Záhrada

Ako pestovať majoránku?

Ako pestovať majoránkuPrečo sa do pestovania majoránky pustiť? Pestovať majoránku je viac než jednoduché, majoránka je totiž pre pestovateľov nenáročná bylinka. A jej účinky? Pôsobí priaznivo proti nadúvaniu, nechutenstvo, hnačkách a prechladnutí, je ale hlavne obľúbeným korením v kuchyni pre dochutenie polievok, omáčok a mäsitých jedál. Ako správne pestovať majoránku? Tu je pár tipov.

Návod ako pestovať majoránku

MajoránkaPestovanie majoránky je vhodné na teplom mieste chránenom pred vetrom, majoránke sa darí v dobre hnojenej, ľahko hrejivej a úrodnej pôde.

Semená majoránky sejeme koncom apríla do kvetináča v parenisku, presádzame zhruba v máji do trojsponu s medzerami 15 cm.

Dodržiavame vzdialenosti, majoránka vyrastie košatá do šírky.

Majoránku sadíme po 4 rastlinkách do jedného trsu. Hnojíme organickými hnojivami.

Pestovanie majoránky za oknom

Pestovanie majoránky za oknom v kvetináči je možné na mieste s dostatkom svetla. V kvetináči nám majoránka vydrží až do jari.

Úroda majoránky, použitie a skladovanie

Majoránku môžeme zberať už začiatkom leta. Odrežeme ju asi 6 cm od zeme a ona ná do jesene znova dorastie. Majoránku používame v sušenom alebo čerstvom stave.

Sušená majoránkaČerstvú majoránku použijeme napríklad do zemiakovej polievky alebo zemiakových placiek.

Majoránku sušíme pri teplote max. do 40 ° C, skladujeme v uzavretej nádobe.

Majoránku používame do polievky, na pečienku, údeniny, pri varení strukovín, do omáčok či cestovín.

Ďalšie návody ako pestovať:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button