Ako pestovať majoránku?

Ako pestovať majoránkuPrečo sa do pestovania majoránky pustiť? Pestovať majoránku je viac než jednoduché, majoránka je totiž pre pestovateľov nenáročná bylinka. A jej účinky? Pôsobí priaznivo proti nadúvaniu, nechutenstvo, hnačkách a prechladnutí, je ale hlavne obľúbeným korením v kuchyni pre dochutenie polievok, omáčok a mäsitých jedál. Ako správne pestovať majoránku? Tu je pár tipov.


Návod ako pestovať majoránku

MajoránkaPestovanie majoránky je vhodné na teplom mieste chránenom pred vetrom, majoránke sa darí v dobre hnojenej, ľahko hrejivej a úrodnej pôde.

Semená majoránky sejeme koncom apríla do kvetináča v parenisku, presádzame zhruba v máji do trojsponu s medzerami 15 cm.

Dodržiavame vzdialenosti, majoránka vyrastie košatá do šírky. Majoránku sadíme po 4 rastlinkách do jedného trsu. Hnojíme organickými hnojivami.

Pestovanie majoránky za oknom

Pestovanie majoránky za oknom v kvetináči je možné na mieste s dostatkom svetla. V kvetináči nám majoránka vydrží až do jari.


Úroda majoránky, použitie a skladovanie

Majoránku môžeme zberať už začiatkom leta. Odrežeme ju asi 6 cm od zeme a ona ná do jesene znova dorastie. Majoránku používame v sušenom alebo čerstvom stave.

Sušená majoránkaČerstvú majoránku použijeme napríklad do zemiakovej polievky alebo zemiakových placiek.

Majoránku sušíme pri teplote max. do 40 ° C, skladujeme v uzavretej nádobe.

Majoránku používame do polievky, na pečienku, údeniny, pri varení strukovín, do omáčok či cestovín.

Ďalšie návody ako pestovať:


Mohlo by vás zaujímať

Podľa čoho si vybrať záhradný altánok

Ako vybrať záhradný altánok? Riaďte sa týmito faktormi!

Záhrada je miesto, ktoré môže mať skutočne široké využitie. Okrem toho, že si v nej …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.