Záhrada

Ako pestovať hviezdičku prímorskú?

starostlivost o hviezdicku primorskuHviezdičku prímorskú si mnohí obľúbili ako dekoratívnu záhradnú a truhlíkovú kvetinu. Pre svoj typický vzhľad je v zahraničí prezývaná: „gold dolar„. To v preklade znamená „žltý a guľatý kvet“. Jej pestovanie nie je príliš zložité, a preto ak dodržíte niekoľko málo podmienok, odmení sa vám za dobrú starostlivosť záplavou žltých kvetov.

Návod ako pestovať hviezdičku prímorskú

Sadenie

pestovanie hviezdicky primorskejSemená hviezdičky prímorskej sejte koncom februára alebo začiatkom marca pod sklo.

Tam pri stabilnej teplote pohybujúcej sa okolo 20 stupňov vypestujte malé semenáčiky, ktoré následne presaďte do kvetináčov s priemerom 9 alebo do kvetináčov (truhlíkov).

Ak nemáte parenisko alebo skleník, kúpte si rovno sadenice.

Hviezdičku prímorskú vysádzajte do kyprej hlinito-piesčitej dobre priepustnej pôdy (s veľkým obsahom ílu) s neutrálnym pH, ktorá obsahuje mnoho živín. Saďte rastlinu do závesných nádob, kvetináčov a na záhony. Môžete ich kombinovať aj s inými balkónovými kvetmi.

Svetlo, zalievanie a vhodné umiestnenie

hviezdicka primorskaHviezdičku umiestnite na slnečné stanovisko (ale nie na priame slnko).

Majte na pamäti, že cez pochmúrne počasie rastlina svoje kvety neotvára a zatvára ich aj večer. Hviezdičku dajte von až vtedy, ak bude aj v noci viac ako 15 stupňov.

Hviezdičku zalievajte podľa počasia. Zeminu nesmiete nechať vyschnúť, vždy musí byť vlhká!

Hnojenie a množenie hviezdičky prímorskej

Hnojte pravidelne raz týždenne po celú jar, až do konca augusta. Pri sadení do zeminy pridajte plné hnojivo pre kvety v koncentrácii 0,3%.

Množte v lete vrcholovými odrezkami.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button