Záhrada

Ako pestovať papučku?

ako pestovať papučkuPapučka je typickou veľkonočnou kvetinou. Ide o krátkodobú izbovú rastlinu, ktorá môže honosne zdobiť slávnostný stôl. Viete, ako pestovať papučku a ako sa vhodne o ňu starať, aby vám doma dlho rastlinka vydržala?

Rady ako správne pestovať papučku

Papučka potrebuje jasné svetlo s ideálne teplotu okolo 13 až 15 stupňov Celzia. Pokiaľ máte doma prekúrené, bude vám zhadzovať kvety a puky.

Umiestnite preto papučku ďalej od radiátorov, zároveň ale na také miesto, kde je jasno, ale kde na kvetinu slnko nesvieti priamo. Ideálnym stanovišťom je východný parapet okna, severné okno alebo okno nasmerované na severozápad.

Vysádzanie papučky

papučkaSemená vysaďte v máji až v júni. Semená rastliny len nasypte na povrch zeminy. Porastú vám až vtedy, až teplota pôdy dosiahne teplotu nad 18 ° C. Ak doma rastlinu nevypestujete, nezostáva nič iné, než si kvetinu kúpiť.

Papučky sadíme do zeminy zloženej zo zmesi listovky, rašeliny a piesku, v pomere 2: 1: 1/2.

Rastlina potrebuje dostatočnú zálievku. Nesmiete zeminu nechať nikdy vyschnúť. Zalievajte odstatou vodou izbovej teploty. Neprelievajte. Pozor, voda nesmie prísť na listy!

Tipy na pestovanie

rady ako pestovať papučkyPapučka je veľmi náročná na vlhkosť. Preto je vhodné umiestniť papučku nad rozsiahlu misku. Do misky dajte kamienky, ktoré pomôžu rastline vlhkosť udržať.

Raz za 14 dní rastlinu prihnojujte hnojivom pre izbové rastliny.

Papučky kvitnú od januára do mája, po odkvitnutí ich potom vyhoďte.

Varovanie

Papučky neznášajú rosenie. Voda sa nesmie nikdy dostať do lístkových pazúch či srdiečka. Vyvíjajú sa tu puky, ktoré by tak začali zahnívať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button