AkoaPreco.com > Záhrada > Ako pestovať orech?

Ako pestovať orech?

ako pestovať orechOrechy predstavujú dôležitú surovinu nášho jedálnička, obsahujú totiž mnoho vitamínov, minerálov a olejov, ktoré náš organizmus nevyhnutne potrebuje. Ide o majestátny strom, ktorý je okrasou celej záhrady. Radi by ste ho mali na svojej záhrade aj vy? Poradím vám s jeho pestovaním – ako pestovať orech.


Čo je na pestovanie orecha potrebné:


Dôležité informácie

  • Ide o nenáročný strom, ideálna lokalita na jeho pestovanie je slnečné stanovište. Tento strom je najlepšie sadiť buď na jeseň alebo na jar. V chladnejších lokalitách odporúčam výsadbu nechať radšej na jar. Ak nesadíme iba jeden strom, najlepšie je orechy sadiť v rozptyle približne 10 metrov. Stromy vysádzajte do dobre priepustnej vlhkej pôdy, ktorá je bohatá na vápnik a živiny.
  • plod orechaNiekoľko rokov po vysadení orech dôkladne okopávajte. Tráve dovoľte vyrásť až o niekoľko rokov neskôr.
  • Tento strom potrebuje bežnú zálievku, nie je potrebná žiadna špeciálna starostlivosť.
  • Každý rok na jar strom prihnojujte hnojivom s vyšším obsahom draslíka. Raz za tri roky orech hnojte aj maštaľným hnojom alebo kompostom.
  • Pred kvitnutím strom preventívne postriekajte prípravkom proti plesniam.

Ako môžeme pestovať orech a ako ho množiť


Tento strom môžete množiť vypestovaním zo semien plodu alebo štepením. Oboje je však náročné a je nutné si uvedomiť, že sa semien z prvých plodov dočkáte cca až za 10 rokov. Je teda jednoduchšie si radšej už taký urastený stromček kúpiť.


Mohlo by vás zaujímať

návod ako vyriešiť neprítomnosť kanalizácie

Ako vyriešiť problém s absenciou kanalizácie?

Kanalizácia aj napriek tomu, že je 21. storočie v mnohých mestách a obciach stále chýba. …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.