Ďalšie


Výškovo nastaviteľný stôl – aké je jeho optimálne nastavenie pre prácu v stoji?

Ako si vybrať výškovo nastaviteľný stôl

V štandardnom pracovnom prostredí sme odkázaní na osem hodinovú prácu za kancelárskym stolom. Sedavý spôsob však vedie k viacerým zdravotným rizikám, rovnako tak aj k zníženej koncentrácii a produktivite. Moderné riešenie problému predstavujú výškovo nastaviteľné stoly – tie umožňujú flexibilné striedanie polôh, resp. prácu v stoji alebo v sede. Toto sú základné tipy, ako rastúci stôl nastaviť a aké doplnky si zaobstarať, aby ste vyťažili maximum.

Čítať ďalej »

Ako získať kvalitné overené preklady?

Kde získať overené preklady

Dostali ste sa do situácie, že pravidelne komunikujete so štátnou správou, bankami, poisťovňami alebo s inou inštitučnou zložkou? V týchto prostrediach sa popri ústnej, viac vyžaduje písomná forma komunikácie. Obsahuje viaceré povinné zložky, ale aj doložky, najmä keď slúži na účely overených, tzv. úradných prekladov. Ako a kde sa spoľahnúť na ich vyhotovenie?

Čítať ďalej »

Leteckým zážitkom ste nikdy neboli tak blízko

Zážitok pilotovanie lietadla a zoskok padákom

Dnešná pokroková doba nám ponúka stovky možností, ako využívať svoj voľný čas. Zatiaľ, čo kedysi trávili takmer všetci voľný čas vonku alebo v záujmových krúžkoch, dnes je možností ďaleko viacej. Možnosti, ktoré sa nám dnes ponúkajú, neboli pred pár rokmi až také bežné. Letecké zážitky mali len tí, ktorým sa podarilo cestovať lietadlom. Aké letecké zážitky sa vám ponúkajú dnes?

Čítať ďalej »