Úvod / Ďalšie

Ďalšie


Ako vybrať parný čistič?

Ako vybrať parný čistič

Upratovanie a zabezpečenie poriadku v domácnosti je snáď z hľadiska času a vynaloženia vlastnej energie najnáročnejšou prácou. Preto zaobstarať si parný čistič je dostatočnou motiváciou, ako si túto každodennú činnosť uľahčiť a zefektívniť. Ak zvažujete kúpu tohto prístroja, získajte vopred čo najviac informácií, a to nielen u predajcov, porovnajte si referencie aj tých, čo už prístroj vlastnia a používajú. Nie každý predajca vám odovzdá objektívne informácie, ovplyvnený túžbou, aby ste kúpili …

Čítať ďalej »

Ako vybrať klimatizáciu?

Ako vybrať klimatizáciu

Vďaka klimatizácii môžete v lete vo svojich domovoch nájsť príjemné útočisko chránené pred horúčavou. Klimatizácia predstavuje dnes už úplnou samozrejmosť v obchodoch, ale aj mnohých kanceláriách.  Čím ďalej viac sa u nás klimatizácie začína udomácňovať aj v bežných domácnostiach. Vybrať klimatizáciu ale nie je najľahšie.

Čítať ďalej »

Ako na cestovnú nevoľnosť a morskú chorobu?

Kinetóza – nevoľnosť a veľmi nepríjemné ťažkosti pri cestovaní, ktoré trápia ako niektoré deti tak aj dospelých. Túto chorobu z pohybu spôsobujú opakované rytmické hojdavé pohyby, ktoré narušujú ústrojenstva rovnováhy vo vnútornom uchu a mozog tieto protichodné impulzy nedokáže správne vyhodnotiť. Pokiaľ má túto chorobu z pohybu dieťa, zvyčajne sa jej nezbaví za celý život. Prečítajte si článok ako na cestovnú nevoľnosť a morskú chorobu.

Čítať ďalej »

Ako urobiť veľkonočný veniec z prírodných materiálov?

velka noc

Veľká noc sa rýchlo blíži a tak dávam inšpiráciu na lacnú dekoráciu na stôl alebo dvere. Veľkonočný veniec vytvoríme z materiálov, ktoré si nazbierame pri prechádzke v prírode. Teraz na jar je všade plno prázdnych slimačích ulít, opadávajú jahňady z liesok a jelší, v lese nájdeme rôzne pierka a na záhradkách sa prerezávajú okrasné kríky, ktorých vetvičky tiež použijeme. A vaječné škrupiny si nazbierame doma.

Čítať ďalej »

Ako ozdobiť vajíčko technikou patchwork?

Ako ozdobiť vajíčko technikou patchwork

Patchwork bez ihly je jednoduchá a na materiál absolútne nenáročná technika, ktorou si môžete ozdobiť vajíčko a získava si vo svete stále väčšiu obľubu. Nie je časovo náročná a zvládnu ju aj tí, ktorí si inak s výtvarnou výchovou príliš nesadli. Dnes si ukážeme, ako s pomocou zvyškov látok vkusne a originálne ozdobiť vajíčko na veľkú noc.

Čítať ďalej »

Ako ozdobiť vajíčko technikou decoupage?

Ako ozdobiť vajíčko technikou decoupage

Návod ako ozdobiť vajíčko technikou decoupage. Technika decoupage, čiže servítková technika je vďaka svojej jednoduchosti a finančnej nenáročnosti stále obľúbenejším spôsobom dekorácie najrôznejších predmetov. Vystrihnuté servítkové motívy jednoducho nalepíme na vhodnú plochu a originálna dekorácia je na svete. Napríklad originálne veľkonočné vajíčka s prírodným motívom …

Čítať ďalej »

Ako hrať stolný tenis?

Stolný tenis čiže tiež ping-pong je loptovým športom hraným raketou. Všeobecne sa ping-pong radí k najrýchlejším a najtechnickejším športom. Je možné ho hrať v uzavretých miestnostiach, či už v samotných športových halách, špecializovaných herniach, aj v improvizovaných amatérskych podmienkach (v spoločenských miestnostiach, sálach či v pivnici). Je samozrejme možné vidieť ping-pongové stoly v rekreačných oblastiach na voľných priestranstvách. Možnosť hry je však podmienená priaznivými podmienkami počasia.

Čítať ďalej »

Ako chovať sliepky?

Ako chovať sliepky

Zdá sa, že v súčasnej dobe je chov sliepok to najväčšie terno. Cena vajíčok v obchode sa už dávno neriadi zdravým rozumom a to, z akých príčin sa to stalo, sa už pravdepodobne nedozvieme. Ľudia sa k tejto situácii postavili po svojom, pustili sa do vlastného chovu sliepok. Vraj je chov sliepok nenáročný a je možný aj v panelákových podmienkach. Je to naozaj tak? Je naozaj možné, aby nám na …

Čítať ďalej »

Ako si vyrobiť luxusný a originálny náramok?

Ako si vyrobiť luxusný a originálny náramok

Oblé náramky sú opäť v móde. Na trhu sú dostupné v mnohých farbách, dizajnoch a materiáloch. Cena jedného takého náramku sa môže pohybovať vyššie ako 10 eur. Prečo však míňať zbytočne peniaze, keď si vyrobiť náramok môžete jednoducho sami, pričom vás vyjde len na pár eur? Ďalšou výhodou je, že bude presne podľa vašich predstáv. Je to skvelý tip na darček. Vytváranie je naozaj jednoduché a určite si ho obľúbia …

Čítať ďalej »

Ako za pár eur vyrobiť luxusnú valentínsku krabičku?

Ako za pár eur vyrobiť luxusnú valentýnsku krabičku

Valentín je sviatkom lásky, a preto nezabudnite svou polovičku potešiť valentínskym darčekom. A čo takto ručne vyrábaný darček? Tento darček je zaujímavým nápadom pre dospelých, ale aj skvelým tipom pre detskú tvorbu. Na výrobu zúžitkujeme veci, ktoré by sme inak už dávno vyhodili. Inak povedané, nápad za málo peňazí, ktorý prekvapí a poteší. Postup ako za pár eur vyrobiť luxusnú valentínsku krabičku.

Čítať ďalej »

Ako si urobiť zo zbytkov látky ozdobné srdiečko?

Ako si urobiť zo zbytkov látky ozdobné srdiečko

Ako si urobiť zo zbytkov látky ozdobné srdiečko. Nikdy nie je dosť dobrých nápadov na geniálne a napriek tomu lacné darčeky. Nikdy sa nemá nič zbytočne vyhadzovať! Vzhľadom k obmedzeným rozpočtom je v školách, družinách, knižniciach, ale aj krúžkoch, a čo si budeme hovoriť, aj doma hlboko do vreciek. Napriek tomu nechceme, aby to nejako viac deti poznamenalo, a preto je nutné byť viac kreatívny, šetrný a viac sa hrať. …

Čítať ďalej »

Ako si vytvoriť vlastný šetrič obrazovky?

Ako si vytvoriť vlastný šetrič obrazovky

Ak efektívnejšie používate nastavenie operačného systému Windows, určite ste si všimli, že šetriče obrazovky ponúkané týmto produktom spoločnosťi Microsoft nie sú zase tak moc “cool” a už roky sa na nich takmer nič nezmenilo. V článku si teda ukážeme, ako si zadarmo a jednoducho vytvoriť vlastný šetrič obrazovky.

Čítať ďalej »

Ako v prírode nazbierať bylinky na veľkonočnú plnku?

velkonocna plnka

Veľká noc sú sviatky, pri ktorých radi podliehame starým zvykom. V slovenských podmienkach je tradičné urobiť si veľkonočnú plnku s jarnými bylinkami. Nedávajú sa len pre chuť a veselú farbu, ale pre zdravé účinky. Je v nich “magická” životodarná sila. Ale ktoré bylinky to sú a kde ich vziať? Poradia vám nasledujúce riadky.

Čítať ďalej »