Ďalšie


Ako správne behať so psom? Špeciálna výbava a vhodný štvornohý spoločník

Návod ako behať so psom

Beh je pre množstvo ľudí v súčasnosti obrovským relaxom. Prispieva k zdraviu, psychickej pohode, ale aj k štíhlejšej postave, preto sa nemožno čudovať, že sa stal doslova športovým fenoménom dnešnej doby. Na beh so psom, respektíve na “canicross”, však treba poriadne pripraviť ako seba, tak aj vášho spoločníka. Na čo si dať pozor, aby ste z tohto príjemného športu obaja vyťažili čo najviac?

Čítať ďalej »

Ako rozoznáte krátkozrakosť od ďalekozrakosti? 5 tipov na preventívnu ochranu zraku

ako rozoznať kratkozrakosť od ďalekozrakosti

„Ak sa zahľadíš do vlniacich sa vôd mora jasným, neskaleným zrakom, tak uzrieš v každej vlne odraz najvyššej pravdy a krásy.“ (Homér) Pokiaľ však trpíte poruchami zraku, veľa krásy si v živote bez jeho dobrej starostlivosti a ochrany neužijete. Krátkozrakosť (myopia) a  ďalekozrakosť (hyperopia) sú najčastejšie poruchy zraku, ktoré je možné korigovať pomocou správnych okuliarov alebo kontaktných šošoviek.

Čítať ďalej »

Nie sú dvere ako dvere

ako si správne vybrať interierove dvere

Poznáte to. Zariaďujete si svoje nové bývanie a určite kladiete dôraz na množstvo vecí, od podlahy, cez obklady do kúpeľne, kuchynskú linku až po to, aké obrazy si vo finále zavesíte na steny. Ak chcete, aby vám vaše bývanie dobre „slúžilo“ niekoľko rokov, rozhodne nepodceňujte ani výber interiérových dverí. Sú totiž plnohodnotnou súčasťou domu či bytu a dokážu celému priestoru dodať ten správny estetický výraz.

Čítať ďalej »