Ako liečiťZdravie a krása

Ako zvládnuť prechladnutie?

bylinkový čaj na prechladnutieStačí len stáť alebo sedieť na nevhodnom mieste, kde na vás niekto kýchne či zakašle a druhý deň ráno už vás škriabe v krku alebo sa vám spúšťa nádcha a v najhoršom prípade oboje. Pozrite sa na tipy, ako zvládnuť prechladnutie, ale tiež ako prechladnutie zastaviť, kým je ešte vaše telo schopné sa brániť.

Domáce metódy a postupy ako zvládnuť prechladnutie

Čaje na prechladnutie

Bylinkový čaj s medom zaručene pomáha zvládnuť prechladnutie, tiež prieduškové čajové zmesi alebo akékoľvek iné bylinkové čaje sladené medom.

pohár čajuVynikajúci je tiež zázvorový čaj sladený medom. Malý kúsok zázvoru (cca 1 cm x 1 cm do štvrťlitrového hrnčeka) ošúpte a nastrúhajte. Potom prisypte trochu škorice a najmenej lyžičku medu. Zalejte horúcou vodou a nechajte chvíľu odstáť.

Zázvorový čaj je takmer zázračný, ale nie je vhodný pre ľudí s vysokým tlakom, pretože tlak ešte zvyšuje.

Tiež si dajte pozor na množstvo zázvoru, ak ho nastrúhate veľa, čaj môže byť aj horký.

Cesnačka

Pri prvých náznakoch nachladnutia aj ako prevencia môže slúžiť cesnaková polievka. Asi nemusím predstavovať, ako sa taká cesnačka varí.

Cibuľa s medom

cibuľa a citron na kurie okaRodinný recept ako zvládnuť prechladnutie bol vždy cibuľa s medom.

Cibuľa sa nakrája na väčšie kúsky a dá do uzatvárateľnej misky spolu s medom. Necháme odležať niekoľko hodín.

Cibuľa pustí šťavu, ktorá spolu s medom chutí celkom dobre. Dôležité ale je, že má takmer zázračné účinky na prechladnutie.

Záchrana proti kašľu

Rodinným receptom proti kašľu bola kocka cukru na čajovej lyžičke, ktorá sa poliala francovkou (alpou). V ústach je nutné zmes rozhrýzť a prehltnúť. Chuť je to síce silne špecifická, ale uhladí to váš podráždený krk.

Ako sa pri nádche nadýchnuť?

Stačí si uvariť vodu v hrnci, položiť si hrniec na stôl a vziať si uterák. Priblížte svoju hlavu čo najbližšie k uvarenej vode, aby ste cítili paru, ktorá stúpa nahor a prikryte si hlavu uterákom, tak aby ste zamedzili prísunu studeného vzduchu.

Dýchajte zhlboka do tej doby, než sa vám spustí nádcha. Ak sa po vysmrkaní nos opäť zaplní, skúste to urobiť niekoľkokrát za sebou. Vždy to potom istite Nasivinom.

Teplo je veľmi dôležité

zvládnite prechladnutie vyležanímPreventívne je nutné sa dobre a vhodne obliekať.

Ak už sa začnete cítiť trochu chorí, je dobré si napustiť plnú vaňu horúcej vody a ponoriť sa do nej minimálne na pol hodiny.

Prehriatie organizmu potom dovŕšite tým, že si zaleziete do teplej postele a do druhého dňa to vyležíte.

Vitamíny proti prechladnutiu

vitamín C a recept ako zvládnuť prechladnutieAko prevencia a spôsob, ako zvládnuť prechladnutie je dobré brať ako doplnok stravy vitamín C a jesť čerstvé ovocie, hlavne citrusy.

Ak  predsa len nachladnete, rozhodne v tejto činnosti neprestávajte. Vitamíny telo potrebuje neustále, aby čelilo vírusom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button