Blog Archives

Ako pripraviť domácu tinktúru proti kliešťom?

ako pripraviť domácu tinktúru proti kliešťom

Návod ako pripraviť domácu tinktúru proti kliešťom. Tiež sa obávate kliešťovej encefalitídy či lymskej boreliózy? Nie ste zaočkovaní a premýšľate, ako sa kliešťom ubrániť? Radi chodíte na prechádzky do lesa, parku alebo len tak polihujete v tráve pri vode, ale bojíte sa, že sa na vás prichytí infikovaný kliešť? Nechcete utrácať peniaze za drahé repelenty? Radi vám s touto ťažkosťou pomôžeme. Prinášame vám návod na prípravu úplne účinnej tinktúry proti …

Čítať ďalej »

Ako lieči ľanový olej a ľanové semienka?

ľanový olej

Ľan siaty je rastlina s krásnym modrým kvetom. Ľan je jednak úžitkovou rastlinou používanou napríklad na výrobu plátna, ale aj rastlinou s určitým nutričným významom. Semienka ľanu sa využívajú na lisovanie oleja alebo sa používajú priamo – najlepšie drvené. História hovorí, že boli používané už 3 000 rokov pred Kristom v Babylone. Tieto semienka majú blahodarné účinky na ľudský organizmus, to vedeli ľudia už dávno a platí to stále. Ako …

Čítať ďalej »

Ako si vyrobiť účinný tymianový sirup proti kašľu?

tymianový sirup

Ak aj vás trápi neutíchajúci a protivný kašeľ, nasledujúci recept na domáci tymianový sirup proti kašľu oceníte. Deti si ho zamilujú. Osvedčený a účinný domáci tymianový sirup vás a vašich blízkych otravného kašľa spoľahlivo zbaví. Na rozdiel od väčšiny kupovaných sirupov na kašeľ má totiž príjemnú chuť. Navyše náklady na výrobu tymianového sirupu sú razantne nižšie ako pri komerčne predávaných sirupoch z lekárne.Tak teda poďme spoločne na to!

Čítať ďalej »

Ako sa zbaviť kurieho oka prírodnou cestou?

Ako sa zbaviť kurieho oka prírodnou cestou

Kurie oko na nohe najčastejšie vzniká kvôli nevhodne zvolenej obuvi (najmä topánky na podpätku s úzkou špičkou, a pod.). Tvorí sa zvyčajne na kĺboch ​​a kostiach ako dôsledok tlaku na stvrdnutej a zrohovatenej koži nôh. Kurie oko sa prejavuje ako bolestivý kožný výstupok, ktorý môže dosahovať veľkosti až 1 centimeter. Ak sa chcete kurieho oka zbaviť jednoduchou a prírodnou cestou, máme pre Vás niekoľko tipov, ako to zvládnuť.

Čítať ďalej »

Ako odstrániť zápchu prírodnou cestou?

ako odstrániť zápchu

Zápcha je nepríjemná a má tiež svoje zdravotné riziká, preto by sme sa jej mali snažiť predchádzať. Pokiaľ už zápchu máte, existuje veľa prírodných prostriedkov, ktoré vám môžu pomôcť. Strava bohatá na vlákninu, dostatok tekutín a pohybu, ľanové semienka, či obklad na brucho sú niektorými z nich. Preháňadlá vo forme liekov sú určené iba na krátkodobé použitie, pretože si na ne telo vytvorí návyk, a môžu spôsobiť nežiaduce zdravotné problémy. …

Čítať ďalej »

Ako využiť chren pri nachladnutí?

chren proti nachladnutiu

Rady a tipy ako využiť chren pri nachladnutí. Chren sedliacky je koreňová zelenina s typickou nezameniteľnou štipľavú vôňou a chuťou. Hodí sa nielen na horčicu a k mäsu. Chren totiž obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných látok a liečivé účinky chrenu pomáhajú proti mnohým ochoreniam a neduhom. Chren pri nachladnutí, chrípke či nádche vám bude skvelým pomocníkom. V nasledujúcom článku nájdete rady, ako využiť chren pri nachladnutí a v boji s chrípkou.

Čítať ďalej »

Ako bojovať s menštruačnými bolesťami prírodnou cestou?

boj s menštruačnými bolesťami

Menštruácia vie občas potrápiť menštruačnými bolesťami a kŕčmi brucha. Ak sú bolesti silné, prípadne sa pridá nevoľnosť, vie to bežný deň ženy skomplikovať. Je určite vhodnejšie riešiť príčinu pomocou prírodných prostriedkov, než len zobať veľa tabletiek na bolesť. V našom článku vám poradíme, ako s menštruačnými bolesťami zatočiť pomocou byliniek a aromaterapie.

Čítať ďalej »

Ako bojovať so zápalom močového mechúra prírodnou cestou?

zápal močového mechúra

XVäčšina žien pozná boj so zápalom močového mechúra veľmi dobre, pretože ženy sú k tomuto ochoreniu oveľa náchylnejšie ako muži. Ide o nepríjemné ochorenie, ktoré býva liečené antibiotikami. V začiatku ochorenia alebo pri nekomplikovanom priebehu je však možné sa antibiotikám vyhnúť. V nasledujúcom článku Vám poradíme, ako bojovať so zápalom močového mechúra prírodnou cestou a tiež, ako zápalu predchádzať.

Čítať ďalej »

Ako liečiť afty prírodnou cestou?

ako liečiť afty prírodnou cestou

Ako liečiť afty prírodnou cestou – rady a tipy. Väčšina z vás sa už bohužiaľ s nepríjemnými aftami v ústach stretla. Presná príčina tohto zápalového ochorenia nie je doteraz známa. Napriek tomu sa však dajú podniknúť aj preventívne kroky, ako sa aftám vyhnúť. Poradíme vám tiež, ako bojovať s už vzniknutými aftami prírodnou cestou.

Čítať ďalej »

Ako liečiť pálenie záhy prírodnou cestou?

ako odstrániť pálenie záhy

Prinášame vám rady a tipy, ako bojovať s pálením záhy prírodnou cestou. Pyrózu, čiže pálenie záhy, už asi zažil takmer každý, často sa s ním stretávajú najmä tehotné ženy. Pálenie záhy sa však objavuje aj po konzumácii niektorých druhov potravín, nápojov alebo aj z iných príčin. Ak sa chcete vyhnúť zbytočnému užívaniu tabliet, ktoré okrem účinných látok často obsahujú aj zbytočné a škodlivé „éčka“, vyskúšajte naše rady. Nasledujúce riadky vám ukážu, …

Čítať ďalej »

Ako využívať cesnak pre optimálne zdravie?

ako využiť cesnak

Cesnak je veľmi hojne používaná zelenina so špecifickou vôňou a chuťou, nemusíte ho však používať iba na hrianky, či do placiek. Využite ohromné liečivé účinky cesnaku a zbavte sa celého radu neduhov. Pravidelná konzumácia cesnaku pôsobí aj ako prevencia veľkého množstva ochorení. V nasledujúcom článku sa dozviete, ako využívať cesnak v prospech vášho zdravia.

Čítať ďalej »

Ako bojovať s predmenštruačným syndrómom prírodnou cestou?

ako bojovať s predmenštruačným syndrómom

Predmenštruačný syndróm bohužiaľ trápi veľkú väčšinu žien. Predstavuje fyzické i psychické ťažkosti, ktoré sa objavujú zhruba týždeň pred menštruáciou. Tento syndróm dokáže veľa žien odstaviť “mimo koľaj” aj na niekoľko dní. Ak chcete pomôcť zmierniť problémy súvisiace s predmenštruačným syndrómom, vyskúšajte naše tipy. V nasledujúcom článku nájdete rady a tipy, ako bojovať s predmenštruačným syndrómom prírodnou cestou.

Čítať ďalej »

Ako používať med v boji s chrípkou a nachladnutím?

ako používať med

V tomto článku vám prinášame rady a tipy, ako používať med v boji s chrípkou a nachladnutím. Ak máte v okolí včelára alebo máte iný prístup k naozajstnému kvalitnému medu, máte v boji so chrípkou, či nachladnutím napoly vyhraté. Kvalitný med je totiž silným prírodným antibiotikom a tiež posilňuje imunitu organizmu. Ak sa chcete o liečivých účinkoch medu dozvedieť viac, určite si prečítajte nasledujúci článok.

Čítať ďalej »

Ako liečiť kašeľ prírodnou cestou?

ako liečiť kašeľ

Ako liečiť kašeľ prírodnou cestou – rady a tipy. Kašeľ máva veľa príčin. Niekedy je to žiaduce, to je vtedy, ak sa ľudské telo potrebuje zbaviť nežiaducich častíc (napr. prachu). Inokedy je kašeľ nepríjemným sprievodným znakom chrípky či prechladnutia s ochorením horných dýchacích ciest. Ak preferujete čisto prírodnú liečbu, poradíme vám, aké bylinky alebo iné ingrediencie, ktoré určite nájdete doma, pre liečbu kašľa využiť. Nasledujúci článok obsahuje veľa tipov, ako …

Čítať ďalej »

Ako eliminovať strie prírodnou cestou?

strie

Strie pozná hádam každá žena. Sú to drobné jazvičky spôsobené popraskaním elastických vlákien v prostrednej vrstve pokožky. Vznikajú najmä kvôli rýchlemu váhovému prírastku, najčastejšie sa tak deje v tehotenstve. Dôležitá je najmä prevencia. Prírodnými prostriedkami je možné vzhľad strií vylepšiť, avšak nikdy nezmiznú úplne. V našom článku vám poradíme, ako eliminovať strie prírodnou cestou, prípadne ako podporiť hojenie už vzniknutých strií prírodnou cestou.

Čítať ďalej »

Ako liečiť opary prírodnou cestou?

ako liečiť opary prírodnou cestou

Ako liečiť opary prírodnou cestou – rady a návod. Opar je bohužiaľ veľmi známe a nepríjemné ochorenie vírusového pôvodu a takmer každý z nás sa s ním už niekedy stretol. V našom článku nájdete odporúčania, ako oparom predchádzať. Ak však už cítite, že sa vám opar čoskoro urobí, poradíme vám, ako tomu zabrániť. A v neposlednom rade pre vás máme tipy, ako liečiť už vzniknuté pľuzgieriky oparu prírodnou cestou.

Čítať ďalej »