Recepty

Ako urobiť kokosky?

Ako urobiť kokoskyNemôže byť snáď nič jednoduchšie, než upiecť kokosky. Stačí zmiešať zopár ingrediencií, kde je práve kokos dominantnou zložkou. Kokos zmiešame s bielkami a po ľahkom upečení máme hotovo. Okrem toho, že nie sú vôbec pracné, tiež výborne chutia. Aby boli bezprostredne po upečení, ale napríklad aj ďalšie dni krehké, skúste do zmesi vmiešať kocku tvarohu. Vaše kokosky budú vždy lákavo mäkké a lahodné.

Postup a recept ako urobiť výborné kokosky

Rozdrvený alebo strúhaný kokos je po celý rok vždy a všade k dispozícii. Jedno balenie kokosu býva väčšinou 200 g, takže tomu je prispôsobený a vyskúšaný tento recept.

Kokosové pusinkyVysypte do misky 200 g kokosu, pripravte si 200 g práškového cukru, 1 vrecúško vanilkového cukru, 4 vaječné bielky.

Ušľahajte z bielkov tuhý sneh tak, že polovicu dávky cukru prisypávajte postupne za stáleho šľahania do bielkov a druhú polovicu cukru primiešajte do sypkého kokosu.

Do kokosu môžete zároveň pridať na špičku noža prášok do pečiva (sú ešte viac nadýchané), ale nemusí tam byť.

Tvaroh v kocke

Použite radšej tvaroh v kocke, než vaničku. Vo vaničke je tvaroh viac riedky, kocka prispeje k lepšej konzistencii. Tvaroh vmiešajte do kokosu, nakoniec pridajte ušľahaný sneh a všetko zmiešajte.

Kokosky pečieme zvoľna – vo finále dosušíme

Na vymastený plech alebo na plech vyložený papierom na pečenie dávame čajovou lyžičkou kokosovú zmes a tvoríme kopčeky. Nie je nutné ich nejako uhládzať alebo dokonca dávať do formičiek, aby boli rovnaké.

KokoskyKokosky sú pekné a typické tým, že sú strapaté. Pripravené kopčeky dáme do predhriatej rúry asi na 150 ° C, po vložení stiahneme na nižšiu teplotu. Pečieme asi 35 min.

Ak máte kokosky väčšie, tak 45 min. Potom necháme pri veľmi nízkej teplote (alebo rúru úplne vypneme, ale neotvárame) vysušili by sa.

Hotové kokosky by nemali byť tmavé, ale vršky by mali byť upečené dozlata.

Nechajte kokosky na plechu vychladnúť!

Neskladajte ich z plechu teplé, budú sa vám rozpadať. Nechajte ich vychladnúť a jednu po druhej potom z plechu odškrabnite.

Kokosky ako pusinky alebo torta

Môžete ich robiť malé alebo väčšie, kedy ich ešte môžete obohatiť o linecké koliesko. To tvorí spodná časť.

Linecké koliesko pomažte marmeládou alebo pripraveným maslovým krémom (pokojne oboje) a spojte. Namočte spodnú časť do rozpustenej čokolády a pokladajte kokosky na plech zatuhnúť. Toto už je trochu pracnejšie, ale budete mať tortičky ako od cukrára.

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button