Recepty

Ako upiecť rýchle kokosky?

ako upiecť rýchle kokoskyMožno poznáte kokosky pripravované vyšľahaním vaječného bielka. Tu je ale recept, v ​​ktorom nič také nepotrebujete. Výsledok je trošku tvrdší a väčšinou chutí hlavne pánskej časti populácie, ale zvládne ho aj úplný začiatočník. Upečte si rýchle vianočné kokosky podľa môjho receptu.

Čo je na rýchle kokosky potrebné:

  • 20 dkg kokosu
  • 15 dkg cukor-múčku
  • 2-3 vajcia (podľa veľkosti)
  • plech

Postup ako urobiť kokosky krok po kroku

Kokos, cukor-múčku a vajcia zapracujeme do hustej hmoty. Do misy rozklepnite najskôr dve vajíčka, spracujte a tretie pridajte podľa potreby. Najlepšie sú samozrejme domáce, ale ak máte len tie z obchodu, nedá sa nič robiť.

vianočne kokoskyZ hmoty musia ísť vypracovať pevné guľôčky. Tie potom na plechu vyloženom papierom na pečenie trochu stlačte. Rúru rozpáľte na 100-120 ° C  a pečte pomaly doružova. Kokos musí byť na povrchu zlatistý nie hnedý.

Hotové vianočné kokosky uložte do krabice vyloženej papierom. Pripravte ich aspoň tri týždne pred Vianocami, aby stihli trochu zmäknúť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button