Blog Archives

Ako upiecť syrové pečivo?

syrovy zakusok

Syrové pečivo sa hodí ako pohostenie k vínu, na rôzne oslavy, alebo len tak, keď máme chuť na sladké. Je trvanlivé, takže vydrží nejakú dobu, ak ho teda hneď nezjete. Veľkosť pečiva si tiež môžete určiť sami, buď malé krekery alebo väčšie koláčiky. Zdobíme podľa toho, čo máme radi. My odporúčame posypané sezamom, s mandľami alebo makom. Ak vynecháte posyp, vynikne zase štruktúra rolády.

Čítať ďalej »

Ako urobiť likérové špičky?

spicky cokoladove

Domáce likérové ​​špičky je najlepšie robiť v zimnom období keď mrzne, inak nevyzerajú tak výborne, ale na chuti to nič nemení. Detská piškóta s čokoládovým krémom a vaječným likérom vám pohladí chuťové bunky. Na tomto recepte na koňakové špičky nie je nič zložité. Verte mi. Len to chce tréning a trpezlivosť. Lahodné domáce zákusky potešia celú rodinu.

Čítať ďalej »

Ako upiecť perníkové muffiny?

Muffiny sú stále hitom domáceho pečenia. Existuje mnoho receptov a variantov, ako domáce muffiny vytvoriť. Spoločne si upečieme perníkové muffiny. Perníkové korenie má charakteristickú vôňu a obohatí muffiny jedinečnou chuťou. Perníkové muffiny sú rýchle, jednoduché a zvládne ich každý. Ako perníkové muffiny upiecť vám poradí nasledujúci recept.

Čítať ďalej »

Ako urobiť obrátený jablkový koláč?

kolac jablkovy

Ponúkame náš recept na veľmi chutný obrátený jablkový koláč. Tento koláč je veľmi variabilný a podľa chuti použitých jabĺk je zakaždým iný. Jablká môžeme zmiešať s hruškami, popr. upečieme iba hruškový, slivkový, marhuľový koláč. Postup je stále rovnaký a variantov veľa. Ani začiatočník sa nemusí báť, príprava je veľmi jednoduchá a chutný výsledok zaručený. Takže sa môžme spoločne pustiť do pečenia.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť lievance bez kysnutia?

chutne lievance

Lievance  bez kysnutia síce tradične patria hlavne k letným jedlám, kedy ich vhodne dopĺňa čerstvé sezónne ovocie. My si však môžeme pripraviť lievance kedykoľvek, dokonca aj v najchladnejšom ročnom období. Lievance od babičky vyžadujú čas na kysnutie, sú teda zvyčajne na prípravu náročnejšie ako palacinky, ktorým potom práve z časových dôvodov mnohokrát dávame prednosť. Avšak aj toto sa dá obísť. Vďaka cmaru, vďaka ktorému nemusíme do palacinkového cesta pridávať droždie.

Čítať ďalej »

Ako urobiť valentínske čoko brownies?

Ako urobiť valentýnske čoko brownies

Už ste mali to šťastie ochutnať túto americkú dobrotu? Ak nie, je najvyšší čas to napraviť. Čokoládové brownies totiž pohltia nejedného gurmána či milovníka čokolád. Brownies s valentínskou úpravou sú už dokonalým skĺbením všetkého tak dobrého dohromady. Veď predsa čokoláda je okrem iného aj veľmi silné afrodiziakum. Ak teda chcete milo prekvapiť svojho milého, riaďte sa stáročiami overenou receptúrou: Láska vedie cez žalúdok. Nie je teda nič ideálnejšieho, než aby …

Čítať ďalej »

Ako uroiť zákusok slonie oko?

zakusok slonie oko

Slonie oko je trochu netradičný druh rolády. Kakaový korpus s orechovým krémom a banánom dokáže na tanieri vykúzliť vynikajúci zákusok k nedeľnej káve alebo na nejakú slávnostnú príležitosť. Zákusok slonie oko je ľahký, lahodný a zaujímavý pre kombináciu chutí. Ako upiecť tento zákusok? Poradí vám náš nasledujúci recept.

Čítať ďalej »

Ako upiecť vločkové muffiny?

muffiny s vlockami

Dnes si ukážeme výborný recept na muffiny s vločkami. Vločkové muffiny uvítajú v prvom rade priaznivci zdravého jedla, lebo pomerná časť múky je nahradená jemnými ovsenými vločkami. Vločkové muffiny sú vláčne a chutné. Sú obohatené o hrozienka, oriešky alebo kúsky ovocia, či už čerstvého alebo kompótového. Skúste si upiecť vločkové muffiny, ktoré si rýchlo obľúbite. Ako na to vám poradí náš nasledujúci recept.

Čítať ďalej »

Ako urobiť kokosové rezy na plechu?

Kokosový orech, ako vynikajúci zdroj energie, má v našich končinách veľkú popularitu. A tak s obľubou pečieme kokosové rezy, múčniky, buchty, koláče a iné improvizácie, pretože kokosové výrobky nám vždy zachutia. Urobte si rezy na plechu, respektíve kokosové hrnčekové rezy. Už podľa názvu je jasné, že nemusíte chystať váhu. Postačí stredne veľký hrnček. Tieto rezy sú rýchle a nenáročné na prípravu, stačí všetko len zamiešať, upiecť a je skoro hotovo.

Čítať ďalej »

Ako upiecť laskonky?

Ako upiecť laskonky

Recept na tradičné laskonky. Tento druh sladkosti patrí medzi najobľúbenejšie (nielen) vianočné cukrovinky. Krehké telo laskoniek sa báječne snúbi s jemným lahodným krémom. A dajú sa upiecť na poslednú chvíľu. Upečte si plnené laskonky podľa tohto receptu aj vy doma. Stačí trochu zručnosti v kuchyni a trpezlivosť. 

Čítať ďalej »

Ako urobiť krehké cesto?

Ako urobiť krehké cesto

Recept na krehké cesto. Z tohto cesta pečieme nielen vianočné cukrovinky, podklady pre rôzne koláče či torty ale aj výborné krehké jablčné koláče. Ako také krehké cesto urobiť? Tu je môj recept!

Čítať ďalej »

Ako urobiť domáce lístkové cesto?

Ako urobiť domáce lístkové cesto

Recept na lístkové cesto. Určite stojí za to si pripraviť vlastné krehké a lúpavé lístkové cesto doma. Ako vyzerá recept na lístkové cesto, ako si toto jedinečné cesto urobiť sami doma a ako lístkové cesto využiť? Tu je odpoveď ako na to! Poďte si urobiť výborné cesto.

Čítať ďalej »