Blog Archives

Ako urobiť míša rezy na plech?

míša rezy na plechu

Recept na míša rezy na plech. Snáď v každej domácnosti poznajú míša rezy. Múčnik plnený tvarohovou náplňou s čokoládovou polevou si získal popularitu. Práve kombinácia kakaového piškótu s úžasne dobrým tvarohovým krémom, zavŕšená čokoládovou polevou, to je pokušenie, ktoré zvádza k maškrteniu. Jeho výroba sa bude líšiť len malými nuansami. Predkladáme tento recept na míša rezy na plech. Ak ste ho ešte nevyskúšali, tak sa s chuťou do toho dajte. Rodina …

Čítať ďalej »

Ako urobiť jablkový závin z tvarohového cesta?

jablkový závin z tvarohového cesta recept

Jednoduchý recept, zaručený výsledok. Recept na jablkový závin z tvarohového cesta je doslova záchranným kolesom pre menej zdatných pekárov/cukrárov. Uvítajú ho predovšetkým tí, ktorí majú “rešpekt” pred ťahaným cestom, ale nechcú sa uchyľovať ku kupovanému listovému cestu. Jablkový závin z tvarohového cesta je poctivá klasika a príprava je jednoduchá. Ponúkame recept na jablkový závin a pracovný postup k jeho výrobe.

Čítať ďalej »

Ako piecť slané pečivo z lístkového a krehkého cesta?

recept na slané pečivo

Drobné slané pečivo je vďačným pohostením na rôzne oslavy, večierky alebo ako alternatíva sladkostí. Dá sa plniť rôznymi nátierkami, posypať korením a semienkami, piecť v rozmanitých tvaroch. Z jedného cesta možno urobiť niekoľko druhov pečiva, každé inej chuti. Na pečenie slaného pečiva možno využiť kúpené lístkové cesto, ktoré je už ponúkané aj v celozrnnej variante a je veľmi chutné. Pre tých, čo máte radšej všetko domáce, ponúkame recept na jednoduché …

Čítať ďalej »

Ako upiecť kokosové rezy?

recept na kokosové rezy

Pre milovníkov kokosu ponúkame recept na kokosové rezy. Spodné kokosové cesto je chuťou veľmi podobné kokoskám. Horná krémová vrstva nie je príliš sladká a dopĺňa sladkú kokosovú chuť korpusu. Krém na korpus nemusíte robiť striktne podľa receptu, pokojne si môžete pripraviť na tento zákusok aj čokoládový krém.  

Čítať ďalej »

Ako upiecť zdravšie kysnuté buchty bez vajec?

kysnuté buchty

Dodržujete bezvaječnú diétu alebo vám len doma došli vajíčka a aj napriek tomu si chcete upiecť kysnuté buchty? To naozaj nie je problém. Vyskúšajte tento recept na zdravšie kysnuté buchty, ktoré sú pripravené zo špaldovej múky bez použitia vajec. S cestom sa pracuje ako s klasickým kysnutým cestom a buchty zo špaldovej múky chutia možno ešte lepšie než tie, ktoré sú robené z bielej pšeničnej múky.

Čítať ďalej »

Ako urobiť mrkvový koláč?

mrkvový koláč

Recept na mrkvový koláč. Je to koláč, ktorý môže mať aj podobu torty, je u nás vcelku neznámy. Asi ťažko nájdete cukráreň, ktorá by ho ponúkala. Za “veľkou mlákou” alebo aj vo Veľkej Británii sa však mrkvový koláč podáva popoludní ku kávičke či čaju veľmi často. Ochutnajte mrkvový koláč tiež aj vy. Tento výborný koláč si môžete upiecť podľa tohto receptu. Nebudete ľutovať! Tak poďme na to!

Čítať ďalej »

Ako upiecť slivkovú bublaninu?

upečieme si slivkovú bublaninu dva krát inak

Dva recepty na slivkovú bublaninu – a jeden skoro neznámy! Slivkovú bublaninu pripravujeme najmä vtedy, keď nemáme veľa času na náročnejšie múčniky. Slivková bublanina je rýchlo hotová, no najmä v čase čerstvých sliviek príde na chuť. Ako upiecť slivkovú bublaninu? Vybrala som dva rokmi overené a vyskúšané recepty na tú najlepšiu slivkovú bublaninu – na bublaninu z treného cesta a na slivkovou bublaninu so strúhankou.

Čítať ďalej »

Ako urobiť ríbezľový koláč s tvarohom?

kysnutý ríbezľový koláč s tvarohom

Ríbezľový koláč s tvarohom je rýdzo “domácky” múčnik – pre komerčné pekárne sú ríbezle ťažko dostupný tovar. A keď tak len v určitom čase a v obmedzenom množstve. Ríbezľový koláč s tvarohom doma pripravujeme z čerstvých alebo mrazených ríbezlí. Ponúkame recept s použitím kysnutého cesta. Ako urobiť ríbezľový koláč s tvarohom?

Čítať ďalej »

Ako pripraviť zdravé banánovo-ovsené wafle?

recept na banánovo-ovsené wafle

V tomto článku vám predstavíme recept na zdravé banánovo-ovsené wafle. Čerstvé domáce wafle môžu predstavovať veľmi zdravú a chutnú sladkú pochúťku na raňajky. Ak sa však rozhodnete kúpiť si ich v obchode, raňajky už bohužiaľ tak zdravé nebudú. Kupované wafle v mnohých prípadoch obsahujú veľa bieleho cukru a palmového tuku a niektoré aj stabilizátory, čo môže svedčiť o ich čerstvosti. Navyše sú vyrobené z bielej pšeničnej múky, ktorá nášmu organizmu žiadne …

Čítať ďalej »

Ako upiecť strúhaný kakaový koláč?

recept na kakaový koláč

V tomto článku vám predstavíme recept na výborný strúhaný kakaový koláč s tvarohovou plnkou. Tento koláč iste ocenia predovšetkým milovníci tvarohu, vďaka ktorému je koláč ľahký a nadýchaný. O nadýchanosť sa postará sneh z bielkov, ktorý je do tvarohu primiešaný. Kakaové cesto chuťovo skvele dopĺňa tvarohový krém. Farebný kontrast kakaa a tvarohu plní veľmi významnú estetickú funkciu. Poďte si s nami skúsiť pripraviť vynikajúci strúhaný kakaový koláč.

Čítať ďalej »

Ako urobiť cheesecake?

Ako si urobiť cheesecake

Recept ako si urobiť cheesecake. Cheesecake – syrová torta. Tento názov milovníkov sladkostí obvykle odradí, pretože sa domnievajú, že bude slaný. Lenže je to inak! Torta je sladká, aj keď má neobvyklú chuť. Pripravte si s nami chutný cheesecake, ktorý si zamiluje celá vaša rodina. Recept na túto jednoduchú tortičku nájdete v následujúcom článku.

Čítať ďalej »

Ako upiecť domáce makrónky?

recept na domáce makrónky

Makrónky sú hitom cukrární. Kto ich raz ochutná, musí sa k nim vracať. Spojenie mandľovej pusinky s krémom je fantastické. Bohužiaľ, cena týchto farebných pusiniek nie je práve priaznivá. Preto sme sa rozhodli, že ich skúsime upiecť doma. Nebudeme tvrdiť, že upiecť domáce makrónky ako z cukrárne, je jednoduché. Nie je. Ale útechou nech vám je to, že aj nepodarené makrónky sú božské. Čo na tom, že vzhľad nie je …

Čítať ďalej »

Ako upiecť šľahačkové minitortičky?

radosť zo šľahačkových minitortičiek

Recept ako si upiecť šľahačkové minitortičky. Podľa nasledujúceho receptu si pripravíte skvelé a pritom jednoduché tortičky, v ktorých hrá hlavnú úlohu šľahačka spolu s ovocím, najlepšie sú s malinami, ale pokojne siahnite po jahodách. Ako korpus poslúži kakaový piškót. Ak nemáte malé tortové formičky, stačí využiť formy na muffiny, len opatrne pri vyklápaní. Vyskúšajte si pripraviť ľahké a chutné šľahačkové malinové minitortičky.

Čítať ďalej »

Ako upiecť lekvárové hrebene z kysnutého cesta?

recept na lekvárové hrebene

Potrebujete upiecť koláč pre rodinu a neviete sa rozhodnúť aký? Vyskúšajte si upiecť lekvárové hrebene! Nie je nad kysnuté cesto, je skrátka univerzálne a pokiaľ k nemu nechováte odpor kvôli jeho schopnosti nadúvať, tak určite uznáte aj vy to, že sa nič nemôže vyrovnať čerstvému kysnutému koláču. Receptov na kysnuté cesto je skutočne veľa,  od toho obyčajného s minimom tukov a vajec až po tie lepšie, sviatočnejšie, čiže tučnejšie a s viac vajcami. Nasledujúci recept na lekvárové …

Čítať ďalej »

Ako upiecť trojfarebný koláč?

tvaroh na trojfarebný koláč

Trojfarebný koláč je vlastne také retro v pečení. Ale určite to neznamená, že je zastaraný a nezodpovedá dnešnému vkusu. Naopak je osvedčenou klasikou, ktorá nesklame. Trojfarebný koláč je síce trochu prácnejší a vyžadujú sa nejaké pekárenské zručnosti, aby sme dosiahli skvelý výsledok, ale určite nebudete ľutovať vynaloženú energiu. Koláč tvoria tri vrstvy, spodná tvorí kakaové cesto, uprostred nájdeme tvarohovú náplň, ktorá je nakoniec prekrytá piškótovým cestom. Vyskúšajte si upiecť tento vynikajúci …

Čítať ďalej »