Blog Archives

Ako pripraviť pizza bagety?

pizza bagety

Dnes si ukážeme recept na pizza bagety. Každý má rád chrumkavé pečivo, ale obyčajných hrianok sa však dá ľahko prejesť. Vďaka niekoľkým rafinovaným trikom pizza bagety nadchnú aj odporcov klasických hrianok. Vďaka koreniu získa tento pokrm ozajstnú chuť pizze. Údenina zaistí pikantnosť, ktorú skvele doplnia syry. Nesmie chýbať mozzarella ani parmezán. Pizzové bagety sa hodia ako rýchla a nenáročná večera alebo ako občerstvenie pre návštevy. V takom prípade použite menšie …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť najlepšie jednohubky?

pripraviť jednohubky

Pripraviť najlepšie jednohubky sa hodí najmä vtedy, kedy sa predpokladá pitie alkoholu. Pripraviť malé pikantné sústa sa síce zdá byť jednoduché, ale niekedy môže príprava jednohubiek znamenať hlbší zásah do rozpočtu bez toho, aby sa dostavil nejaký výrazný efekt. Naše tipy ocenia najmä študenti, single žijúci muži a tí, ktorí majú k dispozícii obmedzené množstvo surovín, a napriek tomu chcú so svojím občerstvením žať úspech.

Čítať ďalej »

Ako urobiť bielu fazuľovú polievku?

Ako urobiť bielu fazuľovú polievku

Biela fazuľová polievka patrí do slovenskej klasiky. V zariadeniach hromadného stravovania ju zvyčajne varia, ak má v menu nasledovať “hladnejšie” alebo sladké jedlo. Bielu fazuľovú polievku si radi dáme k teplej desiate alebo s pečivom k malému obedu. Ako urobiť bielu fazuľovú polievku a pochutnať si na ňej doma? 

Čítať ďalej »

Ako urobiť rýchlu a výbornú cuketovú nátierku?

Ako urobiť cuketovú nátierku

Cuketová nátierka je výborná pochúťka, ktorej prídu na chuť aj veľkí odporcovia cukiet. Cuketovú nátierku môžete konzumovať pár hodín po príprave, alebo ju sterilizáciou pripravíme na dobu, kedy cukiet nedostatok. Urobiť cuketovú nátierku nie je ťažké, ale aby bol výsledok  čo najlepší je nutné dodržať odporúčaný postup.

Čítať ďalej »

Ako uvariť krémovú mrkvovú polievku?

Ako uvariť krémovú mrkvovú polievku

Výborný recept na krémovú mrkvovú polievku. Krémovou mrkvovou polievkou sa môžeme “blysnúť” pred hosťami, ktorí dokážu oceniť chuťovo zaujímavé jedlo, ale rovnako môžeme krémovú mrkvovú polievkou dať aj bábätku alebo chorému príbuznému s tráviacimi ťažkosťami. 

Čítať ďalej »

Ako urobiť zemiakovú polievku s hubami?

Ako urobiť zemiakovú polievku s hubami

Zemiaková polievka s hubami má osobitú vôňu a chuť, ktoré ju dodávajú práve pridané huby. Zemiakovú polievku s hubami môžeme pripraviť po celý rok – v sezóne z húb čerstvých, mimo sezóny z húb sušených. Prinášame základný recept na jednoduchú zemiakovú polievku s hubami.

Čítať ďalej »

Ako urobiť karfiolovú polievku so zemiakmi?

Ako urobiť karfiolovú polievku so zemiakmi

Karfiolová polievkami so zemiakmi sa obvykle pripravuje zahustená a pomerne hutná. Preto sa karfiolová polievka so zemiakmi často podáva len s pečivom ako ľahšie samostatné jedlo. Ale každý nemá hutné polievky rád. Ako urobiť karfiolovú polievku so zemiakmi v klasickej aj odľahčenej variante? Ponúkame dva spôsoby prípravy karfiolovej polievky.

Čítať ďalej »

Ako urobiť fazuľové struky na kyslo?

Ako urobiť fazuľové struky na kyslo

Fazuľové struky na kyslo prekvapivo patra k jedlám, ktoré málokoho nechávajú ľahostajným. Pretože ich ľudia buď majú radi, alebo o nich nechcú ani počuť. Fazuľové struky na kyslo nemožno nikomu nútiť. Ale stáva sa, že sa ľuďom rokmi vyvinú chuťové bunky a fazuľky si zrazu obľúbia. Ako pripraviť fazuľové struky na kyslo? Prinášame opis základného receptu.

Čítať ďalej »

Ako urobiť cuketovú polievku?

Cuketová polievka je veľmi jemná a delikátna, čo do istej miery spôsobuje aj trochu neutrálna a fádna chuť samotnej cukety. Je vítaným sezónnym spestrením jedálnička, pretože cuketovú polievku si môžeme z tej našej cukety pripraviť len v lete a na jeseň. Táto výborná polievka z cukety bude chutiť aj tým, ktorí cukety moc nemusia. Ako urobiť cuketovú polievku?

Čítať ďalej »

Ako urobiť tekvicovú nátierku?

recept na tekvicovú nátierku

Neviete čo s vydlabanou tekvicou? Už ste prejedení polievky a zapečenej tekvice na všetky možné spôsoby? Skúste z obsahu tekvice vytvoriť tekvicovú nátierku a z jej šupky efektívne vonkajšie osvetlenie. Stačí len štipka fantázie a výtvor je na svete. Je veľa spôsobov ako nátierku z tekvice oživiť. Nech to sú oriešky, ktoré k nej skvele pasujú alebo tymian či rozmarín, záleží len na vás.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť karfiolovú nátierku?

recept na výbornú karfiolovú nátierku

Neviete ako zúžitkovať karfiol? Už ste ho vyskúšali na všetky možné spôsoby? Možno vás ešte nenapadlo, že zo zvyšku môžte urobiť karfiolovú nátierku. Pre milovníkov obaľovaného karfiolu je to spôsob, ako si zdravo spestriť jedálniček. Kým sa karfiol v trojobale smaží a je teda kaloricky výdatnejší, pri karfiolovej nátierke máte istotu, že je výživovo hodnotnejšia .

Čítať ďalej »

Ako vyrobiť domácu vajíčkovú tlačenku?

Ako vyrobiť domácu vajíčkovu tlačenku

Ak sa chystáte na pohostenie rodiny či priateľov a premýšľate, ktorú pochúťkou im ponúknuť, potom je určite výborným riešením obľúbená vajíčková tlačenka. Príprava tlačenky je pomerne jednoduchá a výsledok stojí za to. Vajíčková tlačenka ozdobí váš stôl a návšteva si skvele pochutí. Dostali ste chuť na domácu vajíčkovú tlačenku? Poďme si ju spoločne pripraviť.

Čítať ďalej »

Ako urobiť paštétu z kuracích pečienok?

Ako urobiť paštétu z kuracích pečieno

Domácu paštétu si môžete dať napríklad na chleba alebo iné pečivo, je to jedlo, ktoré si občas možno každý rád dá. A keď je to paštéta z kuracej pečene  vyrobená podomácky, tak tá naozaj nemá chybu. Príprava tejto paštéty je nenáročná ako časovo tak aj technicky. Základ na pečeňovú paštétu z kuracích pečienok je vždy rovnaký a doplňujúce ingrediencie sú veľmi rozmanité. Skúste paštétu z kuracích pečienok podľa nášho receptu. Bude vám …

Čítať ďalej »

Ako urobiť špenátovú polievku?

bezlepkova špenátová polievka

Pripraviť špenátovú polievku je veľmi jednoduché. Ale kto nemá s varením moc skúseností, potrebuje pre prvé varenie špenátovej polievky aspoň rámcový návod. Úplným kuchárskym začiatočníkom preto ponúkame recept na túto polievku, a to v dvoch variantoch. Jedna z nich je vhodná aj pre ľudí s bezlepkovou diétou. Do druhej pripravíme trochu neobvyklú vložku.

Čítať ďalej »

Ako urobiť pikantnú cesnačku so zemiakmi?

cesnačka so zemiakmi

Ako urobiť výbornú domácu cesnačku so zemiakmi, ktorá bude mať pikantnú chuť? Táto na suroviny nenáročná cesnačka vyžaduje prakticky len zemiaky, cesnak a koreniny. A len 20 minút času na prípravu. Pikantný variant cesnačky si vás určite získa. Niekto by sa možno nad týmto receptom na cesnačku čudoval, recept na cesnačku však pochádza z kuchárky Máme radi zemiaky Ministerstva poľnohospodárstva SR. A chutí výborne aj bez pridaného naťahovacieho syra, osmaženej …

Čítať ďalej »

Ako urobiť tuniakovú nátierku s tvarohom?

natierka z tuniaka

Ako si môžeme doma urobiť tú najlepšiu tuniakovú nátierku ktorá bude chutiť takmer všetkým?  Nátierky z morských rýb získavajú stále viac a viac pozornosti aj v slovenskej kuchyni. Dôvod je jasný: chceme si aspoň občas dopriať zdravé rybie mäso a nátierky sú vďačným prostriedkom, ako si na rybe pochutnať bez náročnej prípravy. K najčastejšie konzumovaným morským rybám u nás rozhodne patrí tuniak. Pripravila som pre vás recept, ako si práve z tuniaka …

Čítať ďalej »