Blog Archives

Ako uvariť kulajdu so strateným vajíčkom?

ako pripraviť kulajdu

Prinášame vám recept na kulajdu so strateným vajíčkom. Kulajda je biela polievka zo zemiakov, húb, smotany a kôpru. Najviac chutí v čase, keď sú v lesoch čerstvé huby a na trhu alebo záhrade skoré zemiaky. Kulajda sa varí aj zo sušených húb, každá kuchárka používa huby podľa svojho uváženia. Osvedčenými druhmi do tejto polievky sú dubáky a biele hríby. Polievka sa dopĺňa stratenými vajcami a je dosť sýta. S pečivom …

Čítať ďalej »

Ako urobiť malinové gazpacho?

ako pripraviť malinové gazpacho

Prinášame vám recept na malinové gazpacho. Gazpacho je španielska studená polievka. Existuje mnoho variant, ktorých základom bývajú vyzreté paradajky. Podľa nasledujúceho receptu si pripravíte netradičné gazpacho, ktorého hlavnou zložkou sú maliny, ktoré sú doplnené klasickými paradajkami. Princíp tejto polievky spočíva v tom, že zeleninu (v našom prípade zeleninu a ovocie) marinujete aspoň deň v zálievke z oleja a octu. Keď sa zelenina nasaje, je treba ju rozmixovať. Táto studená polievka …

Čítať ďalej »

Ako urobiť melónové gazpacho?

gazpacho

Prinášame vám recept na melónové gazpacho. Studená polievka gazpacho je zo španielskej kuchyne už pomerne dobre známa. Nielen že je jej príprava neuveriteľne jednoduchá a rýchla, suroviny pre túto letnú pochúťku nájdete prakticky v každej chladničke, špajze alebo záhradke. Navyše nám stačí len základné vybavenie a počas štvrť hodinky môžete smelo servírovať.

Čítať ďalej »

Ako urobiť studenú uhorkovú polievku?

studená uhorková polievka

Recept na studenú uhorkovú polievku. Slovenská domáca kuchyňa si ešte nezvykla podávať studenú uhorkovú polievku pred hlavným jedlom. Studenú uhorkovú polievku si síce pripravíte, ale skôr ju jete ako ľahkú večeru – s pečivom, a napríklad aj so spomienkou na dovolenku na Balkáne. Prinášame niekoľko receptov, ako urobiť studenú uhorkovú polievku. A je celkom jedno, v ktorú dobu bude podávaná. Ochutnajte ju aj vy.

Čítať ďalej »

Ako uvariť uhorkovú polievku?

recept na uhorkovú polievku

Recept na menej známu teplú uhorkovú polievku. Uhorková polievka, na ktorej prípravu ponúkame recept, je jednoduchá, sýta a výdatná. Preto sa zvyčajne pripravuje ako samostatné jedlo – večera, víkendový obed a podobne. Pretože k jej príprave nie je potrebných veľa pomôcok, je ideálna pre varenie na chalupe, pri hromadných akciách alebo v študentských bytoch. Ako uhorkovú polievku uvariť? My vám prinášame recept a postup krok za krokom.

Čítať ďalej »

Ako uvariť cibuľovú polievku?

cibuľová polievka trochu inak

Recept na cibuľovú polievku – cibuľová polievka trochu inak. Receptov na cibuľovú polievku koluje pomerne značné množstvo. Ide o polievky francúzskeho alebo španielskeho typu (so syrom alebo zapečenú či s toastom). Preto prinášame návod, ako urobiť cibuľovú polievku trochu inak. Výhodou receptu je, že sa varenie dá v ktorejkoľvek fáze ukončiť a polievka je „jedlá“. Po úplnom dokončení je však výborná. Poďte si ju teda skúsiť pripraviť s nami.

Čítať ďalej »