Blog Archives

Ako pripraviť špenátovú nátierku?

recept na skvelú špenátovú nátierku

Niet nad čerstvý špenát. Jeho zelené lístky sú plné živín a tiež železa. O špenáte sa traduje, že je aj dobrý v prevencii proti rakovine. Poďme sa naň pozrieť zblízka a dať mu v našom jedálničku šancu. Špenátovú nátierku  zrejme mnohí z nás vymenia, skôr za špenát s prílohou mäsa a knedle. Lenže mrazený nemá toľko cenných živín, ako práve ten čerstvý a mladý baby špenát. Preto vám ponúkame recept na …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť avokádovú nátierku s údeným lososom?

ako pripraviť avokádovú nátierku

Údený losos a avokádo sú veľmi obľúbenou kombináciou. Avokádo svojou jemnou maslovou chuťou skvele dopĺňa výraznú chuť údeného lososa. K tomu všetkému sa tieto dve ingrediencie k sebe hodia aj farebne. Nátierka najlepšie chutí na pečenej bielej bagete. Na silvestrovskú párty je vhodné umiestniť avokádovú nátierku s údeným lososom do väčšej misy a nechať hostí, aby si každý sám namazal pečivo podľa vlastnej chuti.

Čítať ďalej »

Ako uvariť staročeskú lepenicu?

ako pripraviť staročeskú lepenicu

Staročeskú lepenicu tvorí prevažne kapusta a zemiaky, nič zložité. Staročeská lepenica slúžila ako samostatné jedlo ale aj ako výborná príloha k rôznym zabíjačkám. Ak si nevystačíte so samotným receptom, môžete do lepenice pridať kúsok údeniny alebo slaninu.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť polievku ramen?

polievka ramen

Ramen je skvelá japonská polievka s rezancami a kuracím, alebo bravčovým mäsom zaliata vývarom. Aj keď pôvodom pochádza z Číny, udomácnila sa v japonskej kuchyni. Možno ste pri objavovaní chutí japonskej kuchyne už na túto polievku narazili, keď ste navštívili sushi bar alebo ste si objednali sushi set. Každá lokalita v Japonsku má vlastnú variáciu s rozličnými ingredienciami a chuťami. My si podľa receptu teraz jednu z týchto variácií ramen pripravíme. Už sa …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť bryndzovú polievku?

bryndzovú polievku

Vyskúšali ste už niekedy bryndzovú polievku? Bryndzu si väčšina z nás dokáže predstaviť len ako súčasť halušiek. Ale rozhodne stojí za to ju vyskúšať aj v iných pokrmoch. Napríklad bryndza použitá ako závarka do polievky dodá jedlu zaujímavú, pikantne kyslastú chuť.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť šošovicovú nátierku?

príprava šošovicovej nátierky

Už ste niekedy pripravovali šošovicovú nátierku? Šošovicová nátierka, prezývaná aj ako šošovicový šalát, je vhodný tip pre ľahkú letnú večeru. Strukoviny, ako sa môžete presvedčiť aj sami, sa dajú použiť aj na prípravu nátierok. Nasledujúce riadky vám poradia v tom, ako pripraviť nátierku zo šošovice rýchlo a jednoducho. Prajeme vám dobrú chuť!

Čítať ďalej »

Ako urobiť lososovú nátierku?

lososovú nátierku

Dostali ste chuť na lososovú nátierku? Ak si chcete pripraviť nátierku z morskej ryby, konkrétne z lososa, potom sú nasledujúce riadky určené práve vám. Nátierka z lososa je veľmi chutná a nie je vôbec náročná na prípravu. Tento recept vám poradí ako na to.

Čítať ďalej »

Ako urobiť pomazánku z kozieho syra?

ako urobiť pomazánku z kozieho syra

Kozí syr je zdraviu prospešný prírodný produkt, ktorý sa stále viac presadzuje v slovenskej kuchyni. Nátierka z kozieho syra podávaná na krajci čerstvého chleba a s reďkovkami – to je lahôdka, ktorú si teraz môžete vďaka tomuto receptu dopriať aj vy.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť maďarskú fazuľovú polievku?

postup ako pripravit madarsku fazulovu polievku

Maďarská fazuľová polievka sa varí na viac spôsobov, ale vždy musí obsahovať atribút Maďarska – kvalitnú mletú papriku. Náš recept  je prispôsobený slovenským podmienkam. Ba čo viac – ponúkame návod, ako urobiť maďarskú fazuľovú polievku v “poľných” podmienkach. Recept bude vyhovovať napríklad aj študentskému rozpočtu. Snáď sa maďarskí kuchári nebudú hnevať.

Čítať ďalej »

Ako urobiť chrenovú nátierku s tvarohom ?

Ako pestovať chrenovú nátierku?

Zdravú chrenovú nátierku môžete použiť na jednohubky alebo chlebíčky, bohato poslúži napríklad na raňajky. V tomto recepte na chrenovú nátierku zohrávajú svoju hlavnú úlohu mäkký tučný tvaroh a strúhaný chren. Recept pochádza od šéfkuchára Pražského kulinárneho štúdia Dalibora Navrátila. Vyskúšajte prípravu tejto lahodnej nátierky aj vy, v ktorej chren nie je tak pálivý, vynikne jeho chuť a vôňa.

Čítať ďalej »

Ako urobiť nátierku z údeného mäsa?

recept na nátierku z udeného mäsa

Recept na nátierku z údeného mäsa. Ak premýšľate o rýchlej a jednoduchej večeri alebo ako pohostiť nečakanú návštevu, môžte skúsiť urobiť nátierku z údeného mäsa. Nedá to príliš veľa práce a zvládnete ju v pomerne krátkom čase. Bučková nátierka je aj výborný tip na silvestrovské chlebíčky či jednohubky alebo aj ako letná večera na chate.

Čítať ďalej »

Ako urobiť nátierku z bravčovej konzervy?

ako na nátierku z bravčovej konzervy

Pripravili sme pre vás recept na nátierku z bravčovej konzervy. Nátierka z bravčového mäsa patrí k našim klasickým nátierkam. Ako si pripraviť nátierku z bravčového mäsa s tradičnou chuťou vám poradí tento skvelý recept. Nie je lahodnejšia nátierka na chleba ako táto. Prajeme vám dobrú chuť!

Čítať ďalej »

Ako urobiť nátierku z tresčej pečene?

ako pripraviť nátierku z tresčej pečene

Dnes sa pozrieme na to, ako si pripraviť nátierku z tresčej pečene. Tento recept vám ukáže, ako si môžete pripraviť úžasnú nátierku, ktorou môžete narýchlo občerstviť hostí alebo rodinu. Nátierka je výborná na chleba alebo ako príloha k zeleninovému šalátu. Prajeme vám dobrú chuť.

Čítať ďalej »

Ako urobiť zemiakovú nátierku na chlebíčky?

ako pripraviť zemiakovú nátierku na chlebíčky

Zemiaky v našich končinách už po stáročia patria medzi základné piliere našich jedálničkov a preto tu máme aj recept na výbornú zemiakovú nátierku na chlebíčky. Tradičné zemiakové polievky, zemiakové guláše, halušky alebo zemiakové placky majú prekvapivo i svoju, v kuchyniach menej známu, sestričku v podobe zemiakovej nátierky. Recept na zemiakovú nátierku je spísaný do niekoľkých základných krokov. Príprava nátierky zo zemiakov je nenáročná, výsledok chutný, vhodný pre chlebíčky, jedno-hubky a …

Čítať ďalej »