Blog Archives

Ako vyrobiť domácu vajíčkovú tlačenku?

Ako vyrobiť domácu vajíčkovu tlačenku

Ak sa chystáte na pohostenie rodiny či priateľov a premýšľate, ktorú pochúťkou im ponúknuť, potom je určite výborným riešením obľúbená vajíčková tlačenka. Príprava tlačenky je pomerne jednoduchá a výsledok stojí za to. Vajíčková tlačenka ozdobí váš stôl a návšteva si skvele pochutí. Dostali ste chuť na domácu vajíčkovú tlačenku? Poďme si ju spoločne pripraviť.

Čítať ďalej »

Ako urobiť paštétu z kuracích pečienok?

Ako urobiť paštétu z kuracích pečieno

Domácu paštétu si môžete dať napríklad na chleba alebo iné pečivo, je to jedlo, ktoré si občas možno každý rád dá. A keď je to paštéta z kuracej pečene  vyrobená podomácky, tak tá naozaj nemá chybu. Príprava tejto paštéty je nenáročná ako časovo tak aj technicky. Základ na pečeňovú paštétu z kuracích pečienok je vždy rovnaký a doplňujúce ingrediencie sú veľmi rozmanité. Skúste paštétu z kuracích pečienok podľa nášho receptu. Bude vám …

Čítať ďalej »

Ako urobiť špenátovú polievku?

bezlepkova špenátová polievka

Pripraviť špenátovú polievku je veľmi jednoduché. Ale kto nemá s varením moc skúseností, potrebuje pre prvé varenie špenátovej polievky aspoň rámcový návod. Úplným kuchárskym začiatočníkom preto ponúkame recept na túto polievku, a to v dvoch variantoch. Jedna z nich je vhodná aj pre ľudí s bezlepkovou diétou. Do druhej pripravíme trochu neobvyklú vložku.

Čítať ďalej »

Ako urobiť pikantnú cesnačku so zemiakmi?

cesnačka so zemiakmi

Ako urobiť výbornú domácu cesnačku so zemiakmi, ktorá bude mať pikantnú chuť? Táto na suroviny nenáročná cesnačka vyžaduje prakticky len zemiaky, cesnak a koreniny. A len 20 minút času na prípravu. Pikantný variant cesnačky si vás určite získa. Niekto by sa možno nad týmto receptom na cesnačku čudoval, recept na cesnačku však pochádza z kuchárky Máme radi zemiaky Ministerstva poľnohospodárstva SR. A chutí výborne aj bez pridaného naťahovacieho syra, osmaženej …

Čítať ďalej »

Ako urobiť tuniakovú nátierku s tvarohom?

natierka z tuniaka

Ako si môžeme doma urobiť tú najlepšiu tuniakovú nátierku ktorá bude chutiť takmer všetkým?  Nátierky z morských rýb získavajú stále viac a viac pozornosti aj v slovenskej kuchyni. Dôvod je jasný: chceme si aspoň občas dopriať zdravé rybie mäso a nátierky sú vďačným prostriedkom, ako si na rybe pochutnať bez náročnej prípravy. K najčastejšie konzumovaným morským rybám u nás rozhodne patrí tuniak. Pripravila som pre vás recept, ako si práve z tuniaka …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť dobrý obložený chlebíček?

chlebíčky obložené

Obložený chlebíček by mohol byť nazývaný “kráľom slovenskej studenej kuchyne”. Obložený chlebíček môže mať nespočetné množstvo podôb, a predsa existujú druhy obložených chlebíčkov, ktoré sú pre svoju vyváženú chuť obľúbenejšie. Prinášame návod, aké zásady je dobré dodržiavať, aby bol každý obložený chlebíček lahôdkou, a ďalej dva profesionálne recepty na najobľúbenejší šunkový chlebíček a obložený chlebík s vajíčkom.

Čítať ďalej »

Ako urobiť cesnakovú nátierku?

recept na cesnakovú natierku

Prečítajte si nasledujúci recept na výbornú cesnakovú nátierku. Cesnak je potravina veľmi významná pre naše zdravie. Táto potravina má prirodzené liečivé účinky. Je napríklad významným prírodným antibiotikom, obsahuje vitamíny A, B, C, minerálne a antibakteriálne látky.

Čítať ďalej »

Ako urobiť francúzsky toast?

Ako urobiť francúzsky toast s broskyňami

Pod pojmom francúzsky toast si ľudia predstavujú kde čo, ale vždy ide o nejakú úpravu opekaného pečiva. Tým môže byť prostý konzumný chlieb, špeciálny toustový chlieb, sendvič a dokonca niekedy vianočka a v cudzine určite aj iné pečivo. Tým je jasné, že francúzske toasty sú podávané ako slané aj sladké pokrmy. Ale nie je tomu tak len u nás, je to tak aj vo svete. Pusťme sa do jedného klasického …

Čítať ďalej »

Ako urobiť fazuľovú polievku s klobásou?

Ako urobiť fazuľovú polievku s klobásou

Fazuľová polievka s klobásou je hustá a sýta, preto ju pripravujeme ako menšie samostatné jedlo alebo ak má po nej nasledovať sladké, múčne či ľahké bezmäsité jedlo. Fazuľovú polievku s klobásou si radi dáme v chladných zimných dňoch, kedy príjene zahteje a zasýti. Ako urobiť fazuľovú polievku s klobásou?

Čítať ďalej »

Ako urobiť syrovo-cesnakovú nátierku?

Ako urobiť syrovo-cesnakovú nátierku

Syr s cesnakom spolu chuťovo ladí a keď sa použijú ako základ na nátierku, tak to nikdy nie je zlé. Nátierka je veľmi jednoduchá a rýchla na prípravu, dokáže ju každý začiatočník. Cesnak dodá nátierke veľmi špecifickú a výraznú chuť. A ak chcete občas zaradiť cesnak do jedálnička v surovom stave, tak práve táto varianta je tá najľahšia. Syrovo-cesnaková nátierka môže mať mnoho podôb vzhľadom k použitiu dodatočných ingrediencií. 

Čítať ďalej »

Ako urobiť syrečkovú pomazánku?

Ako urobiť syrečkovú pomazánku

Syrečky a zrejúce syry sú synonymom vône dedinského domova. Dnes už takmer nikto doma syry nevyrába, ideme si ich radšej kúpiť. Syrčekový syr – to je pre niekoho delikatesa a chuťové pohladenie, pre druhého nič lákavé. Možno je to výraznou vôňou, ktorá je charakteristická pri procese zrenia syra. A pravdou je, že každému nelichotí. Ak máte k týmto syrom priazeň, urobte si ľahkú syrečkovú pomazánku pre skvelú chuť a pre …

Čítať ďalej »

Ako urobiť syrovú roládu?

Ako urobiť syrovú roládu

Recept na syrovú roládu a tipy na rôzne varianty syrovej rolády. Syrová roláda bola hviezdou studeného domáceho pohostenia koncom 70. rokov. Od tej doby sa technológia jej prípravy zmenila, a priznajme – prakticky zjednodušila. Ponúkame pracovné postupy – staré aj nové, ako pripraviť domácu syrovú roládu, a aj niekoľko tipov na rôzne náplne do syrovej rolády.

Čítať ďalej »

Ako využívať plané rastliny v kuchyni?

šťaveľ kyslý

Ako variť z planých rastlín? Plané rastliny – čo nás vedie k tomu, že sa stále viac zaujímame o možnosti ich konzumácie? A vieme čo a ako v kuchyni využiť? Prinášam vám tipy, ako niektorými planými rastlinami urobiť náš jedálniček zdravší alebo chuťovo zaujímavejší. Pozývam vás k spoločnému vareniu. Naše menu: šťaveľová polievka, vyprážaný skorocel a na príjemné posedenie ružová šťava.

Čítať ďalej »

Ako urobiť dobré pečeňové knedličky do polievky?

pečeňové knedličky do polievky

Domáce pečeňové knedličky z kuracích pečení sú veľmi obľúbenou závarkou do polievky. A nezáleží ani na tom, aký má vývar základ, či hydinové alebo hovädzie. Takáto polievka s dobrými pečeňovými knedličkami chutí výborne a navyše je veľmi výživná. Ako urobiť pečeňové knedličky, aby sa skutočne podarili a boli chutné? Prinášame recept na pečeňové knedličky do polievky krok za krokom.

Čítať ďalej »

Ako urobiť klasický zamiakový guláš?

zemiakový guláš s klobásou

Zemiakový guláš je “evergreen”, ktorý úspešne prechádza všetkými stravovacími módami a štýlmi. Urobiť ho je jednoduché, rýchle – s prípravou si poradí aj neskúsený kuchár. Ďalšou výhodou zemiakového guláša je dostupnosť surovín. Veľkým plusom je aj aj to, že je lacný. Ako urobiť klasický zemiakový guláš? Tento recept je určený úplným začiatočníkom.

Čítať ďalej »