Ako pripraviť bleskové kokosky zo salka?

bleskové kokoskyMáte chuť na bleskové kokosky? Budete potrebovať len 2 ingrediencie a 30 minút vášho času, nič viac. Z jedného cesta je dokonca možné vyrobiť 2 druhy cukroviniek. Kokosky zo salka sú mäkké a výborne držia tvar. Túto lahodnú sladkosť si zaručene vychutnáte vy aj celá vaša rodina. Pozrite sa teda na to, ako pripraviť takéto skvelé kokosky.


Čo je na bleskové kokosky potrebné:

ako pripraviť bleskové kokoskyKokos a salko jednoducho zmiešate do veľmi hutnej hmoty. Kokos prisypávajte postupne. Pridávajte ho dovtedy, kým sa bude dať zapracovať do cesta. Akonáhle ho už bude priveľa a nebude sa lepiť, prestaňte . Buďte pripravení na to, že budete potrebovať trochu kokosu naviac – záleží na tom, aký druh strúhaného kokosu máte.

Rozpáľte rúru na 160°C, podložte 2 plechy alobalom alebo papierom na pečenie a môžete začať.

Z hmoty vykrajujte malou lyžičkou guľky a pomocou druhej lyžičky ich opatrne presuňte na plech. Kokosky trochu lyžicou pritlačte aby sa vám roztiahli, pretože sa vám husté cesto už tak neroztečie . Aby sa vám vaša lyžička neprilepila, pravidelne ju namáčajte do vody.


Pečenie

príprava bleskových kokosiekTeraz môžete začať piecť vaše bleskové kokosky. Prvý plech pečte asi 6-8 minút, kým nie sú vaše kokosky jemne hnedé. Upečené cukrovinky budú mäkké s jemnou kokosovou príchuťou.

Druhú platňu nechajte v rúre o niečo dlhšie (cca 2-3 minúty). Salko v kokoskách sa zmení na karamel a dodá cukrovinke úplne inú chuť. Takéto kokosky sú o niečo tvrdšie ale ak im dáte približne týždeň na odležanie, pochutnajú si na nich aj vaše deti.

Tipy na záver

Ak chcete, aby vaše kokosky vyzerali trochu slávnostnejšie, vytvarujte najprv z hmoty guľôčky, ktoré položíte na plech a stlačíte ich jemne rukou. Nezabudnite si namáčať ruky do vody, aby sa vám nelepili na kokosky. Hotové kokosky môžete z polovice namočiť do horúcej čokolády. 


Mohlo by vás zaujímať

Recepty na rýchle drinky z vodky

4 drinky z vodky, ktorých príprava nezaberie viac ako 10 minút

Chystáte sa organizovať domácu párty a chcete sa blysnúť v dobrom svetle? Príprava týchto 4 …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.