Recepty

Ako pripraviť bleskové kokosky zo salka?

bleskové kokoskyMáte chuť na bleskové kokosky? Budete potrebovať len 2 ingrediencie a 30 minút vášho času, nič viac. Z jedného cesta je dokonca možné vyrobiť 2 druhy cukroviniek. Kokosky zo salka sú mäkké a výborne držia tvar. Túto lahodnú sladkosť si zaručene vychutnáte vy aj celá vaša rodina. Pozrite sa teda na to, ako pripraviť takéto skvelé kokosky.

Čo je na bleskové kokosky zo salka potrebné:

ako pripraviť bleskové kokoskyKokos a salko jednoducho zmiešate do veľmi hutnej hmoty. Kokos prisypávajte postupne. Pridávajte ho dovtedy, kým sa bude dať zapracovať do cesta. Akonáhle ho už bude priveľa a nebude sa lepiť, prestaňte . Buďte pripravení na to, že budete potrebovať trochu kokosu naviac – záleží na tom, aký druh strúhaného kokosu máte.

Rozpáľte rúru na 160°C, podložte 2 plechy alobalom alebo papierom na pečenie a môžete začať.

Z hmoty vykrajujte malou lyžičkou guľky a pomocou druhej lyžičky ich opatrne presuňte na plech.

Kokosky trochu lyžicou pritlačte aby sa vám roztiahli, pretože sa vám husté cesto už tak neroztečie . Aby sa vám vaša lyžička neprilepila, pravidelne ju namáčajte do vody.

Pečenie kokosiek zo salka

príprava bleskových kokosiekTeraz môžete začať piecť vaše bleskové kokosky. Prvý plech pečte asi 6-8 minút, kým nie sú vaše kokosky jemne hnedé. Upečené cukrovinky budú mäkké s jemnou kokosovou príchuťou.

Druhú platňu nechajte v rúre o niečo dlhšie (cca 2-3 minúty).

Salko v kokoskách sa zmení na karamel a dodá cukrovinke úplne inú chuť.

Takéto kokosky sú o niečo tvrdšie ale ak im dáte približne týždeň na odležanie, pochutnajú si na nich aj vaše deti.

Tipy ako pripraviť bleskové kokosky

Ak chcete, aby vaše kokosky vyzerali trochu slávnostnejšie, vytvarujte najprv z hmoty guľôčky, ktoré položíte na plech a stlačíte ich jemne rukou.

Nezabudnite si namáčať ruky do vody, aby sa vám nelepili na kokosky. Hotové kokosky môžete z polovice namočiť do horúcej čokolády. 

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button