Úvod / Recepty / Ako pripraviť bleskové kokosky zo salka?

Ako pripraviť bleskové kokosky zo salka?

bleskové kokoskyMáte chuť na bleskové kokosky? Budete potrebovať len 2 ingrediencie a 30 minút vášho času, nič viac. Z jedného cesta je dokonca možné vyrobiť 2 druhy cukroviniek. Kokosky zo salka sú mäkké a výborne držia tvar. Túto lahodnú sladkosť si zaručene vychutnáte vy aj celá vaša rodina. Pozrite sa teda na to, ako pripraviť takéto skvelé kokosky.

Čo je na bleskové kokosky potrebné:


ako pripraviť bleskové kokoskyKokos a salko jednoducho zmiešate do veľmi hutnej hmoty. Kokos prisypávajte postupne. Pridávajte ho dovtedy, kým sa bude dať zapracovať do cesta. Akonáhle ho už bude priveľa a nebude sa lepiť, prestaňte . Buďte pripravení na to, že budete potrebovať trochu kokosu naviac – záleží na tom, aký druh strúhaného kokosu máte.

Rozpáľte rúru na 160°C, podložte 2 plechy alobalom alebo papierom na pečenie a môžete začať.

Z hmoty vykrajujte malou lyžičkou guľky a pomocou druhej lyžičky ich opatrne presuňte na plech. Kokosky trochu lyžicou pritlačte aby sa vám roztiahli, pretože sa vám husté cesto už tak neroztečie . Aby sa vám vaša lyžička neprilepila, pravidelne ju namáčajte do vody.

Pečenie

príprava bleskových kokosiekTeraz môžete začať piecť vaše bleskové kokosky. Prvý plech pečte asi 6-8 minút, kým nie sú vaše kokosky jemne hnedé. Upečené cukrovinky budú mäkké s jemnou kokosovou príchuťou.

Druhú platňu nechajte v rúre o niečo dlhšie (cca 2-3 minúty). Salko v kokoskách sa zmení na karamel a dodá cukrovinke úplne inú chuť. Takéto kokosky sú o niečo tvrdšie ale ak im dáte približne týždeň na odležanie, pochutnajú si na nich aj vaše deti.

Tipy na záver


Ak chcete, aby vaše kokosky vyzerali trochu slávnostnejšie, vytvarujte najprv z hmoty guľôčky, ktoré položíte na plech a stlačíte ich jemne rukou. Nezabudnite si namáčať ruky do vody, aby sa vám nelepili na kokosky. Hotové kokosky môžete z polovice namočiť do horúcej čokolády. 

Ako pripraviť bleskové kokosky zo salka?
4.9 (98.1%) 21 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

zemiakové placky s bylinkovou čapičkou

Ako urobiť zemiakové placky s bylinkovou čapičkou?

Premýšľate nad tým, že si pripravíte doma zemiakové placky s bylinkovou čapičkou? Ak máte viacčlennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *