Blog Archives

Ako vyrobiť domáci mandľový a kokosový likér?

ako urobiť kokosový likér

Prinášame vám recept na domáci mandľový a kokosový likér. S blížiacim sa koncom roka je najvyšší čas na výrobu sladkých domácich likérov. Do Vianoc sa stihnú tak akurát preležať, ak im teda odoláte a nebudete chodiť tajne upíjať. Domáci likér je tiež vhodným handmade darčekom, stačí vybrať peknú fľašu, ozdobiť ju a popr. pridať recept. Domáce likéry sú výbornou polevou na mrazené nanukové torty.

Čítať ďalej »

Ako urobiť domácu malinovku?

ako urobiť malinový sirup

Prinášame vám recept na domácu malinovku. Domáce ovocné sirupy pripravujeme najlepšie z aromatických plodov – malín, jahôd, černíc, čučoriedok, ríbezlí alebo ich kombináciou. Sirupy môžeme pripraviť zastudena, čím zachováme časť vitamínov, alebo varením. Sirupy pripravované zastudena si zachovávajú lepšiu farbu a vôňu, ale sú veľmi náročné na kvalitu surovín a čistotu pri výrobe. Kuchársky recept na babičkinu malinovku je ale bezkonkurenčný. Pri dodržaní postupu a použití prvotriedneho ovocia tento nevarený …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť domáci vaječný koňak?

ako pripraviť domáci vajecný likér

Prinášame vám recept ako pripraviť domáci vaječný koňak. Vaječný koňak je vynikajúci a lahodný likér, ktorý podčiarkuje a dopĺňa vianočnú atmosféru. Domáci vaječný koňak si môžete pripraviť sami a recept na prípravu vaječného likéru môžete upravovať podľa svojich chutí. Ako si pripraviť lahodný domáci vaječný koňak vám poradí môj nasledujúci recept. Snáď vám bude chutiť!

Čítať ďalej »

Ako pripraviť jahodovo-banánové smoothie?

ako pripraviť jahodovo-banánové smoothie

Prinášame vám recept na jahodovo-banánové smoothie. Smoothie je veľmi obľúbený druh nápoja. Smoothie môže mnohým z nás pripomínať detsvo (koktejlové nápoje z mliečnych barov). K obľúbeným druhom koktailov patrí jahodová a banánová. Prečo obe chute nespojiť? Ponúkam recept na jahodovo-banánové smoothie s mliekom tzv. milkshake. Určite stojí za to vyskúšať. 

Čítať ďalej »

Ako pripraviť domácu zázvorovo-mätovú limonádu s citrónom?

ako urobiť domácu citrónovo-mätovú limonádu

Prinášame vám recept na domácu zázvorovo-mätovú limonádu s citrónom. Domáce limonády skvele uplatníte pri záhradnej párty, grilovaní, ale aj len tak na osvieženie v letných dňoch. Najlepšie však limonády chutia z domácich surovín. V mojom recepte využijete mätu, ktorá nápoju dodá nielen príjemnú arómu, ale dodáva mu aj lahodnú a sviežu chuť. Mäta sa potom skvele dopĺňa so zázvorom, ktorý je štipľavý a dodá limonáde zaujímavú farbu. Tú správnu kyslosť …

Čítať ďalej »