Blog Archives

Ako vyrobiť domáci mandľový a kokosový likér?

ako urobiť kokosový likér

Prinášame vám recept na domáci mandľový a kokosový likér. S blížiacim sa koncom roka je najvyšší čas na výrobu sladkých domácich likérov. Do Vianoc sa stihnú tak akurát preležať, ak im teda odoláte a nebudete chodiť tajne upíjať. Domáci likér je tiež vhodným handmade darčekom, stačí vybrať peknú fľašu, ozdobiť ju a popr. pridať recept. Domáce likéry sú výbornou polevou na mrazené nanukové torty.

Čítať ďalej »

Ako urobiť domácu malinovku?

ako urobiť malinový sirup

Prinášame vám recept na domácu malinovku. Domáce ovocné sirupy pripravujeme najlepšie z aromatických plodov – malín, jahôd, černíc, čučoriedok, ríbezlí alebo ich kombináciou. Sirupy môžeme pripraviť zastudena, čím zachováme časť vitamínov, alebo varením. Sirupy pripravované zastudena si zachovávajú lepšiu farbu a vôňu, ale sú veľmi náročné na kvalitu surovín a čistotu pri výrobe. Kuchársky recept na babičkinu malinovku je ale bezkonkurenčný. Pri dodržaní postupu a použití prvotriedneho ovocia tento nevarený …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť domáci vaječný koňak?

ako pripraviť domáci vajecný likér

Prinášame vám recept ako pripraviť domáci vaječný koňak. Vaječný koňak je vynikajúci a lahodný likér, ktorý podčiarkuje a dopĺňa vianočnú atmosféru. Domáci vaječný koňak si môžete pripraviť sami a recept na prípravu vaječného likéru môžete upravovať podľa svojich chutí. Ako si pripraviť lahodný domáci vaječný koňak vám poradí môj nasledujúci recept. Snáď vám bude chutiť!

Čítať ďalej »

Ako pripraviť jahodovo-banánové smoothie?

ako pripraviť jahodovo-banánové smoothie

Prinášame vám recept na jahodovo-banánové smoothie. Smoothie je veľmi obľúbený druh nápoja. Smoothie môže mnohým z nás pripomínať detsvo (koktejlové nápoje z mliečnych barov). K obľúbeným druhom koktailov patrí jahodová a banánová. Prečo obe chute nespojiť? Ponúkam recept na jahodovo-banánové smoothie s mliekom tzv. milkshake. Určite stojí za to vyskúšať. 

Čítať ďalej »

Ako pripraviť domácu zázvorovo-mätovú limonádu s citrónom?

ako urobiť domácu citrónovo-mätovú limonádu

Prinášame vám recept na domácu zázvorovo-mätovú limonádu s citrónom. Domáce limonády skvele uplatníte pri záhradnej párty, grilovaní, ale aj len tak na osvieženie v letných dňoch. Najlepšie však limonády chutia z domácich surovín. V mojom recepte využijete mätu, ktorá nápoju dodá nielen príjemnú arómu, ale dodáva mu aj lahodnú a sviežu chuť. Mäta sa potom skvele dopĺňa so zázvorom, ktorý je štipľavý a dodá limonáde zaujímavú farbu. Tú správnu kyslosť …

Čítať ďalej »

Ako vyrobiť domáci rastlinný nápoj?

rastlinný nápoj recept

Recepty na domáci rastlinný nápoj – recept na mandľové, makové, kokosové a ryžové “mlieko”. Rastlinné “mlieka” sa dajú použiť všade tam, kde kravské mlieko. Platná legislatíva však neumožňuje pre tieto výrobky používať názov mlieko. Mlieko je produkt mliečnych žliaz cicavcov a rastlinné alternatívy sa smú nazývať len nápoj. V obchodoch ich nájdete celú radu, kokosový, sójový, ryžový, mandľový a iné nápoje. Sú určené pre osoby, ktoré z nejakého dôvodu nemôžu …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť Martini?

Martini

Väčšina ľudí presadzuje názor, že Martini vzniklo zo starého kokteilu zvaného Martinez. Existuje niekoľko knižiek pochádzajúcich z minulého storočia, ktoré používajú oba názvy, ako Martinez, tak aj Martini.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť domáci vaječný koňak?

vaječný koňak

Domáci vaječný koňak je vynikajúci a lahodný likér, ktorý podčiarkuje a dopĺňa rôzne rodinné akcie, napríklad ozvláštni vaše Vianoce. Domáci vaječný koňak si môžete pripraviť sami a recept na prípravu môžete upravovať podľa svojich chutí. Ako si pripraviť lahodný domáci vaječný koňak vám poradí náš tradičný recept naň!

Čítať ďalej »

Ako pripraviť Sex on the Beach?

Sex on the Beach

Namiešajte si vynikajúci alkoholický miešaný nápoj nazývaný ako Sex on the Beach a oddajte sa aj vy letnej vášni. Príprava tohto lahodného a osviežujúceho nápoja je navyše viac než jednoduchá. Hoci existujú dva typy tohto nápoja (podľa Medzinárodnej barmanskej asociácie a podľa Bostonskej oficiálnej príručky barmana) a niekoľko variácii tohto drinku, základom je vždy kvalitná a lahodná vodka.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť Piňa Coladu?

Piňa Colada

Recept na Piňa Coladu je azda najznámejším tropickým receptom na svete. Predstavte si, že ležíte niekde na pláži Karibiku, počúvate pieseň Piňa Colada, usrkávate si z kokteilu a hovoríte si, že takýto lahodný kokteil nemohol vynájsť nikto iný ako nejaký horko krvný Kubánec alebo Portorikán. Horko krvný bol, ale bol to Španiel, žiaden Kubánec či Portorikán a volal sa Ricardo Gracia.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť miešaný nápoj B52?

príprava miešaného nápoja B52

V tomto článku sa dozviete, ako si pripraviť lahodný miešaný nápoj B52. S týmto nápojom nemôžete pokaziť žiadnu zábavu. B52 je navrstvený drink, ktorého obsah tvorí Kahlúa, Írsky krém Baileys a Grand Marnier v štamprlíku. Ide o relatívne jednoduchý nápoj, trik však spočíva v tom, ako správne vytvoriť jednotlivé vrstvy.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť smoothie z jesenného ovocia?

recept na smoothie z jesenného ovocia

Smoothie je hitom posledných rokov. Ide o mixované tekuté ovocie alebo zeleninu. Vďaka tejto úprave do seba sme schopní počas chvíle dostať veľkú dávku ovocia alebo zeleniny naraz. To oceníme predovšetkým v tomto ročnom období, kedy je potrebné telo zásobovať veľkými dávkami vitamínov a posilňovať jeho imunitu. Nápoj obsahuje aj veľké množstvo vlákniny, ktorá je prospešná pre zdravý metabolizmus. Do jesennej varianty sa hodí všetko práve dozrievajúce ovocie. V nasledujúcom recepte …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť osviežujúce miešané nápoje fizzy?

letné nápoje fizzy

Nápoje fizzy patria medzi najznámejšie miešané nápoje z kategórie “dlhých drinkov”. Sú obľúbené pre osviežujúce účinky a chuť. Fizzy sú odporúčané po obede, večer a pri spoločenských oslavách. V našich krajoch je zrejme najznámejší gin fizz. Fizzy ale môžeme pripraviť aj za použitia iného destilátu. Ponúkame základnú receptúru a osem ďalších receptov, podľa ktorých si aj doma môžeme namiešať lahodné a chuťovo vyvážené miešané nápoje fizzy.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť ovocné bowle?

bowle

Výborné recepty: Bowle, perlivý nápoj pripravovaný z ovocia, vína, šumivého vína, destilátov či ovocných štiav sú evergreenom priateľských stretnutí aj osláv alebo na Silvestra. Ako pripraviť ovocné bowle, aby si naši hostia pochutili? A ako pripraviť ovocné bowle pre deti a abstinentov bez alkoholu? Prinášame niekoľko rád a receptov na bowle – profesionálnych aj amatérskych.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť grog – horúci alkoholický nápoj?

grog - horúci alkoholický nápoj

Grog patrí k obľúbeným horúcim alkoholickým nápojom, zvlášť v zimných mrazivých dňoch. Tento horúci nápoj je pôvodne nápojom britských námorníkov. Tí ho pripravovali z citrusovej šťavy (citrónovej alebo pomarančovej) a jamajského rumu. Príprava grogu je veľmi jednoduchá, postačia vám totiž iba štyri základné ingrediencie: rum, voda, cukor a plátok citrónu. Existuje však rozmanité množstvo rôznych druhov grogu, avšak všetky majú ako základ receptu uvedené štyri ingrediencie. Alfou a omegou grogu je …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť černicový likér?

černicový likér

Recept na černicový likér. Černicový likér je skôr také “babské” pitie – menej alkoholický, sladkokyslý a aromatický nápoj. Je ako stvorený (v malej miere) na podvečerné dámske posedenie. Ale keď sa černicový likér podarí, a keď nie je tak úplne sladký bez alkoholu, páni si tiež občas malý pohárik dajú. Ako pripraviť černicový likér, aby všetkým chutil? Prinášame vám recept.

Čítať ďalej »