Recepty

Ako upiecť pohánkové sušienky?

pohánka a sušienkyPohánkové sušienky sú na prípravu jednoduché a rýchle, a navyše sú zdravou variantou sladkého pečiva. Postup prípravy už nemôže byť jednoduchší, zamiešať niekoľko ingrediencií, žiadne váženie, šľahanie a miesenie. Uvedieme dve verzie, z ktorých druhá je obohatená o ďalšie produkty a vyžaduje trochu dlhšiu prípravu.

Čo je na pohánkové sušienky potrebné:

  • pohánková múka, lúpaná pohánka
  • placky
  • papier na pečenie
  • slnečnicové semienka, ľanové semienka
  • strúhaný kokos
  • mrkva
  • vanilkový struk, vanilkový cukor
  • med, olej, mlieko

Prvý, jednoduchý spôsob ako upiecť pohánkové sušienky

sušienky z pohánkyPripravíme si dva hrnčeky pohánkovej múky, dve lyžice medu, tri štvrte hrnčeku mlieka a asi štvrtku hrnčeka oleja. Pohánkovú múku zmiešame s olejom a medom.

Spracujeme rukami tak, ako keď robíme posýpku, potom pridáme mlieko a spracujeme to na hladké cesto.

Rúru predhrejeme na 180 stupňov. Počas zahrievania si pripravíme plech, ktorý vyložíme papierom na pečenie alebo vymastíme a lyžicou a naň urobíme placky. Dĺžka pečenia je asi pol hodiny.

Druhý, zložitejší spôsob na pohánkové sušienky

Potrebujeme 2 hrnčeky lúpanej pohánky, 50 g slnečnicových semienok, 50 g ľanových semienok, 50 g strúhaného kokosu, jednu väčšiu mrkvu, vanilkový struk alebo jeden balíček vanilkového cukru.

recept ako upiecť výborné pohankové sušienkyOba druhy semienok namočíme cez noc do vody, aby zmäkli. Tým, že sa semienka stanú slizkými, lepšie držia pohromade.

Namočené semienka s pohánkou aj s trochou vody dáme do mixéra, pridáme kokos a všetko rozmixujeme na hustejšiu hmotu.

Pridáme nastrúhanú mrkvu, ktorá zároveň sušienky osladí. Z vanilkového struku vyškriabeme semienka a pridáme k zmesi. Znovu všetko rozmixujeme, aby vznikla kompaktná hmota.

Pripravíme si plech a vyložíme papierom na pečenie, lyžicou naň tvoríme placky. Pečieme asi pol hodiny dozlatista až dohneda.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button