Blog Archives

Ako uvariť rýchlu omáčku z cukety?

ako uvariť omáčku z cukety

Prinášame vám recept na rýchlu omáčku z cukety. Cuketová sezóna je v plnom prúde a vy už si s nimi neviete rady? Skúsili ste ich usmažiť, zapiecť, schovať do buchty, ale čo jednoduchá omáčka k cestovinám? Z cukety ľahko vykúzlite výborný obed v talianskom duchu alebo rýchlu večeru. Nielen že si skvele pochutíte, ale tiež posilníte svoje zdravie. Cuketa je nízkokalorická, obsahuje mnoho minerálov a vitamínov a má hojivý účinok …

Čítať ďalej »

Ako urobiť čučoriedkovú omáčku?

čučoriedková omáčka

Recept na čučoriedkovú omáčku. V dnešnom článku prinášame osvedčené recepty a tipy na využitie a zhotovenie čučoriedkovej omáčky. Čučoriedkovú omáčku môžete pripravovať celý rok, ak ste si v lete nejakým spôsobom uchovali čučoriedky, ako sa hovorí “na horšie časy”. Ako urobiť čučoriedkovú omáčku z čerstvých aj konzervovaných čučoriedok? A ako čučoriedkovou omáčku využívať? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Čítať ďalej »

Ako na slanú karamelovú omáčku?

karamelovú omáčku

Recept na slanú karamelovú omáčku je presne ten druh receptu, ktorý keď raz vyskúšate, už sa ho nikdy nebudete chcieť vzdať. Práve soľ totiž dovedie lahodnú sladkú chuť karamelu k úplnej dokonalosti. S týmto receptom zvládnete prípravu slanej karamelovej omáčky ľavou zadnou.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť slivkovú omáčku k mäsu?

slivková omáčka k mäsu

Recept na veľmi pikantnú slivkovú omáčku k mäsu. Slivková omáčka k mäsu pripravená podľa ponúkaného receptu kombinuje viac chutí a je trochu ostrejšia. Výborne sa hodí k mäsám menej nevýraznej chuti. Ako pripraviť slivkovou omáčku k mäsu zase trochu inak? Skúste to podľa nášho receptu.

Čítať ďalej »

Ako uvariť syrovú omáčku na mäso?

syrovej omáčky

Mäso so syrovou omáčkou je minútová záležitosť. Syrovú omáčku môžete použiť k rôznym druhom mäsa, preto sa v recepte zámerne neuvádza jeho druh. Omáčka je sama o sebe sýta, ako všetky syrové jedlá vo všeobecnosti. Množstvo uvedené v tomto recept je určené pre cca 3 – 4 ľudí. Poďme sa teda pozrieť na omáčku zo syra, na ktorej si zaručene všetci pochutnáte.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť slivkovú omáčku?

recept na slivkovú omáčku

Recept na slivkovú omáčku. Slivková omáčka sa pripravuje najčastejšie na jeseň, keď je na trhu dostatok chutných a lacných čerstvých sliviek. Omáčkou sa zvyknú prelievať nákypy, obilninové kaše, knedle, trhance a iné múčniky. Pripraviť slivkovú omáčku je jednoduché a rýchle. Ponúkame jeden z možných spôsobov, ako ju pripraviť.

Čítať ďalej »