Blog Archives

Ako urobiť krehké cesto?

Ako urobiť krehké cesto

Recept na krehké cesto. Z tohto cesta pečieme nielen vianočné cukrovinky, podklady pre rôzne koláče či torty ale aj výborné krehké jablčné koláče. Ako také krehké cesto urobiť? Tu je môj recept!

Čítať ďalej »

Ako urobiť domáce lístkové cesto?

Ako urobiť domáce lístkové cesto

Recept na lístkové cesto. Určite stojí za to si pripraviť vlastné krehké a lúpavé lístkové cesto doma. Ako vyzerá recept na lístkové cesto, ako si toto jedinečné cesto urobiť sami doma a ako lístkové cesto využiť? Tu je odpoveď ako na to! Poďte si urobiť výborné cesto.

Čítať ďalej »

Ako urobiť ochutený ocot?

Ako urobiť ochutený ocot

Recept na ochutený ocot. Kedysi sa ocot v kuchyni používal ako konzervačný prostriedok, dnes je aj aromatickou prísadou na dochutenie jedál. Vidíme ho hlavne v reštauráciách na stole, vy si ochutený ocot môžeme pripraviť doma podľa vlastnej chuti!

Čítať ďalej »

Ako urobiť cuketové bagety so zemiakmi?

Ako pripraviť cuketové bagety so zemiakmi

Cukety sú vďačné, pretože sú pre pestovanie pomerne nenáročné. Využitie cukiet pri príprave pokrmov je veľmi rozmanité. Cukety môžete smažiť, piecť, pripravovať na studeno. Môj recept vám poradí, ako z cukiet pripraviť lahodné cuketové bagety so zemiakmi. Jedná sa o príjemné, ľahké, letné jedlo. Snáď vám budú cuketové bagety so zemiakmi chutiť. 

Čítať ďalej »

Ako variť z hlávkovej kapusty?

Ako variť z kapusty

Tipy a zabudnuté recepty na jedlá z hlávkovej kapusty. Keď je kapusta, nie je hlad. Kapusta je lacné, dobré, zdravé a celoročne dostupné jedlo. Aj keď najlepšie chutí mladá letná kapusta, recepty môžete využiť aj pre zimnú hlávkovú kapustu. Ponúkame pár tipov pre inšpiráciu a niekoľko receptov na jedlá, ktorých hlavnou zložkou je hlávková kapusta.

Čítať ďalej »

Ako urobiť syrovú roládu?

Ako urobiť syrovú roládu

Recept na syrovú roládu a tipy na rôzne varianty syrovej rolády. Syrová roláda bola hviezdou studeného domáceho pohostenia koncom 70. rokov. Od tej doby sa technológia jej prípravy zmenila, a priznajme – prakticky zjednodušila. Ponúkame pracovné postupy – staré aj nové, ako pripraviť domácu syrovú roládu, a aj niekoľko tipov na rôzne náplne do syrovej rolády.

Čítať ďalej »

Ako využívať plané rastliny v kuchyni?

šťaveľ kyslý

Ako variť z planých rastlín? Plané rastliny – čo nás vedie k tomu, že sa stále viac zaujímame o možnosti ich konzumácie? A vieme čo a ako v kuchyni využiť? Prinášam vám tipy, ako niektorými planými rastlinami urobiť náš jedálniček zdravší alebo chuťovo zaujímavejší. Pozývam vás k spoločnému vareniu. Naše menu: šťaveľová polievka, vyprážaný skorocel a na príjemné posedenie ružová šťava.

Čítať ďalej »