Blog Archives

Ako urobiť marinovaného lososa?

príprava marinovaného lososa

Pre milovníkov rýb sme si dovolili prichystať zaujímavý a nie príliš náročný recept na marinovaného lososa. Na tento recept na prípravu marinovaného lososa budete potrebovať 600-800 g lososa, ktorý je bez kosti a bez kože, ak chceme rybou obšťastniť žalúdky štyroch jedákov. 

Čítať ďalej »

Ako urobiť makrelovú nátierku?

makrelovú pomazánku

Dnes si ukážeme recept na makrelovú nátierku. Hoci sa ryby radia k diétnejším pokrmom, tak makrela je zrovna veľmi výživná. Je mastnejšia, ale obsahuje zázračné omega 3 a 6 nenasýtené mastné kyseliny. Ďalej je odporúčaná predovšetkým vďaka vitamínom rozpustných v tukoch – A, D, E, K. Obsahuje aj bielkoviny, ktoré sú stavebnou látkou pre životaschopnú bunku. Stopové prvky sú už čerešničkou na torte, je to hlavne magnézium, fosfor, draslík, zinok, …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť dobrú pomazánku z údenej makrely?

najlepšia nátierka z údenej makrely

Ryby sú veľmi zdravé a sú pre nás spestrením nášho jedálnička. Mali by sme ich tam teda rozhodne zaradiť, či už v podobe hlavných chodov, ale i malých pochúťok. Rybie mäso je jemné, biele a chutí výborne. Makrela je exkluzívna, pretože je mastnejšia a dá sa s ňou výborne pracovať. Hodí sa na gril, ale urobiť dá sa z nej urobiť aj skvelá nátierka. Prinášame vám jednoduchý recept na pomazánku …

Čítať ďalej »

Ako urobiť domáci rybí šalát?

priprava rybieho šalátu

Na domáci rybí šalát dobre zužitkujeme časti rýb, ktoré zostali po robení filé alebo, alebo použijeme menej kvalitnú časti kapra od chvosta. Na tento šalát tiež môžeme zhodnotiť zmrazenú “rybu”, ktorá sa rozpadla hneď po odpadnutí ľadovej škrupiny. Domáci rybí šalát poslúži na večeru, a alebo ho môžeme použiť na špeciality studenej kuchyne.

Čítať ďalej »

Ako urobiť tuniakovú nátierku s tvarohom?

natierka z tuniaka

Ako si môžeme doma urobiť tú najlepšiu tuniakovú nátierku ktorá bude chutiť takmer všetkým?  Nátierky z morských rýb získavajú stále viac a viac pozornosti aj v slovenskej kuchyni. Dôvod je jasný: chceme si aspoň občas dopriať zdravé rybie mäso a nátierky sú vďačným prostriedkom, ako si na rybe pochutnať bez náročnej prípravy. K najčastejšie konzumovaným morským rybám u nás rozhodne patrí tuniak. Pripravila som pre vás recept, ako si práve z tuniaka …

Čítať ďalej »

Ako urobiť homára po diabolsky?

Ako urobiť homára po diabolsky

U homára je najchutnejšie mäso z jeho klepiet a chvosta. Preto aj keď sa zdá, že to dá veľkú prácu dostať chutné mäso z jeho klepietok, určite to stojí za to. Postupujeme podľa tohto receptu a ochutnajte vynikajúceho homára.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť Čertovu nátierku?

Ako pripraviť Čertovu nátierku

Základ tejto pikantnej nátierky tvorí rybie mäso. Ryby majú v našom jedálničku hodnotovo významnú pozíciu. Verejné tajomstvo spočíva v omega3 mastných kyselinách, ktoré rybie výrobky obsahujú. Ak vašim chuťovým bunkám ryby príliš nelahodia, v tejto čertovej nátierke charakteristický rybí závan spozná málokto. Ďalšie pridané potraviny zharmonizujú chuť na výrazný a lahodný celok. Pripravte si túto Čertovu nátierku, ktorá vám bude čertovsky chutiť. Žiadna mdlá chuť, ale pikantná a významne provokujúca.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť avokádovú nátierku s údeným lososom?

ako pripraviť avokádovú nátierku

Údený losos a avokádo sú veľmi obľúbenou kombináciou. Avokádo svojou jemnou maslovou chuťou skvele dopĺňa výraznú chuť údeného lososa. K tomu všetkému sa tieto dve ingrediencie k sebe hodia aj farebne. Nátierka najlepšie chutí na pečenej bielej bagete. Na silvestrovskú párty je vhodné umiestniť avokádovú nátierku s údeným lososom do väčšej misy a nechať hostí, aby si každý sám namazal pečivo podľa vlastnej chuti.

Čítať ďalej »

Ako urobiť lososovú nátierku?

lososovú nátierku

Dostali ste chuť na lososovú nátierku? Ak si chcete pripraviť nátierku z morskej ryby, konkrétne z lososa, potom sú nasledujúce riadky určené práve vám. Nátierka z lososa je veľmi chutná a nie je vôbec náročná na prípravu. Tento recept vám poradí ako na to.

Čítať ďalej »

Ako grilovať krevety?

ako grilovať krevety

Morské plody sa na grilovanie hodia rovnako dobre ako marinované mäso, s tým rozdielom, že sú podstatne zdravšie a ak ich správne pripravíte, tak vám po nich rozhodne nebude ťažko. V tomto recepte vám chceme predstaviť jednu z možností, ako morské plody grilovať. Konkrétne sa zameriame na krevety, ktorých príprava nie je zložitá ani časovo náročná. Grilované krevety sú skvelou pochúťkou, ktorá vám určite zachutí. Návod ako grilovať krevety.

Čítať ďalej »

Ako urobiť cesnakové krevety?

ako urobiť cesnakové krevety

Západ slnka, morské zátoky a jemný biely piesok … Každý si pri spomienke na letnú dovolenku vybaví niečo iné. Oživte si zážitky a spomienky chuťou stredomorských špecialít. Prečítajte si v nasledujúcom článku recept ako urobiť cesnakové krevety?

Čítať ďalej »

Ako urobiť zapekané krevety?

ako urobiť zapekané krevety

Morské potvorky najlepšie chutia v útulnej reštaurácii pri mori. Ale nie každému sa pošťastí dopriať si takéto gurmánske hody. Mnoho supermarketov dnes ponúka rôzne druhy morských plodov a vy si ich už môžete upraviť doma. Prečítajte si nasledujúci recept ako urobiť zapekané krevety.

Čítať ďalej »