Blog Archives

Ako pripraviť sekanú z morčacieho mäsa?

ako pripraviť sekanú z morčacieho mäsa

Tí z vás, ktorí obľubujú sekanú z morčacieho mäsa dozaista viete to, že ide hlavne o obľúbenú klasiku a bez preháňania sa dá povedať, že často aj o domácu špecialitu v každej rodinne, ktorá si stráži svoje originálne domáce recepty. Dobrou domácou sekanou bude len málokto opovrhovať. A nemusí byť len z bravčového a hovädzieho mäsa, má aj rôzne iné varianty prípravy. Ponúkame vám recept na výbornú morčaciu domácu sekanú. Vyskúšajte …

Čítať ďalej »

Ako urobiť maďarský bravčový perkelt?

V dnešnom návode si ukážeme, ako urobiť bravčový perkelt. Pripraviť maďarskú národnú špecialitu – perkelt (pörkölt) nie je nijako zložité. Stačí dodržať recept a technológiu, použiť kvalitné suroviny a venovať vareniu dostatok pozornosti. A tiež čas, pretože maďarský perkelt nie je žiadna minútka, nech sa pripravuje z akéhokoľvek druhu mäsa. Keď do varenia perkeltu nevnášame žiadne “inovácie”, výsledok sa musí dostaviť. Ponúkame recept na bravčový perkelt (pörkölt), ako sa varí v …

Čítať ďalej »

Ako urobiť dusenú mrkvu s bravčovým mäsom?

Ako urobiť dusenú mrkvu s bravčovým mäsom

Dusená mrkva s mäsom je pokrm, ktorý obstojí pred všetkými nárokmi nutričných odborníkov: obsahuje vlákninu, bielkoviny, vitamíny, sacharidy aj minerálne látky v dobrej kombinácii. Príprava dusenej mrkvy s mäsom je trochu náročnejšia na čas, ale inak je jednoduchá. S našim návodom dokáže urobiť dusenú mrkvu s bravčovým mäsom aj kuchársky antitalent.

Čítať ďalej »

Ako urobiť kuracie medailóniky s cibuľovo rajčinovou omáčkou?

medailoniky kuracie

Paradajková omáčka sa hodí nielen k cestovinám, možno ju kombinovať aj s ďalšími prílohami, ako sú napríklad kuracie medailóniky. V tomto recepte kombinujeme paradajkovú omáčku netradične so zemiakovou kašou. Pečená cibuľa sa potom postará o jemnú štipľavosť, ktorá jedlu dodá šmrnc. Receptov na pečené kuracie mäso nie je nikdy dosť, preto vám chcem predstaviť jeden, ktorý patrí k tým najchutnejším. Jeho príprava nie je nijako zložitá. Recept ocenia aj začiatočníci.

Čítať ďalej »

Ako urobiť bravčové rezance?

rezance bravcove

Dnes vám ponúkame recept na bravčové rezance. Bravčové mäso je v slovenskej kuchyni obľúbené. V skorších dobách sa veľakrát pod pojmom mäso myslelo práve mäso bravčové. V porovnaní s kuracím je bravčové mäso síce vcelku dosť tučné, preto odborníci na výživu nad jeho veľkú spotrebou príliš nejasajú, avšak jeho veľkou prednosťou je univerzálnosť. Môžeme z neho pripraviť prakticky čokoľvek. V tomto recepte pripravíme bravčové mäso ako bravčové rezance s horčicovou …

Čítať ďalej »

Ako urobiť plnené reďkovky a reďkovkovú polievku?

redkovky plnene

Varíme diétne. Recept na dusené plnené reďkovky by mohol zaujímať diabetikov, žlčnikárov, ľudí s cirhózou, celiakiou, šetriacou či redukčnou diétou. Plnené reďkovky sú tiež dobrým tipom pre tých, ktorí sa chcú stravovať zdravo, ľahko a chutne, ale neminúť za potraviny “majland”. Spoločne s dusenými reďkovkami uvaríme z “medziproduktov” chutnú a zdravú polievku.

Čítať ďalej »

Ako urobiť slaný závin s kapustou a údeným mäsom?

cibulovy zavin

Dnes sme sa rozhodli vám ponúknuť recept na slaný závin s kapustou a údeným mäsom. Štrúdľa v slanej variante príde vhod všetkým, ktorí nemusia sladké a pochutia si omnoho radšej na slaných pochúťkach. A kombinácia kyslej kapusty s údeninou je výborná obzvlášť v podobe slaného závinu na ktorý vám dnes ponúkame návod. Nemôže byť nič jednoduchšie, než na rozvaľkané cesto navrstviť niekoľko ingrediencií (dokonca aj podľa vlastnej chuti a fantázie), slaný závin …

Čítať ďalej »

Ako upiecť kuracie krídelká v karameli?

Kuracie krídelká v karameli sú spestrením konzumácie hydiny, na ktorej si radi pochutnávame, ale vítame zmenu. Takto upravené kuracie krídelká v karameli majú chrumkavú kôrku a chutia naozaj výborne. Zálievka, v ktorej sa krídelká zapekajú, obsahuje cukor, ktorý tepelnou úpravou skaramelizuje. Vyskúšajte kuracie krídelká v karameli a možno uznáte, že trochu náročnejšie príprava stojí zato.

Čítať ďalej »

Ako uvariť čínu?

uvarenie ciny

Pod názvom čína pozná každý z nás niekoľko receptov. Väčšinu spája pomerne zložitá a kombinovaná receptúra ​​a postup. Ako teda uvariť čínu na slovenský spôsob? Máloktoré z týchto jedál sa podobá tým, na ktorých si môžeme pochutnať v čínskych reštauráciách. Z nasledujúceho receptu sa dozviete, ako uvariť čínu ako z reštaurácie.

Čítať ďalej »

Ako urobiť zapečené cestoviny s kuracím mäsom?

Ako urobiť zapečené cestoviny s kuracím mäsom

Recept na výborné zapečené cestoviny s kuracím mäsom. Zapečené cestoviny nie sú jedlo zložité na prípravu. Suroviny netreba presne odvážiť, môžeme zapekať prakticky čokoľvek, čo si k cestovinám dokážeme predstaviť, takže to zvádza aj k určitej kreativite. Napriek tomu musíme aj v zapečených cestovinách s kuracím mäsom niektoré zásady zachovať a tiež sa vyvarovať možným chybám. Ponúkame výborný recept na zapečené cestoviny s kuracím mäsom, do ktorých pridáme ešte špenát. …

Čítať ďalej »

Ako urobiť kurča na mede?

Ako urobiť kurča na mede

Pečené kurča na mede je jedna z vynikajúcich variánt z kuracích pochúťok. Kurča potierané medom v priebehu pečenia s chrumkavou kôrkou a lahodnou chuťou si určite obľúbite. Sladkastá a zároveň pikantná chuť výpeku výborne ochutí prílohu. Ak ste ešte nevyskúšali kurča na mede, tak sa do toho určite pustite, na recepte nemôžete nič pokaziť, je naozaj jednoduchý.

Čítať ďalej »

Ako urobiť holandský rezeň?

rezen holandsky

Holandský rezeň je nepochybne stálicou v ponukách všetkých slovenských zariadeniach verejného stravovania. Rezeň málokto odmietne a chutí skoro každému. Môžeme ním ale hravo potešiť aj svojich blízkych pri domácom stole. K príprave holandského rezňa stačí tento výborný recept. Ponúkame vám recept na tento rezeň krok za krokom.

Čítať ďalej »

Ako urobiť bažanta na víne?

Ako urobiť bažanta na víne

Bažant patrí k najrozšírenejšej pernatej zveri. Kohúty vážia od 1,10 do 1,65 kg a sú pestro sfarbení. Sliepky sú menšie, s hmotnosťou do 1,20 kg. Mäso sliepok je chutnejšie. My si teraz urobíme vynikajúceho bažanta na víne.

Čítať ďalej »