Blog Archives

Ako upiecť mäso s hubami a paprikou?

ako urobiť mäso s paprikou

Prinášame vám recept na mäso s hubami a paprikou. Jedlá z jedného hrnca (pekáča) sú rýchle a zašpiní sa minimum riadu, preto sú u mňa v kuchyni tak obľúbené. Práve vrcholí hubárska sezóna a nápadov na jedlá z húb nie je nikdy dosť. Skúsila som nasledujúci recept na zapečené mäso s hubami. Tento hubový recept som si trochu upravila podľa seba a podelím sa oň s vami.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť grilované rebrá v marhuľovej marináde?

ako urobit grilovane rebierka

Prinášame vám recept na grilované rebrá v marhuľovej marináde. Leto je čas dlhých večerov, dovoleniek a hlavná sezóna grilovania. Grilovanie, rovnako ako hubárčenie je naším “národným športom”. Grilovať sa dá takmer všade. Griluje sa nielen na drevenom uhlí, ale aj na plyne, elektrických griloch, takže stačí vybrať gril a pustiť sa do toho. Grilovať sa dá nielen mäso, ale aj zelenina a niektoré ovocie. Fantázii sa medze nekladú.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť bavorské pivné závitky?

ako upiecť bavorské závitky

Prinášame vám recept na bavorské pivné závitky. Bavorské pivné závitky by som prirovnala k netradičnej variácii známych fašírok. Sú šťavnaté, slanina im dodáva veľmi výraznú údenú chuť a uhorka zasa pikantnú. Ja by som uhorku vymenila za feferónku, ale to by zase nebol originál. Každopádne tento recept na pivné závitky stojí za vyskúšanie, v Bavorsku vedia, čo chutí. Presvedčte sa sami a vyskúšajte si pripraviť bavorské pivné závitky.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť kura na šampiónoch?

ako urobiť kura na šampionoch?

Prinášame vám recept na kura na šampiónoch. Kuracie mäso je v kuchyni obľúbené pre ľahkú a rýchlu prípravu, výbornú chuť a široké uplatnenie. Nesmieme zabudnúť tiež jeho nutričné hodnoty. Oproti ostatným druhom mäsa má nižšiu energetickú hodnotu a obsah cholesterolu a tuku. Preto je obľúbené medzi zástancami zdravej výživy. Je tiež ľahko stráviteľné a dá sa pripraviť snáď na tisíc spôsobov. Chutné jedlo z neho urobí aj začiatočník za pár …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť holandský rezeň?

ako upiecť holandske rezne

Prinášame recept na holandský rezeň. Holandský rezeň s hodvábnou kašou bolo moje milované jedlo v školskej jedálni. Dodnes tento rezeň občas mávame na obed, dokonca podľa originálneho predpisu z receptúr studenej kuchyne. Podľa tejto knihy sa varievali v školských a závodných jedálňach. Z uvedeného množstva surovín je 10 kusov holandských rezňov.

Čítať ďalej »

Ako upiecť roládu z kuracieho mäsa?

ako urobiť roládu z kuracieho mäsa

Prinášame vám recept na roládu z kuracieho mäsa. Príprava kurčaťa na roládu je na prvýkrát trochu pracnejšia, ale stojí za to. Treba si dať prácu s vykosťovaním, pretože hotový polotovar je oveľa drahší. Pri práci so surovým mäsom dodržujte úzkostlivo hygienu, baktérie salmonely sú najčastejšie v surovom kuracom mäse. Po práci umyte saponátom kuchynské povrchy a všetky pomôcky a nástroje, aby nedošlo ku sekundárnej kontaminácii. Tepelná úprava musí byť dôkladná, …

Čítať ďalej »