Blog Archives

Ako urobiť bažanta na víne?

Ako urobiť bažanta na víne

Bažant patrí k najrozšírenejšej pernatej zveri. Kohúty vážia od 1,10 do 1,65 kg a sú pestro sfarbení. Sliepky sú menšie, s hmotnosťou do 1,20 kg. Mäso sliepok je chutnejšie. My si teraz urobíme vynikajúceho bažanta na víne.

Čítať ďalej »

Ako uvariť diétnu sekanú?

dietna varená sekaná

Varená sekaná je vhodná pre ľudí trpiacich celiakiou, diabetikov, ľudí so žlčníkovou alebo žalúdočnou diétou, ďalej pre tých, ktorí dodržiavajú metódu delenej stravy, alebo bezsacharidovú (ketónovú) diétu. Varenú sekanú však môžu tiež vyskúšať kuchárky/kuchári ako inováciu jedálnička. Ponúkame recept a návod, ako urobiť diétnu varenú sekanú krok za krokom.

Čítať ďalej »

Ako urobiť kurča à la bažant?

Ako urobiť kurča à la bažant

Kurča pripravené na spôsob bažanta – kura à la bažant – je tradičný recept. Prečo sa stále drží na špici kuracích predpisov? Pretože kurča à la bažant je naozaj veľmi dobré. Toto kurča má tak vyváženú chuť, že sa ho snáď ani nemôžete prejesť. Preto recept úspešne preplával všetkými stravovacími trendami. Ponúkame poctivý recept na kurča na spôsob bažanta.

Čítať ďalej »

Ako urobiť rizoto s kuracím mäsom?

Ako urobiť rizoto s kuracím mäsom

Presnejšie by sme mali použiť označenie “recept na dusenú ryžu s kuracím mäsom”. Okolo slova rizoto sa niekedy rozvíria také gastronomické-lingvistické vášne, že na samotné varenie ani nedôjde. Ale my chceme predovšetkým variť. Ponúkame jednoduchý recept na skutočne chutné slovenské “rizoto z hydinového mäsa”. A na záver si pripomenie možné chyby. Recept je určený kuchárskym začiatočníkom.

Čítať ďalej »

Ako urobiť dobré pečeňové knedličky do polievky?

pečeňové knedličky do polievky

Domáce pečeňové knedličky z kuracích pečení sú veľmi obľúbenou závarkou do polievky. A nezáleží ani na tom, aký má vývar základ, či hydinové alebo hovädzie. Takáto polievka s dobrými pečeňovými knedličkami chutí výborne a navyše je veľmi výživná. Ako urobiť pečeňové knedličky, aby sa skutočne podarili a boli chutné? Prinášame recept na pečeňové knedličky do polievky krok za krokom.

Čítať ďalej »

Ako urobiť slaný závin z lístkového cesta a kuracieho mäsa?

slaný závin z lístkového cesta

Recept na slaný závin z lístkového cesta a kuracieho mäsa. Kuracie rezne je možné ľahko pripraviť aj v inej variante ako len v trojobale alebo v prírodnom prevedení. Vynikajúce sú aj v lístkovom ceste. Čerstvo upečený kurací slaný závin je voňavý, chrumkavý aj jemný, a hlavne chutný. Pripravte si doma podľa tohto receptu skvelý slaný závin z lístkového cesta plnený kuracím mäsom, vajíčkom, syrom, mandľami a bazalkou. Nedá veľa práce a váš …

Čítať ďalej »

Ako urobiť poctivú domácu hydinovú tlačenku?

hydina tlačenka

Hydinová tlačenka je výborný pokrm ktorý si môžme urobiť aj doma. Lákajú nás zabíjačkové pochúťky, ale obávame sa ich energetickej hodnoty? Sme radi, keď vieme, čo jeme? Pripravme si poctivú domácu hydinovú tlačenku z kuracieho mäsa. Je veľmi chutná a tiež lacná. Ďalšou výhodou je, že v nej bude len to, čo do nej sami dáme. Ponúkame recept na hydinovú tlačenku a pracovný postup krok za krokom.

Čítať ďalej »

Ako urobiť klasický zamiakový guláš?

zemiakový guláš s klobásou

Zemiakový guláš je “evergreen”, ktorý úspešne prechádza všetkými stravovacími módami a štýlmi. Urobiť ho je jednoduché, rýchle – s prípravou si poradí aj neskúsený kuchár. Ďalšou výhodou zemiakového guláša je dostupnosť surovín. Veľkým plusom je aj aj to, že je lacný. Ako urobiť klasický zemiakový guláš? Tento recept je určený úplným začiatočníkom.

Čítať ďalej »

Ako urobiť kurča na paprike?

Ako urobiť kurča na paprike

Recept na kurča na paprike, ktorý ponúkame, je prastarý, osvedčený – ale gazdinky na neho už zabudli. Kurča na paprike pripravené podľa nami “oprášeného”, zmodernizovaného a prakticky vyskúšaného receptu má slávnostný charakter. Skúste s nami krok za krokom pripraviť kurča na paprike – tentoraz trochu inak. A vopred upozorňujeme: Toto kurča na paprike je naozaj hrozne dobré!

Čítať ďalej »

Ako urobiť pravý Záhorácky závitok?

Ako urobiť Záhorácky závitok

Záhorácky závitok je slovenské jedlo, ktoré má v našej krajine dlhú tradíciu. Záhorácky závitok má svoju presne danú podobu, môže sa líšiť len v nepatrných detailoch. Ponúkame Vám recept na Záhorácky závitok, normu a postup práce a jeden recept priamo zo Záhoria.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť kurča na pive?

Ako pripraviť kurča na pive

Kurča na pive pripravené podľa nášho receptu by sa mohlo presnejšie označiť ako kurča na divoko, dusené na pive. Je veľmi delikátne a ocenia ho praví labužníci. Príprava kurčaťa na pive podľa nášho receptu nie je zložitá, ani náročná na priestor či vybavenie. Kurča na pive môžeme preto urobiť aj v improvizovaných podmienkach. Ponúkame Vám recept na chuťovo zaujímavé kurča na čiernom pive.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť ražniči na plechu?

Ako urobiť ražniči na plechu

Pripravovať ražniči na plechu nie je žiadny prehrešok proti receptúre pokrmu. Ražniči je možné robiť rôzne: na panvici, na grile, ako špíz alebo aj na plechu. Upiecť ražniči na plechu v rúre je rýchle a naozaj jednoduché, preto je tento spôsob pomerne obľúbený. Prinášame jeden z možných receptov na ražniči a navyše jednu praktickú “vychytávku”.

Čítať ďalej »