Blog Archives

Ako urobiť poctivú domácu hydinovú tlačenku?

hydina tlačenka

Hydinová tlačenka je výborný pokrm ktorý si môžme urobiť aj doma. Lákajú nás zabíjačkové pochúťky, ale obávame sa ich energetickej hodnoty? Sme radi, keď vieme, čo jeme? Pripravme si poctivú domácu hydinovú tlačenku z kuracieho mäsa. Je veľmi chutná a tiež lacná. Ďalšou výhodou je, že v nej bude len to, čo do nej sami dáme. Ponúkame recept na hydinovú tlačenku a pracovný postup krok za krokom.

Čítať ďalej »

Ako urobiť klasický zamiakový guláš?

zemiakový guláš s klobásou

Zemiakový guláš je “evergreen”, ktorý úspešne prechádza všetkými stravovacími módami a štýlmi. Urobiť ho je jednoduché, rýchle – s prípravou si poradí aj neskúsený kuchár. Ďalšou výhodou zemiakového guláša je dostupnosť surovín. Veľkým plusom je aj aj to, že je lacný. Ako urobiť klasický zemiakový guláš? Tento recept je určený úplným začiatočníkom.

Čítať ďalej »

Ako urobiť kurča na paprike?

Ako urobiť kurča na paprike

Recept na kurča na paprike, ktorý ponúkame, je prastarý, osvedčený – ale gazdinky na neho už zabudli. Kurča na paprike pripravené podľa nami “oprášeného”, zmodernizovaného a prakticky vyskúšaného receptu má slávnostný charakter. Skúste s nami krok za krokom pripraviť kurča na paprike – tentoraz trochu inak. A vopred upozorňujeme: Toto kurča na paprike je naozaj hrozne dobré!

Čítať ďalej »

Ako urobiť pravý Záhorácky závitok?

Ako urobiť Záhorácky závitok

Záhorácky závitok je slovenské jedlo, ktoré má v našej krajine dlhú tradíciu. Záhorácky závitok má svoju presne danú podobu, môže sa líšiť len v nepatrných detailoch. Ponúkame Vám recept na Záhorácky závitok, normu a postup práce a jeden recept priamo zo Záhoria.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť kurča na pive?

Ako pripraviť kurča na pive

Kurča na pive pripravené podľa nášho receptu by sa mohlo presnejšie označiť ako kurča na divoko, dusené na pive. Je veľmi delikátne a ocenia ho praví labužníci. Príprava kurčaťa na pive podľa nášho receptu nie je zložitá, ani náročná na priestor či vybavenie. Kurča na pive môžeme preto urobiť aj v improvizovaných podmienkach. Ponúkame Vám recept na chuťovo zaujímavé kurča na čiernom pive.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť ražniči na plechu?

Ako urobiť ražniči na plechu

Pripravovať ražniči na plechu nie je žiadny prehrešok proti receptúre pokrmu. Ražniči je možné robiť rôzne: na panvici, na grile, ako špíz alebo aj na plechu. Upiecť ražniči na plechu v rúre je rýchle a naozaj jednoduché, preto je tento spôsob pomerne obľúbený. Prinášame jeden z možných receptov na ražniči a navyše jednu praktickú “vychytávku”.

Čítať ďalej »

Ako urobiť pštrosie vajcia?

Ako urobiť pštrosie vajcia

Recept na pštrosie vajcia. Urobiť pštrosie vajcia Vám dá trochu zabrať, ale na druhú stranu sú pštrosie vajcia jedlo, ktoré veľmi páči deťom. Tak prečo im neurobiť radosť, keď nás “nenaháňa” čas? Ponúkame recept na prípravu pštrosích vajec (alebo snáď dračích očí?).

Čítať ďalej »

Ako urobiť kuracie prsia na kari?

Ako pripraviť kuracie prsia na kari

Ponúkaný recept na kuracie prsia na kari je určený predovšetkým tým, ktorých variť moc nebaví, nevedia to, či varenie považujú za stratu času. Naše kuracie prsia na karí nedajú pokaziť, na prípravu stačí menej ako 30 minút a chutí rovnako báječne, ak ich pripraví úplný začiatočník, či skúsená gazdiná. Ďalším kladom sú pomerne nízke surovinové nároky a značná “výťažnosť”. Ohlásila sa partia známych na večeru? Za pol hodinu môžete podávať …

Čítať ďalej »

Ako urobiť bravčové pečené na smotane?

Ako urobiť bravčové pečené na smotane

Recept na výbroné bravčové pečené na smotane. Bravčové pečené na smotane je slávnostnejšie jedlo, ktoré bude chutiť hlavne milovníkom korenistých smotanových omáčok typu sviečková a podobne. Bravčové na smotane sa sviečkovej tak trochu podobá. Aj keď je táto úprava bravčového mäsa pracnejšia, naši blízki si na nej s istotou pochutnajú, takže sa ju oplatí čas od času uvariť. Ako sa robí bravčové na smotane? Prečítajte si náš recept.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť karibské kurča?

ako pripraviť karibské kurča

Karibské kurča je exotickou variáciou klasickej pečenej hydiny. Ako hlavná dochucovacia zložka je ananás, ktorý v kombinácii s čili, sladkým paradajkovým pretlakom a pikantným zázvorom prekvapí jedinečnou symfóniou chutí.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť pečeného králika k sviatočnému obedu?

pečený králik na kapuste

Recept na sviatočný obed z pečeného králika. “Zasa králika,” povedal zo Škopkovic chlapec vo filmovej komédii Slunce seno … Lenže my na filmové hlášky nedáme: králik bol a je pochúťkou. Dokladom toho bude tradičný spôsob prípravy sviatočného (nedeľného) pečeného králika s chlpatými knedľami a s kapustou, alebo králičej polievky. Skúste to s nami.

Čítať ďalej »

Ako vykostiť kura – pracovný postup a recepty

Ako vykostiť kura sám doma

Ak sa naučíme vykostiť kura, výrazne tým vzrastie využiteľnosť kuracieho mäsa, a to čo do kvality a aj kvantity. Vykostené kurča môžeme spracovať doslova do poslednej nitky mäsa. Vykostiť kura vyžaduje skôr odvahu, keď sa pustíme do práce, zistíme, že to príliš zložité nie je. Ponúkame pracovný postup a ako bonus recept na možnú kuchynskú úpravu vykosteného kurčaťa.

Čítať ďalej »

Ako urobiť chutné hašé z varenej sliepky?

slepacie haše

Kurací vývar je príjemným spestrením rodinného jedálnička a vo väčšine prípadov má svoje pevné miesto. Kurací vývar je chutný a výživný. Pri nachladnutí ho ponúkame ho ako súčasť domácej starostlivosti. A ako využiť mäso zo sliepky? Je rozhodne dobré v polievke, ale dá sa pripraviť mnohými vynikajúcimi spôsobmi. Jednou z variant môže byť pikantné hašé. Pokúste sa ho pripraviť a ochutnať, aké je skvelé, a pritom je jeho príprava nenáročná.

Čítať ďalej »