Recepty

Ako upiecť parížske rožky?

parížske rožkyKto by už len nemal rád parížske rožky? Takéto rožky by nemali chýbať azda na žiadnom slávnostnom stole. Vďaka kombinácii krehkého lieskového cesta, jemného krému a lahodnej čokolády sa tieto rožteky stávajú obľúbenou cukrovinkou na luxusných vianočných slávnostiach. Poďme sa teda pozrieť na to, ako pripraviť takéto lahodné parížske rožky.

Čo je na parížske rožky potrebné:

Na cesto budete potrebovať:

  • 4 bielka
  • 300 gramov cukru
  • 150 gramov jemne mletých orechov

Na krém použijete:

  • príprava parížskych rožkov1 vajíčko
  • 40 gramov práškového cukru
  • 10 g kakaa
  • 80 gramov masla

Na ozdobu budete potrebovať:

  • čokoládovú polevu

Postup prípravy parížskych rožkov krok po kroku

Vyšľahajte bielko s cukrom vo vodnom kúpeli do tuhej hmoty. Pridajte mleté orechy, odstavte ich z ohňa a nechajte ich vychladnúť. Rozpáľte rúru na 150°C a obložte 2 plechy papiermi na pečenie.

ako upiecť parížske rožkyStudeným cestom naplňte cukrársky sáčok a začnite tvoriť rožteky- odporúčame začiatočníkom skôr robiť rovné rožteky, pretože sa lepšie tvarujú. Pečené rolky pečiete asi 20 minút – až kým vám nezačnú hnednúť.

Medzitým si vyšľahajte kakaový krém. Práškový cukor, kakao a vajcia vyšľahajte vo vodnom kúpeli na krém. Keď trochu vychladne, primiešajte do neho maslo po malých kúskoch.

Celú hmotu nechajte vychladnúť. Parížske rožteky rozložte na veľkú tácňu ,vychladený krém nalejte do cukrárskeho vrecka a postriekajte rožteky rovnomernou vrstvou.

Potom polejte rožteky pripravenou čokoládovou polevou. Po stuhnutí ich narovnajte v uzatvárateľnej nádobe, ktorá by mala byť predtým vyložená alobalom a uložte ju do chladničky.

A máte rožteky na svete! Na vzduchu sa parížske rožky rýchlo kazia, takže ich podávajte len v takom množstve, v akom ste schopný ich rýchlo zjesť.

Ak sa vám páčil tento recept, prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button