Recepty

Ako urobiť domáci Lemon curd?

ako urobiť domáci lemon curdPrinášame vám recept na domáci Lemon curd. Citrusová sezóna je v plnom prúde a je teda čas na vyskúšanie domáceho citrónového krému, v obchodoch predávaného pod názvom Lemon Curd. Krém je pôvodom z Francúzska, vyrába sa z vaječných žĺtkov, cukru, ovocnej šťavy a masla. Najrozšírenejší je krém z citrónov, ale rovnako vynikajúci je z pomarančov, grapefruitov, mandarínok, ananásu alebo malín. Krém možno vyrobiť z každého ovocia, ktoré obsahuje dostatok šťavy.

Čo potrebujeme na domáci Lemon curd:

  • 70 ml ovocnej šťavy
  • 70 g kryštálového cukru
  • 4 vaječné žĺtky
  • 100 g masla
  • trochu strúhanej citrónovej alebo pomarančovej kôry (do citrusových krémov)
  • niekoľko zrniek soli

Postup ako urobiť domáci Lemon curd krok po kroku

domáci lemon curdDo misky odvážime kryštálový cukor, pridáme vytlačenú šťavu z ovocia, žĺtky a štipku soli.

Soľ sa pridáva na zvýraznenie sladkej chuti.

Množstvo cukru upravte podľa druhu ovocia, z ktorého krém pripravujete. Citrón potrebuje vyšší podiel cukru ako napríklad maliny.

lemon curdMisku s pripravenými surovinami postavíme do širšej nádoby – vodného kúpeľa. V spodnej nádobe ohrievame vodu a metlou šľaháme suroviny v mise.

Vo vodnom kúpeli sa krém nepripaľuje. Krém šľaháme do zhustnutia, bude mať hustotu pudingu.

Teplota by mala dosiahnuť aspoň 70 ° C, viac nie, žĺtky by sa zrazili.

Hustý krém precedíme cez jemné sito, aby sme odstránili zvyšky kôry a prípadné hrudky. Dáme do neho rozpustiť maslo a dobre ho zašľaháme.

Po úplnom rozpustení a zašľahaní masla vrátime misu s krémom do vodného kúpeľa a ešte asi 10 minút šľaháme. Potom odstavíme.

Tipy

Krém necháme 5 minút odstáť a plníme do pohárov. Vydrží v chladničke 14 dní. Krém sa výborne hodí na palacinky, piškótu, tortové náplne alebo makrónky.

Vyskúšajte aj tieto návody na domáci:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button