Recepty

Ako pripraviť domáci vaječný koňak?

domáci vaječný koňakDomáci vaječný koňak je vynikajúci a lahodný likér, ktorý podčiarkuje a dopĺňa rôzne rodinné akcie, napríklad ozvláštni vaše Vianoce. Domáci vaječný koňak si môžete pripraviť sami a recept na prípravu môžete upravovať podľa svojich chutí. Ako si pripraviť lahodný domáci vaječný koňak vám poradí náš tradičný recept naň!

Čo je potrebné na domáci vaječný koňak:
Suroviny:

  • kondenzované sladené mlieko – Salko: 2 konzervy
  • vanilkový cukor – 1 vrecúško
  • 3 vaječné žĺtky
  • rum – minimálne 4 dcl

Pomôcky:

  • miska na šľahanie
  • tyčový mixér – šľahač lievik
  • fľaša na vaječný likér

Postup prípravy domáceho vaječného koňaku krok po kroku

Vaječný koňak je na prípravu naozaj veľmi jednoduchý. Vezmite misku a vylejte do nej 2 konzervy Salka. Pridajte 3 vaječné žĺtky, 1 vanilkový cukor a rozšľahajte pomocou tyčového mixéra.

Následne pridajte minimálne 3 dcl rumu a opäť pomocou mixéra dôkladne premiešajte.

vaječný koňak

Často sa stáva, že rum si v likéri vychutnáme ako osobitnú prísadu oddelenú od zbytku nápoja, preto miešajte naozaj precízne a neprestajne.

Vaječný koňak môžete pripravovať podľa svojej chuti. Najdrahšou zložkou celého vaječného likéru je samozrejme alkohol.

Na prípravu odporúčame použiť kvalitný rum (napr. na Slovensku veľmi obľúbený Tuzemský Um).

Množstvo rumu si určite podľa svojej chuti a požiadaviek. Pokiaľ máte radšej silnejší vaječný likér, potom pridajte ešte jednu konzervu kondenzovaného nesladeného mlieka a rumu dajte aspoň 0,5 l.

Pozor, všetko však pridávajte súčasne, aby sa potom náhodou nestalo, že farba alebo konzistencia likéru bude nevyhovujúca. Z prebytku rumu môže byť likér veľmi riedky a hnedastý.

Tipy

Ako iste viete, žltá farba likéru môže prísť na chuť aj tým najmenším. Ak chcete pripraviť nealkoholickú verziu vaječného koňaku pre deti, použite 1 konzervu Salka a 1 konzervu nesladeného kondenzovaného mlieka, pridajte viac cukru.

Na ozvláštnenie chuti môžete pridať vanilkový struk, čo však nie je nutné.

Ďalšie návody ako si pripraviť na výborné nápoje:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button