Recepty

Ako pripraviť čokoládovú tortu s karamelom a šľahačkou?

recept na čokoládovú tortuPokiaľ nepatríte k ľuďom, ktorí musia dodržiavať diétu, vyskúšajte nasledujúci recept na úžasnú čokoládovú tortu. Jej príprava vyžaduje trochu trpezlivosti, ale úžasná chuť tohto dezertu vaše úsilie zaručene odmení. Výhodou čokoládovej torty je to, že má nepečený korpus vytvorený z drvených sušienok a masla. Čokoládový krém zas pripravíte z mlieka, čokolády, žĺtkov, škrobu, cukru a želatíny. Tvrdým orieškom je však príprava domáceho karamelu, ten vyžaduje väčšiu dávku sústredenia, avšak dá sa to zvládnuť. To všetko zakončuje šľahačka, ktorou môžete ozdobiť tortu podľa vlastnej fantázie.

Čo je potrebné na čokoládovú tortu s karamelom a šľahačkou:

Na cesto budete potrebovať:

 • 200g kakaových maslových sušienok
 • 1-2 lyžice kakaa na posypanie
 • 110g zmäknutého masla

Na karamel budete potrebovať:

 • 120g krupicového cukru
 • 125ml šľahačky

Na čokoládový krém budete potrebovať:

 • 600ml plnotučného mliekaako pripraviť čokoládovú tortu
 • 350g horkej čokolády
 • 4 plátky želatíny
 • 2 žĺtka
 • 30g krupicového cukru
 • 1 lyžicu kukuričného škrobu
 • 250ml 33% smotany a kakao na ozdobu

Postup prípravy čokoládovej torty s karamelom a šľahačkou krok po kroku

Najprv si premažete guľatú formu na pečenie maslom alebo iným tukom. Maslo na korpus nakrájajte na kocky a necháte ho pri izbovej teplote trochu zmäknúť.

Sušienky rozomeliete na prášok, pridáte zmäknuté maslo a vypracujete si cesto. Cesto potom natlačíte do formy (vytvoríte vďaka nemu aj vysoké okraje), dôkladne ho utlačíte a necháte stuhnúť v chlade.

čokoládovú tortuTeraz bude nasledovať asi najťažšia časť receptu. Cukor nasypete na hrubú, najlepšie nepriľnavú panvicu a necháte ho pozvoľna karamelizovať.

Ako náhle získa cukor svetlo-hnedú farbu, stiahnete ho z ohňa a opatrne do neho budete prilievať šľahačku a pozvoľna ju potom zašľaháte. Pokiaľ by ste to spravili príliš rýchlo, karamel by sa vám zrazil.

V takom prípade je nutné ho rozohriať znovu a pozvoľna rozmiešavať zrazené kúsky. Tie najtvrdšie je potom nutné vyhodiť. Šľahačku rozmiešanú s cukrom pomaly varte, až kým sa zo zmesi stane hladký karamel.

Hotový karamel necháte trochu schladiť a potom ho nalejete na dno formy. Ten potom odložíte na chladné miesto.

Príprava krému na čokoládovú tortu

V ďalšom kroku si pripravíte krém. Plátky želatíny necháte napučať v studenej vode (postupujte podľa návodu). Vo väčšej mise metličkou zašľahajte žĺtka do 3 lyžíc mlieka, prisypte škrob a cukor a všetko spolu rozmiešajte.

čokoládová torta a jej prípravaMlieko na čokoládovú tortu nalejete do hrnca, prisypete čokoládu nalámanú na kocky a necháte ju pozvoľna rozpúšťať (občas je nutné ju premiešať).

Ako náhle sa z mlieka stane čokoládové mlieko, pomaly ho nalejete ku žĺtkom a stále ho budete premiešavať preto, aby sa vám krém nezrazil.

Krém potom vrátite späť do hrnca a na miernom plameni ho budete miešať dovtedy, kým vám nezhustne. Potom hrniec stiahnete z platne a do krému pridáte napučanú a vyžmýkanú želatínu.

Ako dokončiť recept na čokoládovú tortu s karamelom

Čokoládový krém nalejete na karamelovú vrstvu a necháte ho úplne stuhnúť (najlepšie až do druhého dňa). Pred podávaním pripravíte šľahačku na čokoládovú tortu.

Cukrárskym vreckom ju nastriekate podľa vašej fantázie, poprášite kakaom a môžete vašu krásnu čokoládovú tortu podávať. Prajeme vám dobrú chuť!

Vyskúšajte si pripraviť aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button