Recepty

Ako upiecť mandľové muffiny bez múky a cukru?

Nasledujúci článok vám poradí, ako ľahko upiecť mandľové muffiny pre niekoho, kto je odkázaný na diétu bez múky a cukru. Mandľové muffiny síce nie sú práve lacné, ale kúpené v obchode by vás vyšli ešte drahšie a chuť je neporovnateľná. Ak nahradíte mandľovou múkou pšeničnú polohrubú v rovnakom množstve a ak pridáte 80 g cukru, môžete upiecť muffiny pre svojich blízkych bez diétneho obmedzenia.

Čo je potrebné na mandľové muffiny bez múky a cukru:

  • 175 g masla
  • 2 vajcia
  • štipka solizmes orieškov
  • 175 g hrozienok
  • 1 stredný, veľmi zrelý banán
  • 1/2 balenia kypriaceho prášku na pečenie
  • 240 g mandľovej múky (jemne rozomleté ​​mandle, môžu byť aj so šupkou)
  • 1 lyžica stevie v prášku – môžete ju vynechať

náročnosť receptu: veľmi ľahké

čas potrebný na prípravu receptu: 30 minút a viac

Postup prípravy mandľových muffinov bez múky a cukru krok po kroku

mandľová múkaMandľovú múku premiešajte s kypriacim práškom a soľou. Ak vás prekvapilo, že sa dáva do cesta soľ, tak to z dôvodu zvýraznenia chuti.

Pre diabetikov odporúčam vanilkovú soľ, dá sa zohnať v niektorých predajniach s korením. Je to zmes mletej vanilky a soli.

Mandľovú múku nemusíte kupovať, ľahko si ju pripravíte sami doma. Stačí jemne zomlieť mandle, šupku na mandliach môžete pokojne nechať, neprekáža to.

Príprava cesta na mandľové muffiny bez múky

V miske vymiešajte zmäknuté maslo so žĺtkami a môžete pridať polievkovú lyžicu stevie v prášku. Stéviu môžete vynechať, hrozienka aj banán cesto osladia, záleží na vás, či chcete použiť stéviu alebo nie.

Pridajte hrozienka vopred namočené v rume alebo len vo vode, ďalej pridajte na kúsky pokrájaný prezretý banán, pevný sneh z dvoch bielkov a vymiešajte cesto.

Aby ste nemuseli hotové muffiny vyklápať z formy a uľahčili si jej umývanie, vyložte ju papierovými košíčkami. Dajú sa kúpiť v papiernictve aj bežne v hypermarketoch v rôznych farebných a vzorových kombináciách.

Papierové košíčky naplňte cestom. Použite lyžičku a namáčajte ju vo vode, aby cesto ľahko skĺzlo. Neplňte formu až po vrch, cesto mierne vyrastie vďaka kypriacemu prášku na pečenie.

Mandľové muffiny upečte vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 170 ° C. Cesto vyrastie a povrch zhnedne. Pred vybratím z rúry skúste, či sú muffiny prepečené. Zapichnutá špajľa musí po vytiahnutí zostať suchá. Košíčky vyberte z formy, ide to veľmi ľahko. Nechajte ich vychladnúť na mriežke. Z tohto množstva prísad si môžete pripraviť 14 muffinov.

Prečo jesť mandle?

Mandle obsahujú minimum sacharidov, no veľa vlákniny, zdravých tukov a proteínov. To z nich robí fantastickú potravinu pre diabetikov. Dôležitú úlohu v kontrole krvného cukru hrá magnézium, ktoré mandle obsahujú vo veľkom množstve.

Zistilo sa, že magnézium zlepšuje aj citlivosť na inzulín, a teda zlepšuje inzulínovú rezistenciu.

Magnézium nám pomáha aj s tlakom. Jeho nedostatok je spojený s problémovým krvným tlakom nezávisle od toho, či máme, alebo nemáme nadváhu. Navyše bol preukázaný pozitívny efekt mandlí na znižovanie „zlého“ cholesterolu. A čo je veľmi pozitívne na mandliach je fakt, že konzumácia mandlí nám mierne zrýchľuje metabolizmus.

Tipy ako urobiť výborné muffiny z mandlí bez múky

Suroviny na prípravu cesta by mali mať izbovú teplotu. Sneh z bielkov už iba zľahka vmiešajte vareškou. V žiadnom prípade na to nepoužívajte mixér, inak rozbijete všetky bubliny.

Do muffinov môžete pokojne pridať aj orechy a tie pred pridaním do cesta obaľte v múke, aby pri pečení neklesli na dno.

Prečítajte si aj recepty na muffiny:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button