Recepty

Ako pripraviť domácu ľadovú kávu so zmrzlinou?

domáca ľadová kávaAko je známe, najlepšiu kávu možno pripraviť s kvalitným prístrojom, teda ideálne takým, aký nájdeme v kaviarňach. Takým zariadením však obvykle každá domácnosť nedisponuje. Aj bez neho možno pripraviť chutnú kávu, len s využitím bežných pomocníkov v domácnosti. Je potrebné len trocha vynaliezavosti a pripravíte si kávu, ktorá bude nielen dobrá, ale aj efektívna. Poďme si teda spolu vytvoriť osviežujúcu domácu ľadovú kávu so zmrzlinou.

Čo je potrebné na 4 porcie domácej ľadovej kávy so zmrzlinou:

  • 6 lyžičiek instantnej kávy
  • 12 kociek ľadu
  • 200 ml plnotučného mlieka
  • (prípadne 4 lyžičky práškového cukru)
  • 4 kopčeky smotanovej zmrzliny
  • škoricu či horkú čokoládu na dozdobenie

Postup prípravy domácej ľadovej kávy krok po kroku

návod ako si pripraviť domácu ľadovú kávu so zmrzlinouPred tým ako začneme pripravovať domácu ľadovú kávu so zmrzlinou, tak, najprv si dáme variť potrebné množstvo vody. Do každého zo 4 šálok alebo hrubostenných pohárov vsypeme 1 a ½ lyžičky instantnej kávy.

Uvarenú vodu necháme chvíľu stáť, káva by sa nemala zalievať vriacou vodou. Potom zalejeme kávu v každej šálke trochou vody, kávu necháme vychladnúť.

Príprava škorice a čokolády

Medzitým si pripravíme škoricu a čokoládu, podľa chuti našich stravníkov. Čokoládu nastrúhame na jemnom strúhadle. Ideálne je čokoládu pred strúhaním vložiť na chvíľu do chladničky, potom sa lepšie strúha.

Nastrúhanú čokoládu vrátime do chladničky. Ak máme, pripravíme si aj tvorítko na ornament, ktorý potom budeme vytvárať.

Ako postupovať pri zmrzline?

domáca ľadová káva so zmrzlinouDo pripravenej a vychladenej kávy vhodíme niekoľko kociek ľadu, množstvo možno samozrejme ľahko obmeniť.

Zmrzlinu (môže byť vanilková alebo iná obľúbená) vyberieme z mrazničky až chvíľu pred tým, než ju budeme používať, aby sa nám v káve príliš rýchlo nerozmrazila.

Zmrzlinu postupne vkladáme po jednotlivých kopčekoch do pripravených šálok či pohárov. Ako pripraviť domácu ľadovú kávu so zmrzlinou?

Mlieko až nakoniec

Potom si pripravíme mlieko, je potreba použiť vychladené a plnotučné mlieko, aby sa dostavil ten patričný efekt. Mlieko nalejeme do vyššej nádoby, osobne používame tú, v ktorej bežne pripravujeme šľahačku. Prichystáme si šľahač a šľaháme mlieko tak dlho, kým nám nevznikne hustá mliečna pena.

Ak chceme podávať kávu sladkú, do mlieka počas šľahania vsypeme práškový cukor. Našľahané mlieko navŕšime do jednotlivých šálok tak, aby sme vytvorili čiapku.

Nakoniec si pripravíme nastrúhanú čokoládu alebo škoricu. Pomocou formičky alebo iba podľa fantázie vytvoríme patričný ornament a domácu ľadovú kávu so zmrzlinou ihneď podávame. Nech vám chutí.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button