Úvod / Recepty / Ako pripraviť morčacie mäso s pečenými zemiakmi?

Ako pripraviť morčacie mäso s pečenými zemiakmi?

ako na morčacie mäsoNa dnes môžete vyskúšať recept na lahodné morčacie mäso s pečenými zemiakmi, na ktorom si pochutí určite každý, aj vaša rodina. Plátok morčacieho mäsa opekáte so zemiakmi na panvici na masle. Príprava pokrmu je veľmi jednoduchá, jedlo je ľahké na zažívanie a vhodné aj pre športovcov. Poďme sa teda pozrieť ako toto mäso pripraviť aj u vás doma.

Čo je na morčacie mäso s pečenými zemiakmi potrebné:


Na 2 porcie:

  • 7 uvarených zemiakovnávod na morčacie mäso s pečenými zemiakmi
  • 1 plátok morčacieho mäsa
  • 1 lyžička tymianu
  • 1 lyžica masla
  • soľ

Postup prípravy krok po kroku

Zemiaky uvarte v šupke najlepšie deň vopred, pretože sa na panvici potom na druhý deň lepšie opekajú ako tie čerstvé. Ide o skôr praktickú radu, nič tým nepokazíte ak ho ich budete variť v ten istý deň ako začnete s mäsom. Po oškrabaní šupiek zemiaky nakrájajte na kolieska. Mäso z morčaťa umyte a nakrájajte na kocky.

recept na morčacie mäso so zemiakmiV hlbokej panvici s nepriľnavým povrchom rozpustite maslo a zemiakové kolieska zľahka opekajte najprv samostatne a približne po 10 minútach pridajte na kocky nakrájané mäso z morčaťa a pridajte tymián, ktorý dodá mäsu zvláštnu a lahodnú príchuť.

Nakoniec osoľte a opekajte mäso z morčaťa spolu so zemiakmi zhruba ďalších 10 minút. Po tom všetkom ste pripravený na podávanie mäsa. Ako vidíte, nejde naozaj nič zložité, tento recept zvládne aj úplný začiatočník a navyše príprava mäsa so zemiakmi netrvá dlho. Prajeme vám dobrú chuť!

Ak sa vám páčil tento recept, určite si prečítajte aj:


Ako pripraviť morčacie mäso s pečenými zemiakmi?
4.9 (98.75%) 32 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

zemiakové cesto

Ako urobiť zemiakové šišky?

Zemiakové šišky s makom. Pre niekoho pochúťka s vôňou detstva, pre iného pokrm podávaný v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *