Recepty

Ako urobiť bleskové guľôčky z kukuričných lupienkov s vločkami?

recept na guľôčky z kukuričných lupienkovRecept na bleskové guľôčky z kukuričných lupienkov s vločkami. Cukrovinky, na ktoré nájdete recept nižšie, sú naozaj „na poslednú chvíľu“. Sú nepečené a dajú sa jesť ihneď po zhotovení. Nie je teda  nutné nechať ho rozležať. Chutí najmä deťom, ale nepohrdnú ním ani dospelí. Aj napriek obsah zdravých prísad, ako sú vločky a kukuričné ​​lupienky, chutia výborne. Je len na vás, či sa rozhodnete hmotu tvarovať do guľôčok alebo malých placiek, ako drobné kukuričné cookies.

Čo budete potrebovať na guľôčky z kukuričných lupienkov s vločkami:

  • 160 g kukuričných lupienkov
  • 100 g ovsených vločiek (alebo 50 g vločiek a 50 g strúhaných orechov)
  • 360 g krupicového cukru
  • 80 g masla
  • 2 rovné kávové lyžičky mletej škorice
  • 250 ml smotany na šľahanie 33%

Príprava guľôčok z kukuričných lupienkov krok za krokom

Príprava základnej zmesi

guľôčky z kukuričných lupienkovV hrnčeku alebo na panvici s vyšším okrajom rozpustite maslo a pridajte krupicový cukor. Na miernom teple za stáleho miešania nechajte cukor rozpustiť a zhnednúť.

Nikam neodchádzajte, aby ste cukor nepripálili. Potom do roztaveného cukru vlejte smotanu na šľahanie.

Pozor, obsah hrnca vzkypí a cukor stuhne do zlomkov. Znovu miešajte do doby, než sa cukor rozpustí.

Dokončenie zmesi na guľôčky

kukuričné guľôčkyV miske zmiešajte ovsené vločky (odporúčam jemné), škoricu a prípadne orechy, namiesto časti vločiek (ak máte doma alergika na orechy, pridajte uvedené množstvo vločiek). Premiešané suroviny pridajte do hrnca k ostatným ingredienciám.

Niekoľko minút povarte, zmes má mať konzistenciu horúceho pudingu.

Do zahustenej zmesi vmiešajte kukuričné ​​lupienky. Môžu sa trochu podrviť, ale ja to nerobím.

Príprava kukuričných cookies

Všetko naozaj dobre a dôkladne premiešajte. Vznikne vám hustá hmota.

Na nepriľnavú podložku alebo papier lyžicou tvorte z pripravenej hmoty placky a nechajte ich vychladnúť. Potom uložte (napríklad na servitku do košíčka alebo uzatvárateľnej nádoby).

Príprava kukuričných guľôčok

Zo sladkej hmoty sa môžu tvoriť rukami guľôčky. Ak sa pre ne rozhodnete, nechajte hmotu zľahka vychladnúť. Nie moc, len tak, aby ste ju udržali v ruke. Guľôčky dobre držia, hmota je lepivá. Odporúčam pracovať v rukaviciach.

Rukavice (alebo ruky) si potrite olejom, potom sa hmota nelepí. Po vychladnutí guľôčky z kukuričných lupienkov s vločkami naskladajte do papierových košíčkov a uložte. Odporúčam dobre uschovať na suchom a chladnom mieste (nie do chladničky).

Vyskúšajte aj tieto odporúčané recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button