Ako si urobiť domáce marshmallow?

ecept na domáce marshmallowPenové cukríky marshmalow, ktoré deti tak milujú, si ľahko vyrobíte doma sami s minimálnou námahou a za veľmi príjemnú cenu. Recept na domáce marshmallow nie je zložitý, zvládnu ho aj začiatočníci. Jedinou podmienkou je, že sa po zmiešaní želatíny a cukrového sirupu musí pracovať rýchlo. Zmes tuhne celkom rýchlo a nie je ľahké potom hmotu vyrovnať. To ale v žiadnom prípade neuberá marshmallow na chuti a pri vykrajovaní menších kúskov sa to dá šikovne zamaskovať.


Čo je potrebné na domáce marshmallow:

  • 150 ml vody
  • 225 g kryštálového cukru
  • 40 g práškovej želatíny
  • 50 ml horúcej vody
  • vanilková alebo citrónová esencia
  • štipka soliprípravy želatíny
  • potravinárske farby podľa uváženia
  • cukor múčka a škrob na obalenie

náročnosť receptu: ľahké

čas potrebný na prípravu receptu: 30 minút a viac

Postup prípravy krok po kroku

Do vyššieho hrnca (budeme v ňom zmes šľahať) dáme 225 g krupicového cukru a zalejeme 150 ml vody. Zvaríme na hustý cukrový sirup. Podľa veľkosti nádoby to bude trvať 10-15 minút. Záleží to na veľkosti dna, vo väčšom hrnci bude sirup uvarený rýchlejšie. Po uvarení odstavíme.


Príprava želatíny

V miske alebo malom hrnčeku zalejeme balíček želatíny horúcou vodou. Rozmiešame a necháme želatínu úplne rozpustiť. Vodu si ohrejte vo varnej kanvici a želatínu prelejte, nesmie sa variť, stratila by schopnosť stuhnúť.

Príprava marshmallowej zmesi

farebné marshmallowDo čiastočne vychladnutého cukrového sirupu pridáme štipku soli, niekoľko kvapiek vanilkovej alebo citrónovej esencie, želatínu a šľaháme. Šľaháme pomocou elektrického šľahača tak dlho, kým nevyšľaháme hustú penu. Šľahaním sa zmes približne zdvojnásobí. Vyšľahanú hustú penu rozotrieme na papier na pečenie a uhladíme. Penu rozotrieme do takej výšky, aké vysoké chceme mať hotové cukríky.

Časť hmoty môžeme zafarbiť potravinárskou farbou alebo šťavou z ovocia. Prírodná farba nie je tak sýta, ale je zase zdravšia a pridá cukrovinke chuť. Domáce marshmalow necháme voľne pri izbovej teplote stuhnúť. Budú tuhé asi za 4 hodiny.

Dokončenie receptu

Po stuhnutí potrieme povrch plátu zmesou práškového cukru so škrobom. Obrátime posypanou stranou nadol a opatrne zložíme papier na pečenie. Posypeme aj túto stranu.

Potom krájame na štvorčeky alebo formičkou vykrajujeme rôzne tvary. Štvorčeky sú výhodnejšie, nezostávajú žiadne odkrojky a získame viac kúskov. Vykrojené tvary obaľujeme v 2 lyžiciach práškového cukru premiešaného s 1 lyžicou potravinárskeho škrobu. Domáce marshmallow skladujeme v suchu. Prajeme dobrú chuť!

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:


Mohlo by vás zaujímať

Recepty na rýchle drinky z vodky

4 drinky z vodky, ktorých príprava nezaberie viac ako 10 minút

Chystáte sa organizovať domácu párty a chcete sa blysnúť v dobrom svetle? Príprava týchto 4 …

Jeden komentár

  1. Neskúšajte to ani.. postup nieje dobrý spravte to podľa youtubu lebo si zničíte hrniec.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.