Recepty

Ako si urobiť domáce marshmallow?

ecept na domáce marshmallowPenové cukríky marshmalow, ktoré deti tak milujú, si ľahko vyrobíte doma sami s minimálnou námahou a za veľmi príjemnú cenu. Recept na domáce marshmallow nie je zložitý, zvládnu ho aj začiatočníci. Jedinou podmienkou je, že sa po zmiešaní želatíny a cukrového sirupu musí pracovať rýchlo. Zmes tuhne celkom rýchlo a nie je ľahké potom hmotu vyrovnať. To ale v žiadnom prípade neuberá marshmallow na chuti a pri vykrajovaní menších kúskov sa to dá šikovne zamaskovať.

Čo je potrebné na domáce marshmallow:

  • 150 ml vody
  • 225 g kryštálového cukru
  • 40 g práškovej želatínyprípravy želatíny
  • 50 ml horúcej vody
  • vanilková alebo citrónová esencia
  • štipka soli
  • potravinárske farby podľa uváženia
  • cukor múčka a škrob na obalenie

náročnosť receptu: ľahké

čas potrebný na prípravu receptu: 30 minút a viac

Postup prípravy domáceho marsmallow krok po kroku

Do vyššieho hrnca (budeme v ňom zmes šľahať) dáme 225 g krupicového cukru a zalejeme 150 ml vody.

Zvaríme na hustý cukrový sirup. Podľa veľkosti nádoby to bude trvať 10-15 minút. Záleží to na veľkosti dna, vo väčšom hrnci bude sirup uvarený rýchlejšie. Po uvarení odstavíme.

Príprava želatíny

V miske alebo malom hrnčeku zalejeme balíček želatíny horúcou vodou. Rozmiešame a necháme želatínu úplne rozpustiť.

Vodu si ohrejte vo varnej kanvici a želatínu prelejte, nesmie sa variť, stratila by schopnosť stuhnúť.

Príprava marshmallowej zmesi

farebné marshmallowDo čiastočne vychladnutého cukrového sirupu pridáme štipku soli, niekoľko kvapiek vanilkovej alebo citrónovej esencie, želatínu a šľaháme.

Šľaháme pomocou elektrického šľahača tak dlho, kým nevyšľaháme hustú penu. Šľahaním sa zmes približne zdvojnásobí.

Vyšľahanú hustú penu rozotrieme na papier na pečenie a uhladíme. Penu rozotrieme do takej výšky, aké vysoké chceme mať hotové cukríky.

Časť hmoty môžeme zafarbiť potravinárskou farbou alebo šťavou z ovocia. Prírodná farba nie je tak sýta, ale je zase zdravšia a pridá cukrovinke chuť. Domáce marshmalow necháme voľne pri izbovej teplote stuhnúť. Budú tuhé asi za 4 hodiny.

Dokončenie receptu na domáce marshmallow

Po stuhnutí potrieme povrch plátu zmesou práškového cukru so škrobom. Obrátime posypanou stranou nadol a opatrne zložíme papier na pečenie. Posypeme aj túto stranu.

Potom krájame na štvorčeky alebo formičkou vykrajujeme rôzne tvary. Štvorčeky sú výhodnejšie, nezostávajú žiadne odkrojky a získame viac kúskov. Vykrojené tvary obaľujeme v 2 lyžiciach práškového cukru premiešaného s 1 lyžicou potravinárskeho škrobu. Domáce marshmallow skladujeme v suchu. Prajeme dobrú chuť!

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button