ReceptyDeti

Ako vyrobiť veselé cukrovinky pre deti?

vianočné pečenieHlavne menšie deti vidia vo vianočných sviatkoch niečo úžasného. Páči sa im ozdobený stromček, koledy i veselé cukrovinky. Tak prečo nepripraviť na tanier niekoľko druhov sladkostí len pre ne?

Čo budete na veselé cukrovinky potrebovať

  • chuť tvoriť

Pusinkové lízatka

  • 4 bielkapečenie s dieťaťom
  • 300 g práškového cukru
  • špáradlá
  • poleva na ozdobenie

Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh a postupne doňho vmiešame cukor. Plech vymastíme maslom  a tvoríme z hmoty malé placky – dobre to je pomocou vrecka.

Do každého kolieska vsunieme asi do polovice špáradlo. Pusinkové lízatka sušíme asi 15 minút pri 130 ° C a potom ešte 10 minút pri 50 ° C.

Vychladnuté lízatka ozdobíme ľubovoľnú polevou a drobným zdobením. Podávať môžeme trebárs zapichnuté v jablku.

Linecké semaforiky

Pripravíme si klasické linecké cesto, z ktorého vykrajujeme alebo narežeme úzke obdĺžniky, ktoré upečieme. Po vychladnutí ozdobíme čokoládovou polevou a ozdobíme lentilkami vo farbe semaforu.

A veselé cukrovinky sú na svete. Ale je potrebných naozaj veľa škatuliek, pretože farby nie sú vnútri namiešané rovnomerne.

Nepečené zvieratká

zvieratkáO zvieratkách z najrôznejšej hmoty ste už určite počuli . Ako telo použijete vytvarovanú guličku, do ktorej zapichneme kúsky čokolády ako uši a tváričku domaľujete čokoládovou polevou. Ja vám napíšem recept na jednu moc dobrú tvarovaciu hmotu, ktorú môžete ozdobiť podľa svojej fantázie.

To  všetko spojíme v kompaktnú hmotu a  tvarujeme si guličky. Ak sa vám nechce robiť so zvieratkami, obaľte guličky trebárs v farebnej posýpke. Aj tak sa po nich zapráši.

Cukrovinky pre deti pečte s deťmi

Potrebujte k tomu len váš obľúbený recept na zlepované koláčiky (u nás vedú linecké), čokoládovú polevu a najrôznejšie zdobenie. Menším deťom potierajte cukrovinky polevou a nechajte ich zdobiť, tie väčšie zvládnu všetko samé.

Netrápte sa tým, že zdobenie aj koláčiky budú všade v kuchyni. To sa uprace. Ale tie spomienky, ktoré bude dieťa na pečenie s vami mať mu už nikto nevezme. A o tom predsa Vianoce sú – o rodinnej pohode. Veselé cukrovinky sú už len bonus 🙂

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button