ReceptyKuchyňa

Ako zahusťovať polievky?

Tipy a triky pre hustejšie polievky

návod ako zahusťovať polievkyZahusťovať polievky a zjemňovať ich môžme rôznymi spôsobmi. Spísali sme základné rady, akým spôsobom môžeme zahusťovať polievky. Tieto postupy patria k tým najpoužívanejším na Slovensku. Okrem základnej metódy použitia múky alebo škrobu na zahusťovanie polievky, existujú ďalšie spôsoby, ako dosiahnuť žiadanú konzistenciu. Jednou z možností je pridať do polievky zrelé avokádo alebo paradajky, ktoré majú prirodzenú schopnosť zahusťovať.

Okrem zahusťovania je aj zjemňovanie polievok dôležité pre dosiahnutie dokonalého výsledku. Jednou z techník je šľahanie polievky, čo znamená, že ju prelejeme do blendera a spracujeme na jemnučkú konzistenciu. Táto metóda je obzvlášť vhodná pre krémové polievky ako napríklad tekvicová alebo brokolicová.

Ak chceme dosiahnuť výraznejšiu chuť a zjemnenejšiu konzistenciu, môžeme do polievky pridať aj štipku masla. Toto je vhodné najmä pre polievky zeleninového alebo mäsového základu. Maslo pridáva výraznosť a plnosť do chuti polievky.

Čím zahusťovať polievky:

Žĺtkom

3 žĺtka rozmiešame s 2-3 lyžicami horúcej polievky, zmes potom vmiešame do polievky. Dôležité je, aby sa polievka už nevarila.

Smotanou

Ďalším spôsobom zjemňovania polievok je pridanie smotany, sójového mlieka alebo kokosového mlieka.

Tieto ingrediencie nielenže pridajú na krémovejšej konzistencii, ale aj na bohatšom a jemnejšom chuti.

Okrem toho môžeme použiť aj ľadové kocky, ktoré sa jemne rozpustia a zjemnia polievku.

Múkou

čím môžme zahustiť polievku40 g masla rozpustíme, pridáme 40 g múky a za stáleho miešania asi 2 minúty pražíme.

Múku najskôr opražte na panvici a potom ju pridajte do polievky. Múka tak pomôže zahustiť a spraviť ju plnšou.

Výsledok vlejeme do vývaru a necháme variť.

Ďalšou možnosťou je použitie pohánkovej múky, ktorá je obzvlášť vhodná pre bezlepkové diéty.

Maslo – zjemňovanie

150 g vychladeného masla nakrájame na kocky a pomaly vmiešame do horúcej polievky, pokiaľ sa maslo nerozpustí.

Výber správneho spôsobu zahusťovania a zjemnenia polievky závisí od jej druhu a chuti, ktorú chceme dosiahnuť. Je dôležité experimentovať a prispôsobiť metódu podľa vlastných preferencií a potrieb.

Ďalšie tipy ako zahusťovať polievky

Zahusťovanie polievok je jednoduchý spôsob, ako ich spraviť sýtejšie a plnšie. Existuje niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť tú správnu konzistenciu.

Jednou z možností je pridanie zemiakov. Tieto by ste mali pred varením rozomeliť alebo nastrúhať a pridať do polievky. Zemiaky v polievke rozmäknú a zahustia ju.

Nezáleží na tom, akú metódu si vyberiete, dôležité je postupovať postupne a pridávať zahusťovacie zložky pomaly, aby ste dosiahli tú správnu konzistenciu polievky.

Prečítajte si aj recepty ako uvariť:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button