Recepty

Ako urobiť míša rezy na plech?

míša rezy na plechu Recept na míša rezy na plech. Snáď v každej domácnosti poznajú míša rezy. Múčnik plnený tvarohovou náplňou s čokoládovou polevou si získal popularitu. Práve kombinácia kakaového piškótu s úžasne dobrým tvarohovým krémom, zavŕšená čokoládovou polevou, to je pokušenie, ktoré zvádza k maškrteniu. Jeho výroba sa bude líšiť len malými nuansami. Predkladáme tento recept na míša rezy na plech. Ak ste ho ešte nevyskúšali, tak sa s chuťou do toho dajte. Rodina vás pochváli.

Čo budete potrebovať na míša rezy na plech:

Na cesto:

 • 6 vajec
 • 6 lyžíc práškového cukru
 • 6 lyžíc polohrubej múky
 • 2 lyžice oleja
 • 2 lyžice kakaa
 • 1 prášok do pečiva.

Na krém:

 • 1 kocka masla
 • 3 kocky (vaničky) tvarohu
 • 150 g práškového cukru.

Na polevu:

 • 100 g čokolády na varenie
 • 100 g masla (stužený tuk, Hera)
 • 1 lyžice práškového cukru
 • 2 lyžice mlieka.

Príprava míša rezov krok za krokom

Príprava cesta

míša rezyPrípravu míša rezov na plech začnite cestom, ktoré potom nalejete na plech vyložený papierom na pečenie. Vaječné bielky oddeľte od žĺtkov. Z bielkov ušľahajte tuhý sneh.

Do ušľahaného bielka vmiešajte žĺtky, cukor, múku s práškom do pečiva, trochu oleja a kakao.

Aby ste si ušetrili prácu a ďalší riad, začínajte šľahanými bielkami. Žĺtky nemusíte šľahať samostatne, ale pridávajte do hotového tuhého snehu.

Všetky ingrediencie zapracujte opatrne, šľahajte miernymi obrátkami alebo pracujte s vareškou.

Pečenie míša rezov

Pripravte si plech s papierom na pečenie. Ak papier na pečenie nemáte po ruke, plech vymastite a vysypte. Na plech nalejte hotové cesto. Stierkou cesto na plechu uhlaďte a rovnomerne rozložte. Plech s cestom vložte do vyhriatej rúry a pečte na 170 ° C.

Po chvíli stiahnite teplotu na 150 ° C v teplovzdušnej rúre. Podľa vašich skúseností a dispozícií – každá rúra pečie inak – nastavte si vami osvedčenú teplotu.

Cesto na míša rezy je nízke, pečte krátko len 10 až 15 minút. Špajdľou urobte skúšku, či je cesto hotové. Po upečení dajte cesto na míša rezy aj s plechom vychladnúť.

Príprava krému

V medzičase si pripravte tvarohový krém, ktorým míša rezy na plechu budete plniť. Maslo vyšľahajte s cukrom a postupne, po častiach zašľahávajte tvaroh. Ak sa vám zdá krém málo sladký, pridajte práškový cukor.

Niektorý tvaroh býva viac kyslý. Na výrobu krému na míša rezy je lepší tvaroh v kocke. Je menej vodnatý a krém po stuhnutí je pevnejší (nie je „rozhatlaný“). Pri krájaní dezertu vzniknú úhľadné kúsky – rezy. Ale vychádzajte z podmienok, ktoré máte a môžete použiť tvaroh pol na pol, tvaroh vaničkový skombinovaný s tvarohom v kocke.

Príprava polevy

Na vychladnuté kakaové cesto rozotrite hotový tvarohový krém. Stierkou ho upravte do rovnej a hladkej plochy. Pripravte si čokoládovú polevu: napríklad v mikrovlnnej rúre vo vhodnom hrnčeka rozpustite horkú čokoládu alebo čokoládu na varenie, nalámte ju na kúsky a k nej pridajte tuk.

míša rezy na plech receptZmes by nemala „bublať„, stačí len do tepla rozpustiť. Premiešajte, pridajte 1 lyžicu práškového cukru a 2 lyžice mlieka.

Rozmiešajte do dohladka a teplú čokoládovou zmesou polievajte celý múčnik míša rezy na plechu a zároveň uhladzujte. S polevou a uhladzovaním sa nehrajte.

Ak ste pridali namiesto masla (aj účelovo) stužený tuk, poleva rýchlo tuhne a potom už sa uhladiť nedá.

Míša rezy máte hotové!

Hotové míša rezy na plechu dajte do chladu (do chladničky) stuhnúť a potom krájajte na úhľadné kocky. Niekedy je poleva tuhá (záleží na kvalite čokolády, na použitom tuku): čím je poleva tuhšia, tým nakrájané rezy vyzerajú dokonalejšie.

Má to ale jeden „háčik“. Krájaním sa tuhá poleva láme. Poradíme vám, ako na to. Pripravte si hrnček s horúcou vodou a nôž do vody namáčajte. Po reze horúcim nožom poleva mäkne a krájanie je takmer dokonalé.

Ďalšie výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button