Úvod / Recepty / Ako urobiť kokosové rezy?

Ako urobiť kokosové rezy?

Dnes si ukážeme ako urobiť kokosové rezy na plechu. Rezy robené na plechu sú väčšinou ľahké a nedajú veľa práce. Najmä rodiny s deťmi ich ocenia. Rezy sú vítaným pohostením ku káve, čaju alebo ako zákusok po nedeľnom obede. Náš recept je na rezy s krémom, ten ale môžete pokojne vynechať a rezy na pekáči len poliať čokoládou alebo inou polevou.


Čo je na kokosové rezy potrebné:

Na cesto:

  • 350 g polohrubej múky
  • 200 g strúhaného kokosu
  • 250 g krupicového cukru
  • 560 ml mlieka
  • 200 ml oleja
  • 2 celé vajcia
  • 1 kypriaci prášok do pečiva

Na krém:

  • 200 g masla
  • Plechovka karamelizovaného Salkakolac z kokosu

Na polevu:

V hlbšej miske ušľaháme celé vajcia s cukrom do peny

Pridáme múku a znovu premiešame. Premiešame strúhaný kokos s kypriacim práškom a po častiach pridávame k vyšľahanej hmote do misky. Striedavo s kokosom primiešavame studené mlieko a olej. Vznikne liate cesto.


Ako dlho piecť kokosové rezy?

Plech s vyšším okrajom vymastíme tuhým tukom a vysypeme múkou, kokosom alebo strúhankou. Cesto na neho vylejeme, povrch uhladíme zľahka vareškou a dáme piecť.

recept ako urobiť výborné kokosové rezyPrípadné nerovnosti zmiznú počas pečenia. Pečieme pri 180 ° C asi 20 minút. Skúsime špajdľou – musí zostať suchá. Korpus necháme vychladiť.

Rezy potrieme krémom

Vyšľaháme maslo s karamelizovaným Salkom. Cukor nepridávame, krém bude sladký dosť. Krém môžete zvoliť iný, napr. pudingový. Ak sa krém pri miešaní zrazí, postavte misku do horúcej vody a šľahajte. Krém sa rozohreje a spojí. Musíte ho ale potom šľahať do vychladnutia.

Dokončenie receptu


Rezy potreté krémom nechajte v chlade stuhnúť a polejte čokoládovou polevou. Čokoládu na varenie rozlámte na kúsky a dajte na mierne teplo rozohriať spolu so stuženým tukom. Rezy krájame ešte než poleva úplne stuhne alebo nahriatym nožom. Čokoláda sa ľahko láme.

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty na rezy:

Ako urobiť kokosové rezy?
5 (99.26%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako si pripraviť raňajky

Ako si pripraviť raňajky, ak chcete schudnúť?

Raňajky by mali byť základným jedlom dňa. Ak sa dobre naraňajkujete, nebudete mať cez deň …

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.