Recepty

Ako urobiť zemiakovú nátierku na chlebíčky?

ako pripraviť zemiakovú nátierku na chlebíčkyZemiaky v našich končinách už po stáročia patria medzi základné piliere našich jedálničkov a preto tu máme aj recept na výbornú zemiakovú nátierku na chlebíčky. Tradičné zemiakové polievky, zemiakové guláše, halušky alebo zemiakové placky majú prekvapivo i svoju, v kuchyniach menej známu, sestričku v podobe zemiakovej nátierky. Recept na zemiakovú nátierku je spísaný do niekoľkých základných krokov. Príprava nátierky zo zemiakov je nenáročná, výsledok chutný, vhodný pre chlebíčky, jedno-hubky a iné pečivo.

Čo je na zemiakovú nátierku na chlebíčky potrebné

Na zemiakovú nátierku si prichystajte pol kg zemiakov, dobrú majonézu (najlepšia by bola domáca) – majonézy bude treba len na tri polievkové lyžice, ďalej použijete cesnak (5 strúčikov, cca 1 hlavička), 3 polievkové lyžice olivového oleja, soľ a korenie na ochutenie.

zemiakovú nátierku na chlebíčkyRecept na tuto nátierku je viac ako jednoduchý. Zemiaky uvarte v šupke (nie je to podmienka ale zemiaky sú tak chutnejšie) a olúpte ich.

Potom ich vylisujte a najemno nastrúhajte. Do misy vhoďte uvarené zemiaky, rozotretý cesnak, 3 polievkové lyžice domácej majonézy a rovnaké množstvo olivového oleja. Suroviny v mise riadne premiešajte a zemiakovú nátierku dochuťte soľou a korením.

Ako zemiakovú nátierku na chlebíčky podávať

zemiaková nátierkaZemiaková nátierka je hotová a pripravená na to, aby ste ju smelo ochutnali. Môžete ju použiť na obložené chlebíčky, jedno-hubky alebo len tak na opečený kúsok chleba. Dúfame, že vám nátierka zo zemiakov bude chutiť!

Niektoré recepty na zemiakové nátierky nabádajú, aby ste do nátierky dali aj uvarené vajcia natvrdo alebo uhorku.

Vyskúšajte túto variantu zemiakovej nátierky tiež. Nátierka chutí výborne.

Ak sa vám páčil tento recept, prečítajte a vyskúšajte aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button