Recepty

Ako urobiť cheesecake?

Jednoduchý návod na dokonalý dezert

Ako si urobiť cheesecakeCheesecake je jedným z najobľúbenejších dezertov na svete a nie je divu, pretože jeho krémová chuť a jemná textúra sú neodolateľné. Tento dezert má mnoho variácií a receptov, ale všetky majú spoločné základné ingrediencie, ako sú tvaroh, vajcia, cukor a maslo. Ak chcete urobiť perfektný cheesecake, musíte dodržať určité kroky a postupy.

Existuje mnoho spôsobov, ako urobiť cheesecake, ale najdôležitejšie je nájsť správny recept a postupovať podľa neho. Recepty na cheesecake sa líšia v závislosti od regiónu a krajiny, ale aj od preferencií jednotlivcov.

Niektoré recepty obsahujú čokoládu alebo ovocie, iné majú sušienkovú kôru a niektoré sa pečú, zatiaľ čo iné sú nepečené. Bez ohľadu na to, aký recept si vyberiete, dôležité je dodržiavať presné množstvo ingrediencií a postupovať podľa pokynov. Recept ako si urobiť cheesecake. Cheesecake je syrová torta. Recept na túto jednoduchú tortičku nájdete v následujúcom článku.

Ako upiecť dokonalý cheesecake

Základné suroviny

Pri príprave cheesecake je veľmi dôležité mať správne suroviny. V tejto časti sa dozviete, aké suroviny sú potrebné a na čo si treba dať pozor.

Suroviny na cheesecake

Základom cheesecakeu je korpus, ktorý sa skladá z rozdrvených sušienok a rozpusteného masla. Na plnku budete potrebovať tvaroh, kyslú smotanu, cukor, vajcia a vanilkový extrakt.

Niektoré recepty obsahujú aj mascarpone syr, ktorý dodá cheesecakeu krémovú chuť.

Výber mascarpone a tvarohu

Pri výbere tvarohu je dôležité zvoliť taký, ktorý má nižší obsah tuku. Ak použijete tvaroh s vyšším obsahom tuku, cheesecake bude ťažší a menej krehký.

Mascarpone syr môže byť náhradou za časť tvarohu, ak chcete dosiahnuť krémovú chuť. Pri výbere mascarpone syra si treba dávať pozor na jeho kvalitu a zloženie.

Použitie vajec a cukru

Vajcia sa do cheesecakeu pridávajú ako zahusťovadlo. Treba si dať pozor, aby sa do plnky nedostali žiadne škrupiny a aby boli vajcia izbovou teplotou. Cukor sa pridáva na dochutenie. Pri použití príliš veľkého množstva cukru môže byť cheesecake príliš sladký.

Pri výbere surovín treba dbať na to, aby boli suroviny kvalitné a čerstvé. S týmto základným vedomím môžete začať s prípravou cheesecakeu.

Čo je potrebné ak chceme urobiť cheesecake:

 • 250 g maslových sušienok
 • 125 g masla
 • 600 g krémového syra (mascarpone, tučný mäkký tvaroh, ricotta)
 • 250 g práškového cukru
 • 1 vanilkový cukor
 • 1 lyžička citrónovej šťavy
 • 3 vajcia + 1 žĺtok
 • 2x 250 g kyslej smotany (jedna na potretie hotového cheesecaku)

Príprava cesta

Príprava maslových sušienok

Pred prípravou koláča je dôležité pripraviť základ, ktorý tvorí maslové sušienky. Na vytvorenie sušienok budete potrebovať sušienky a maslo.

Na začiatku si sušienky rozdrvíme do stavu strúhanky. Najlepšie sú sušienky Hobbits, ale môžete použiť aj iné sušienky.

Po rozdrvení sušienok si roztopíme maslo a pridáme ho k sušienkam. Dôkladne premiešame, aby sa všetko spojilo do jednej hmoty.

Vytvorenie základu koláča

Po príprave maslových sušienok môžeme pokračovať s prípravou základu koláča. Na vytvorenie základu budeme potrebovať pripravené maslové sušienky, tortovú formu a rúru.

Sušienky s maslom vysypeme do tortovej formy a utlačíme aj na boky. Potom formu vložíme do vyhriatej rúry na 180 °C a pečieme cca 20 minút.

Po upečení necháme základ koláča vychladnúť a môžeme pokračovať s prípravou náplne.

Pri príprave koláča je dôležité použiť kvalitné suroviny a dodržať postup, aby bol výsledok dokonalý.

Príprava náplne

Mascarpone a tvarohový krém

Pri príprave najlepšieho cheesecakeu je dôležité mať kvalitný krém, ktorý dodá dezertu jemnosť a chuť. Preto sa odporúča použiť kombináciu mascarpone a tvarohu. Mascarpone dodá krému krémovú štruktúru a tvaroh zase chuť a kyslosť.

Na prípravu krému si najprv vyberte všetky potrebné suroviny z chladničky, aby mali izbovú teplotu. Potom zmiešajte mascarpone a tvaroh v pomere 1:1 dohladka. Ak chcete, môžete pridať aj vanilkový extrakt alebo citrónovú kôru pre chuťový zážitok.

Pridanie citrónu a cukru

Pre dokonalú chuť cheesecakeu je dôležité pridať správne množstvo cukru a citrónu. Citrón dodá dezertu sviežosť a kyslosť, ktorá dokonale zladená s krémom.

Do krému pridajte práškový cukor podľa chuti. Odporúča sa použiť asi 1/2 šálky na 450 g krému. Potom pridajte citrónovú šťavu a kôru z jedného citrónu. Môžete použiť aj limetkovú šťavu pre zmenu chuti.

Dôležité je však dodržať správne množstvo cukru, aby cheesecake nebol príliš sladký alebo kyslý. Preto odporúčame ochutnať krém pred pečením a prípadne pridať cukor alebo citrón podľa chuti.

Využitie týchto ingrediencií a správna príprava krému sú kľúčové pre dokonalý cheesecake. S týmito tipmi bude vaša náplň dokonalá a dezert bude chutiť skvele.

Pečenie cheesecake

Cheesecake je jedinečný dezert, ktorý si zaslúži osobitnú pozornosť pri pečení. Správna technika pečenia je kľúčom k úspešnému cheesecakeu. V tejto časti sa dozviete, ako správne upiecť cheesecake.

Technika pečenia vo vodnom kúpeli

Pri pečení cheesecakeu sa odporúča použiť techniku vodného kúpeľa. Táto technika zabezpečí, že cheesecake sa pečie rovnomerne a nevytvára sa na ňom povrchová kôrka. Ako na to?

 1. Pripravte si väčšiu pekáč a do nej nalejte cca 2 cm vody.
 2. Cheesecake vložte do menšej pekáča alebo formy, ktorá sa dá uzavrieť. Túto formu potom vložte do väčšej pekáča s vodou.
 3. Pečte cheesecake v predhriatej rúre podľa receptu.

Čas a teplota pečenia

Správny čas a teplota pečenia sú dôležité pre úspešný cheesecake. Tu sú niektoré základné tipy:

 • Predhrejte rúru na 160-180 °C.
 • Cheesecake pečte v predhriatej rúre asi 50-60 minút. Dĺžka pečenia sa môže líšiť v závislosti od receptu a typu rúry.
 • Cheesecake je hotový, keď sa okraje pečeného koláča začínajú oddeľovať od stien formy, ale stred koláča stále trochu kýve.
 • Neotvárajte rúru počas pečenia cheesecakeu, aby sa nezrútil.

Pri pečení cheesecakeu je dôležité dodržiavať správnu techniku a teplotu, aby bol váš cheesecake dokonalý.

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Varianty cheesecaku

chutný cheesecakeCheesecake je jedno z najobľúbenejších dezertov na svete. Jeho variácie sú nekonečné, a tak si každý môže vybrať ten svoj obľúbený. V tejto sekcii sa pozrieme na dva druhy cheesecaku – nepečený cheesecake a čokoládový cheesecake.

Nepečený cheesecake

Nepečený cheesecake je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa boja pečenia alebo nemajú k dispozícii rúru.

Na rozdiel od klasického cheesecaku, nepečený cheesecake sa pripravuje z tvarohu a mascarpone, ktoré sa miešajú s príchuťami a sladidlami. Potom sa všetko naleje na podklad z piškótov a nechá sa stuhnúť v chladničke.

Existuje mnoho variantov nepečeného cheesecaku. Niektoré z nich sú:

 • Nepečený cheesecake s mascarpone
 • Nepečený cheesecake s orechovým krémom
 • Nepečený cheesecake s ovocím

Čokoládový cheesecake

Čokoládový cheesecake je ideálny pre tých, ktorí milujú čokoládu a sladké dezerty. Tento cheesecake sa pripravuje rovnako ako klasický cheesecake, ale s pridaním kakaa alebo čokolády. Výsledkom je krémový a bohatý dezert, ktorý sa rozpúšťa na jazyku.

Existuje mnoho variantov čokoládového cheesecaku. Niektoré z nich sú:

 • Čokoládový cheesecake s oreo sušienkami
 • Čokoládový cheesecake s malinami
 • Čokoládový cheesecake s karamelom

Nezáleží na tom, ktorý druh cheesecaku si vyberiete, určite budete mať skvelý dezert, ktorý si môžete vychutnať s priateľmi a rodinou.

Tipy a Triky

Tipy na dokonalý cheesecake

Pri pečení cheesecake-u je dôležité dodržiavať niekoľko základných pravidiel, ktoré pomôžu zaručiť dokonalý výsledok. Nižšie sú uvedené niektoré tipy na to, ako urobiť dokonalý cheesecake:

 • Cesto: Cesto by malo byť dobre premiešané a nemalo by obsahovať hrudky. Ak sa v ceste objavia hrudky, môže to spôsobiť, že cheesecake sa pri pečení rozpadne. Dôležité je tiež, aby bolo cesto dostatočne vysoké, aby sa v ňom zmestilo celé náplň.
 • Náplň: Náplň by mala byť dobre premiešaná a nemala by obsahovať hrudky. Dôležité je tiež, aby bola dostatočne hustá, aby sa cheesecake nezhroutil počas pečenia.
 • Teplota: Cheesecake by sa mal piecť na nízkej teplote, aby sa zabránilo jeho popraskaniu. Dôležité je tiež, aby bol cheesecake dobre vychladený pred pečením.
 • Forma: Pred použitím formy na cheesecake je dôležité ju dobre vymastiť a vysypať múkou alebo strúhankou. Ak sa forma nepodarí dobre vymastiť, cheesecake sa môže prilepiť k nej a rozpadnúť sa.
 • Pečenie: Cheesecake by sa mal piecť na spodnej časti rúry, aby sa zabránilo jeho popraskaniu. Dôležité je tiež, aby bola forma s cheesecake-om umiestnená v plechu s vodou, aby sa zabránilo jeho vysušeniu.
 • Vychladenie: Po pečení by mal byť cheesecake vychladený v chladničke aspoň 4 hodiny. Dôležité je tiež, aby bol cheesecake dobre vychladený pred podávaním.

Tieto tipy pomôžu zaručiť, že cheesecake bude dokonale vychladený, vláčny a nebude popraskaný.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button