Recepty

Ako na čokoládový krém z bielej a tmavej čokolády?

Jednoduchý, efektný a neodolateľne dobrý, taký je čokoládový krém tvorený z mascarpone. Príprava nie je náročná na suroviny ani na čas. Ku krému sa výborne hodí čerstvé ale aj mrazené lesné ovocie, jahody alebo maliny.

Čo je potrebné na čokoládový krém z bielej a tmavej čokolády:

Uvedené množstvo vystačí na 4 porcie:

  • ako na čokoládový krém70g bielej čokolády
  • 70g horkej čokolády
  • 250g mascarpone
  • 150g smotany na šľahanie
  • Čerstvé alebo mrazené ovocie

Postup prípravy čokoládového krému z bielej a tmavej čokolády krok po kroku

Bielu čokoládu nalámete na malé kúsky a za občasného miešania ju pozvoľna rozpustíte vo vodnom kúpeli. Zatiaľ čo sa čokoláda rozpustí, vyšľaháte si mascarpone dohladka a v ďalšej nádobe si vyšľaháte smotanu kým nebude polotuhá. Mascarpone rozdelíte na 2 polovice a každú dáte do misky.

čokoládový krémRozpustenú bielu čokoládu necháte trošku vychladnúť a vmiešate do nej mascarpone.

Potom opatrne pridáte polovicu smotany (cca 75g) vyšľahanej do polotuha a všetko pekne miešate dovtedy, kým sa vám ingrediencie nespoja do hladkého svetlého krému.

Medzitým si nalámete na kúsky aj horkú čokoládu a rozpustíte ju vo vodnom kúpeli.

Podobným spôsobom, ako pri kréme z bielej čokolády, si pripravíte tmavý čokoládový krém. Do zvyšného mascarpone zamiešate rozpustenú horkú čokoládu a potom smotanu. Ingrediencie miešaním spojíte v hladký tmavý krém.

Ako dokončiť tento krém z čokolády

Do pripravených pohárov budete striedavo vrstviť tmavý a svetlý krém. V ideálnom prípade končíte krémom z bielej čokolády, na ktorom najlepšie vynikne ovocie.

Na záver krém ozdobíte čerstvým alebo mrazeným ovocím, výborne by sa ku krému hodili lesné plody alebo jahody zo záhrady.

Hotový krém nechajte nachvíľu vychladnúť (cca 30 minút) a môžete ho podávať. Prajeme vám dobrú chuť!

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button