Recepty

Ako urobiť cesnakovú nátierku s vajíčkami?

recept na cesnakovú nátierk us vajíčkomAko si doma môžeme urobiť výbornú cesnakovú nátierku? Nátierka môže byť dielom improvizácie, súladom ingrediencií, ktoré lahodia našim chuťovým bunkám. Osvedčené recepty radi prijímame od druhých a opačne, vrelo ich odporúčame. Je nespočetné množstvo cesnakových nátierok, cesnak je vynikajúci produkt a v kuchyni má široké využitie, nielen ako korenie, ale aj v domácom liečiteľstve. Ak ste ešte neskúsili kombináciu cesnaku s vajcami, otestujte túto vynikajúcu chuť a rýchlu prípravu podľa tohto receptu. Pokojne môžete použiť aj svoju fantáziu, a podľa chuti pridať do nátierky ďalšie ingrediencie.

Postup prípravy cesnakovej nátierky s vajíčkami krok po kroku

Najskôr uvarte vajcia natvrdo

Najprv si pripravte 3 vajcia natvrdo, iste viete, že optimálny čas dĺžky varenia je asi 7 minút od doby varu. Nechajte ich vychladnúť v studenej vode.

Domáce vajcia by nemali byť z čerstvej znášky, nejdú dohladka olúpať a vzniká tak škoda, keď sa sťahuje bielok aj so škrupinou.

Pripravíme si cesnak

natierka z cesnakuOlúpeme 6 veľkých cesnakov, umyjeme, roztlačíme alebo pokrájame na veľmi malé kúsky.

Cesnak má pozitívne účinky na obranyschopnosť organizmu, podporuje trávenie, plní funkciu aj ako prírodné antibiotikum.

Má však charakteristickú arómu, ktoré spôsobujú silice a niektorým ľuďom je nepríjemný, alebo dokonca im robí problémy a požívaniu cesnaku sa úplne vyhýbajú.

Syr na cesnakovú nátierku

Pripravíme si tvrdý syr, môže byť akýkoľvek, nastrúhame na hrubšom strúhadle, zmiešame so zmäknutým maslom (asi tak 1/4 kocky), pridáme 5 malých trojuholníčkov taveného syra a všetko zmiešame aj s cesnakom.

Nakoniec primiešame na kocky nakrájané vajcia (Pretlačte ich na mriežke).

Tip ako vylepšiť nátierku – udusené šampiňóny

Ak niekto chce cesnakovú nátierku obohatiť o ďalší produkt, môže podusiť šampiňóny, pokrájané na menšie kúsky, nechať vychladnúť a zmiešať s nátierkou.

Všetko podľa chuti osolíme, prípadne okoreníme.

Vyskúšajte recepty aj na tieto nátierky:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button