AkoaPreco.com > Recepty > Ako urobiť paprikovú nátierku?

Ako urobiť paprikovú nátierku?

Ako urobiť paprikovú nátierkuNajmä v letných mesiacoch, kedy je teplo a nechce sa nám príliš vyvárať, je veľa možností, ako pripraviť rýchlu a chutnú večeru. Jednou z nich je pikantná papriková nátierka, ktorá je na prípravu veľmi jednoduchá a rýchla. Každý má svoj zaužívaný postup prípravy paprikovej nátierky a obľúbené prísady. Ako urobiť paprikovú nátierku sa dočítate v tomto článku.


Postup ako urobiť paprikovú nátierku

Najobvyklejšie zhotovenie paprikovej nátierky spočíva v rozšľahaní tvarohu s nátierkovým maslom až do peny.

pomazánka z paprikyDo tejto hmoty sa vmiešajú na malé kocky nakrájané papriky. Podľa chuti sa nátierka môže osoliť a pridať podľa potreby pažítka.

Necháme vychladnúť

Po vychladnutí sa takáto papriková nátierka môže natrieť na chlieb či iné pečivo.


S chrenom

Sú aj ďalšie varianty prípravy paprikovej nátierky. Záleží na fantázii a chuti. Napríklad je papriková nátierka veľmi pikantná, ak do nej primiešate čerstvo nastrúhaný chren.

Lepšia je domáca

Papriková nátierka sa dá kúpiť v obchodoch, najznámejšou je zrejme budapeštianska nátierka. Avšak aj doma si môžete rýchlo a ľahko pripraviť výbornú paprikovú nátierku z červenej papriky a tvarohu.

Tučnejšia verzia

Komu nevadí tučnosť nátierky, môže ju posilniť primiešaním zmäknutého kvalitného masla. Pre dodanie rastlinných tukov je dobré pridať panenský slnečnicový olej.

Doladenie pomazánky

papriková nátierka s pečivomVšetky ingrediencie sa spolu premiešajú a našľahajú trebárs ponorným šľahačom. Do vzniknutého krému sa pridá jemne nakrájaná červená paprika, cibuľka a pór.

Nakoniec sa nátierka podľa chuti osolí (ak máte k dispozícii kvalitnú morskú soľ, výsledok bude ešte lepší) a môže sa tiež pridať tekuté polievkové korenie, či sušené bylinky a sladká alebo štipľavá červená paprika.

Necháme vychladnúť


Všetko dohromady sa riadne premieša a nechá vychladnúť v chladničke do stuhnutia do požadovanej konzistencie. Kto má rád veľmi tuhú nátierku, môže ju ešte zahustiť instantnou kukuričnou alebo ryžovou kašou.

Tip

Papriková nátierka najlepšie chutí natretá na pečive a k tomu môžete podávať čerstvú zeleninu.


Mohlo by vás zaujímať

Recept na grilovaný encián

Ako pripraviť grilovaný encián jednoducho a chutne?

Recept určený pre všetkých milovníkov tohto krémového syra, ktorým sa nechce stáť hodiny v kuchyni. …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.