Úvod / Recepty / Ako urobiť paprikovú nátierku?

Ako urobiť paprikovú nátierku?

Ako urobiť paprikovú nátierkuNajmä v letných mesiacoch, kedy je teplo a nechce sa nám príliš vyvárať, je veľa možností, ako pripraviť rýchlu a chutnú večeru. Jednou z nich je pikantná papriková nátierka, ktorá je na prípravu veľmi jednoduchá a rýchla. Každý má svoj zaužívaný postup prípravy paprikovej nátierky a obľúbené prísady. Ako urobiť paprikovú nátierku sa dočítate v tomto článku.

Postup ako urobiť paprikovú nátierku


Najobvyklejšie zhotovenie paprikovej nátierky spočíva v rozšľahaní tvarohu s nátierkovým maslom až do peny.

pomazánka z paprikyDo tejto hmoty sa vmiešajú na malé kocky nakrájané papriky. Podľa chuti sa nátierka môže osoliť a pridať podľa potreby pažítka.

Necháme vychladnúť

Po vychladnutí sa takáto papriková nátierka môže natrieť na chlieb či iné pečivo.

S chrenom

Sú aj ďalšie varianty prípravy paprikovej nátierky. Záleží na fantázii a chuti. Napríklad je papriková nátierka veľmi pikantná, ak do nej primiešate čerstvo nastrúhaný chren.

Lepšia je domáca

Papriková nátierka sa dá kúpiť v obchodoch, najznámejšou je zrejme budapeštianska nátierka. Avšak aj doma si môžete rýchlo a ľahko pripraviť výbornú paprikovú nátierku z červenej papriky a tvarohu.

Tučnejšia verzia

Komu nevadí tučnosť nátierky, môže ju posilniť primiešaním zmäknutého kvalitného masla. Pre dodanie rastlinných tukov je dobré pridať panenský slnečnicový olej.

Doladenie pomazánky

papriková nátierka s pečivomVšetky ingrediencie sa spolu premiešajú a našľahajú trebárs ponorným šľahačom. Do vzniknutého krému sa pridá jemne nakrájaná červená paprika, cibuľka a pór.

Nakoniec sa nátierka podľa chuti osolí (ak máte k dispozícii kvalitnú morskú soľ, výsledok bude ešte lepší) a môže sa tiež pridať tekuté polievkové korenie, či sušené bylinky a sladká alebo štipľavá červená paprika.

Necháme vychladnúť


Všetko dohromady sa riadne premieša a nechá vychladnúť v chladničke do stuhnutia do požadovanej konzistencie. Kto má rád veľmi tuhú nátierku, môže ju ešte zahustiť instantnou kukuričnou alebo ryžovou kašou.

Tip

Papriková nátierka najlepšie chutí natretá na pečive a k tomu môžete podávať čerstvú zeleninu.

Ako urobiť paprikovú nátierku?
5 (99.2%) 25 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

zemiakové placky s bylinkovou čapičkou

Ako urobiť zemiakové placky s bylinkovou čapičkou?

Premýšľate nad tým, že si pripravíte doma zemiakové placky s bylinkovou čapičkou? Ak máte viacčlennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *