Recepty

Ako urobiť syrovo-cesnakovú nátierku?

Ako urobiť syrovo-cesnakovú nátierkuSyr s cesnakom spolu chuťovo ladí a keď sa použijú ako základ na nátierku, tak to nikdy nie je zlé. Nátierka je veľmi jednoduchá a rýchla na prípravu, dokáže ju každý začiatočník. Cesnak dodá nátierke veľmi špecifickú a výraznú chuť. A ak chcete občas zaradiť cesnak do jedálnička v surovom stave, tak práve táto varianta je tá najľahšia. Syrovo-cesnaková nátierka môže mať mnoho podôb vzhľadom k použitiu dodatočných ingrediencií. 

Na syrovo-cesnakovú nátierku budete potrebovať:

  • Kocka taveného syru
  • 200 g syru na strúhanie
  • 1 lyžica masla – margarínu
  • 1 malá lyžička plnotučnej horčice
  • 3 až 4 strúčiky cesnaku
  • 2 lyžice nátierkového masla

Návod na prípravu syrovo cesnakovej nátierky

Pripravíme si všetky ingrediencie na nátierku. Nič sa nemusí vážiť, nič odmeriavať, všetko je hneď po ruke, tak ako je. Do misky dáme rozbalenú kocku syra a vidličkou roztlačíme.

Syrovo cesnaková nátierkaMalé kúsočky syra (záleží na tom, ako je syr mäkký a roztierateľný) vôbec nevadia, niekedy syr nejde rozotrieť úplne dohladka. Môžete použiť metlu na šľahanie, ale je škoda špiniť ďalší riad, pretože všetko ostatné sa len zamieša.

Nastrúhame tvrdý syr na jemnom strúhadle. Kto dá prednosť strúhaniu na hrubšom strúhadle, tak to nie je vôbec na škodu, väčšie kúsky syra tvoria v nátierke zaujímavú konzistenciu.

Pridáme lyžicu zmäknutého masla (môže to byť aj Hera a podobne) – aby sa s nátierkou dobre spojilo, lyžičku plnotučnej horčice a 2 lyžice nátierkového masla alebo kyslej smotany.

nátierka so syrom a cesnakom

Ošúpeme, umyjeme a vymiešame cesnak (cesnak môžeme aj nastrúhať na jemnom strúhadle), pridáme do nátierky a všetko dôkladne premiešame.

Podľa chuti osolíme. Niekedy dosoľovať vôbec nemusíme, záleží na tom, ako je syr slaný.

Hotovú nátierku konzumujeme s akýmkoľvek pečivom, môžeme ju použiť na chlebíčky alebo jednohubky.

Ak máte pripravené olúpané vlašské orechy, pridajte ich ako bonus a ozdobte tým chlebíčky aj jednohubky. S orechami chutí syrovo-cesnaková nátierka výborne.

Prečítajte si aj recepty na ďalšie výborné nátierky:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button