ReceptyKuchyňa

Ako využiť vaječné škrupiny ako výživový doplnok?

škrupiny ako výživový doplnokDospelí ľudia potrebujú denne asi 1g vápnika. Chorí a tehotné a dojčiace ženy ešte viac. Nemusíte však minúť veľké peniaze, keď si môžete takýto výživový doplnok vyrobiť aj v pohodlí domova. Lacný zdroj vápnika možno nájsť v každej domácnosti. Skrýva sa totiž vo vaječných škrupinách. Vajcový prášok používali naše babičky pri najrôznejších problémoch. Dokázalo sa, že je vynikajúcim zdrojom vápnika a zásobníka ďalších dôležitých minerálov: jódu, medi, železa, mangánu, zinku a ďalších. Prečítajte si nasledujúci podrobný článok ako využiť vaječné škrupiny ako výživový doplnok.

Čo je potrebné ak chcete využiť vaječné škrupiny ako výživový doplnok:

  • vaječné škrupiny (minimálne z 12 vajec, najlepšie z domáceho chovu)
  • citrónová šťava
  • plech
  • mlynček na kávu
  • jemné sito

Postup využitia vaječných škrupín krok po kroku

Odstráňte všetky vaječné škrupiny a pomocou horúcej vody dôkladne opláchnite.

Potom ich uložte na tanier a varte v rúre pri priemernej teplote 180 ° C na 15 minút. Takto sa škrupiny zbavia baktérií a zároveň ich tak spravíte jemnejšími – potom budú lepšie rozdrvené.

vaječné škrupinyVsypte škrupiny do mlynčeka na kávu (tu možno pocítiť trochu nepríjemného zápachu) a jemne ich rozdrvte. Výsledok mletia sa opäť rozomelie cez jemné sito.

Výsledkom toho už bude jemný bielo-hnedý prášok, ktorý môže byť bez problémov uložený v dobre utesnenej nádobe.

Nakoniec do vzniknutého prášku môžete vypučiť malé množstvo citrónovej šťavy.

Užívanie vaječného prášku je veľmi jednoduché: užívajte len malé množstvo (špička čajovej lyžičky) trikrát denne.

Tip ako využiť vaječné škrupiny

Škrupinový prášok pomáha pri nedostatku vápnika a je tiež účinný pri nadmernej digescii žalúdka, pálení záhy a ako je veľmi dobre známe, vápnik pomáha pri lámavosti kostí. Je to bezpečné aj pre dlhodobé použitie, ak sa tento doplnok správne uchová (na chladné miesto).

Prečítajte si aj články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button