Recepty

Ako pripraviť zelený hrášok na smotane?

zelený hrášokRecept na zelený hrášok na smotane vás možno trochu zarazí ale verte, že takto pripravený hrášok vám bez akýchkoľvek problémov zje celá vaša rodina. Zelený hrášok na smotane sa hodí hlavne pre tých, ktorí bojujú s hmotnosťou a snažia sa zhodiť nejaké to kilo. Jedlo nemusíte variť len pre seba, môžete k nemu pridať napríklad slaninu alebo nejaké mäso a tak ho podávať vašej rodine.

Čo je potrebné na zelený hrášok na smotane:

  • diéta pomocou zeleného hrášku500g zmrazeného zeleného hrášku
  • 250g malej cibuľky
  • 220ml 12% smotany na varenie
  • 1 polievková lyžica hladkej múky
  • Soľ
  • Citrónová šťava
  • Kúsok masla
  • Zelená vňať alebo výhonky

Postup prípravy zeleného hrášoku na smotane krok po kroku

Cibuľku najprv olúpte, popr. väčšie cibuľky pokrájajte na menšie časti. Dobre vyzerá, keď sa vám podarí si zakúpiť cibuľky s rôznymi farbami.

Na panvici rozpusťte malý kúsok maslacibuľu opečte.

príprava zeleného hráškuNásledne pridajte zmrazený hrášok. Hrášok nenahradzujte tým sterilizovaným z konzervy, má totiž odlišnú chuť a vôbec sa do tohto receptu nehodí. Hrášok si taktiež trochu zohrejte.

Rozmrazený a zohriaty hrášok poprášte lyžicou hladkej múky a trochu ho osmažte. Malo by vám to zabrať len pár minút.

Zmes na panvici zalejte sladkou 12 percentnou smotanou na varenie.

Následne nechajte vašu zmes na krátku chvíľku zľahka povariť. Hrášok sa vám však nesmie rozvariť, musí vám ostať vcelku, to či je uvarený zistíte jedine ochutnaním.

Ako dokončiť recept na zelený hrášok na smotane

Po uvarení váš hrášok dochuťte citrónovou šťavou a soľou. Sladký by mal byť dostatočne sám o sebe.

Podávať sa môže samostatne, respektíve bez ničoho, alebo ho môžete podávať s vajíčkom alebo s údeným mäsom či so slaninou, je to len na vás.

Dúfame, že sa vám tento recept páčil, ide o veľmi jednoduchý pokrm, ktorý zaberie naozaj málo času a môže vám dopomôcť k schudnutiu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button