Recepty

Ako upiecť banánové müsli tyčinky s orieškami?

recept na domáce müsli tyčinkyMüsli tyčinky sa všeobecne považujú za zdravú alternatívu iných sladkostí, avšak ak sa zameriate na ich energetickú hodnotu, tak to s nimi nie je príliš slávne. Navyše obsahujú množstvo farbív a konzervantov, takže pri dôkladnejšej analýze zistíme, že vlastne do zdravej stravy patria neprávom. Určite je preto lepšie upiecť si ich doma z vlastných, preverených ingrediencií. Síce sa nejedná o úplne nekalorické maškrtenie, ale určite je domáci variant zdravší. V tomto recepte je použitá kombinácia banánu a sliviek, ktorá lahodí nielen chuťovým bunkám, ale aj oku. Zároveň sú tieto tyčinky bez najmenšieho obsahu pšeničnej múky.

Čo je potrebné na banánové müsli tyčinky s orieškami (približne na 6 tyčiniek):

  • 100 g ovsených vločiekvlašské orechy
  • 30 g vlašských orechov
  • 1 banán
  • 30 g sušeného ovocia (brusnice, slivky, …)
  • 50 g masla (+ na vymastenie plechu)
  • 2 lyžice medu
  • 50 g cukru (ideálne trstinového)

náročnosť receptu: mierny

čas potrebný na prípravu receptu: 30 minút a viac

Postup prípravy banánových müsli tyčiniek s orieškami krok po kroku

Najprv si predhrejeme rúru na 180 ° C. Malý pekáč vymastíme maslom a vyložíme papierom na pečenie. Nasypeme naň všetky ovsené vločky.

Vlašské orechy podrvíme len rukami alebo ich môžeme nasekať nožom, potom ich pridáme k vločkám. Vložíme do rúry a necháme približne 10 minút pražiť.

Medzitým na panvicu nalejeme med, pridáme k nemu maslo a cukor (ideálne bude, ak zvolíme trstinový cukor) a necháme zvoľna zahrievať. Sladkú zmes miešame, kým sa všetok cukor nerozpustí a všetky ingrediencie sa tak vzájomne prepoja.

Príprava ovocnej zmesi do müsli tyčiniek

banányBanán nakrájame na drobné kocky a rovnako tak postupujeme aj pri sušenom ovocí, použiť môžete akékoľvek, ktoré máte radi, my preferujeme kombináciu so sušenými slivkami, ktorá je efektná aj esteticky.

Všetko ovocie potom prisypeme na panvicu a miešame, kým sa neobalí sladkou zmesou.

Počas prípravy ovocnej zmesi sa nám v rúre opražili ovsené vločky a vlašské orechy, ktoré budú teraz oveľa chrumkavejšie a tiež voňavejšie.

Opražené vločky spoločne s vlašskými orechmi pridáme k ostatným ingredienciám a všetko dôkladne premiešame.

Dokončenie receptu na banánové müsli tyčinky s orieškami

Väčší plech vystelieme papierom na pečenie a rovno na ňom tvoríme požadovaný tvar müsli tyčiniek. Jednotlivé müsli tyčinky sa lepšie pečú a udržia tak viac svoj tvar. Tyčinky pečieme približne 20 minút, kým ich povrch nebude mať zlatú farbu. Prajeme dobrú chuť pri maškrtení.

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button