Ako si vybraťElektronika

Ako si vybrať mikrovlnku?

návod ako vybrať mikrovlnkuAzda v každom väčšom veľkoobchode s bielou elektrotechnikou si môžete vybrať mikrovlnku, ktorá patrí do nevyhnutnej súčasti každej domácnosti, resp. kuchyne. Vyberať dnes môžete medzi prístrojmi mono-funkčnými, bi-funkčnými alebo multifunkčnými. Na slovenskom trhu je veľa rôznych modelov a značiek, ktoré predstavujú široký výber, ktorý sťažuje váš finálny výber. Chcete si kúpiť mikrovlnku a neviete si vybrať? Poradíme vám ako na výber tej vhodnej mikrovlnky pre vás.

Čo je potrebné vedieť, ak si chcete vybrať mikrovlnku:

  • vedieť, kam mikrovlnku chcete umiestniť
  • poznať možnosti veľkosti mikrovlnka
  • akú farbu by mala mikrovlnná rúra mať
  • nejaké znalosti
  • na aký účel chcete mikrovlnku používať

Umiestnenie mikrovlnky

ako na výber mikrovlnkyKeď si chcete vybrať mikrovlnku, tak si v prvom rade všímajte, kde by mala stáť. Mikrovlnky môžu byť voľne stojace alebo vstavané, to všetko ovplyvňuje jej možnú veľkosť, dizajn i ráz mikrovlnky.

Viete, že existujú aj atypické mikrovlnky, ktoré sú navrhnuté pre postavenie do rohu?

Objem mikrovlnky

Objem mikrovlnky čiastočne ovplyvňuje dostupný priestor, ale riadiť by ste sa tiež mali faktom, pre koľko ľudí bude slúžiť a čo v nej máte pláne robiť.

Dostupné sú úplne bežné mikrovlnky o objeme 14-40 litrov. Ak v mikrovlnke máte v pláne iba ohrev jedla, tak vám bohato vystačí tá 14 litrová. Tento objem (14 litrov) zvyčajne zodpovedá veľkosti 28 x 45 x 39 cm, kam už sa zmestí veľký tanier úplne pohodlne.

Ak si teda chcete vybrať mikrovlnku, venujte zvýšenú pozornosť aj tomuto faktu.

Otváranie na mikrovlnke

Pri výbere mikrovlnnej rúry nezabudnite na jej otváranie. Dvierka mikrovlniek sa zvyčajne otvárajú do strany, a to buď napravo alebo naľavo, existujú však mikrovlnky s výklopnými dvierkami.

Vyberte si také dvierka, ktorá vám umožnia dobrý prístup do mikrovlnky. Istý vplyv na spôsob otvárania mikrovlnky môže mať aj skutočnosť, či ste praváci alebo ľaváci.

Podľa čoho si vybrať mikrovlnku?

Využitie mikrovlnky

Prečo chcete mikrovlnku? Na aký účel ju chcete používať? Aj to významne ovplyvňuje výber mikrovlnky.

V predaji sú totiž mono-funkčné mikrovlnné rúry, ktoré nič ďalšie nevedia. Ďalej si kúpiť môžete bi-funkčné mikrovlnky, ktoré sú opatrené naviac aj grilom alebo dokonca multifunkčné mikrovlnné rúry, ktoré toho vedia ešte oveľa viac.

výber mikrovlnkySúčasťou takýchto mikrovlniek nie je iba gril, ale aj funkcia Crisp (dokonalé upečenie do chrumkava), teplo-vzduch (kvalitné, rýchle a rovnomerné pečenie).

Súčasťou môže byť aj možnosť varenia v pare, funkcie na rýchlejšie rozmrazenie potravín, optimálne využitie energie atď.

Taká mikrovlnka potom často predčí aj úplne bežnou klasickú rúru.

Je nutné však počítať aj s jej väčším objemom a vyššou cenou. Nutné ale povedať, že sa oplatí.

Ovládanie

Nezabúdajte na ovládanie. Toto ovládanie by malo byť účelné, ale hlavne jednoduché a pre vás ľahko pochopiteľné.

Pri výbere mikrovlnky sa pýtajte aj na údržbu, tá by mala byť jednoduchá a nijako komplikovaná. Ak tomu tak nie je, radšej sa takej mikrovlnke vyhnite oblúkom (bude vás stáť čas, nervy, peniaze).

Pár tipov ako si vybrať mikrovlnku

Rýchlosť prípravy pokrmu je závislá od výkonu mikrovlnky. Takže, čím väčší výkon, tým lepšie. Pokiaľ chcete mať mikrovlnku s grilom, musí mať výkon minimálne 1000 Wattov. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť mikrovlnku.

Spotreba energie

Dôležitým údajom je pre vás aj príkon mikrovlnnej rúry, pretože práve on ukazuje, akú má mikrovlnka spotrebu energie. Pri výbere preto hľadajte mikrovlnku, ktorá má čo najviac funkcií (objem) a najnižší príkon. Napovedať vám môže aj energetická trieda. Tie najviac úsporné mikrovlnky sú označené písmenom A.

Podľa novej legislatívy je možné, že bude označená aj ako KTG. A rozčleniť sa dajú na +, ++, +++, pričom A + je už oproti A úspornejšia mikrovlnka o 25%. A ++ majú len 30% spotrebu mikrovlniek so štítkom D spotreby. Takže riaďte sa aj podľa toho, koľko elektriny ušetríte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button