Recepty

Ako urobiť tekvicovú nátierku?

recept na tekvicovú nátierkuNeviete čo s vydlabanou tekvicou? Už ste prejedení polievky a zapečenej tekvice na všetky možné spôsoby? Skúste z obsahu tekvice vytvoriť tekvicovú nátierku a z jej šupky efektívne vonkajšie osvetlenie. Stačí len štipka fantázie a výtvor je na svete. Je veľa spôsobov ako nátierku z tekvice oživiť. Nech to sú oriešky, ktoré k nej skvele pasujú alebo tymian či rozmarín, záleží len na vás.

Čo je na tekvicovú nátierku potrebné:

  • jedna menšia tekvica
  • 4 lyžice majonézy alebo kyslej smotany
  • šunka
  • pár sterilizovaných kapií
  • soľ a korenie

Postup prípravy tekvicovej nátierky krok po kroku

Tekvicu vydlabte a jej kúsky, ktoré priliehali k stene tekvice ostrúhajte. Môžu byť po oddelení od šupky dosť tvrdé.

Ďalej nakrájajte dužinu z tekvice na rovnomerné kocky, ktoré poskladáte na špáratko alebo cedník nad hrniec s horúcou vodou, kde sa varí voda.

Zmäknutú tekvicu zložte zo špáratka alebo sitka a nechajte vychladnúť a roztlačte vidličkou alebo rozmixujte. Pridajte majonézu (tučnejší variant) alebo kyslú smotanu (ľahšie stráviteľnejší variant) a premiešajte.

výborná tekvicová pomazánkaTekvicovej nátierke vdýchne úplne iný rozmer šunka a kapia pokrájané na maličké štvorčeky.

Pridajte soľ, korenie a tekvicová nátierka je na svete.

Chlebíček dozdobte zvyšnou šunkou a kapiou. Túto nátierku sa nebojte urobiť deťom, tekvica je zdravá, ale použite pri výrobe kyslú smotanu a nekoreňte príliš, stačí máličko soli.

Tipy ako urobiť tekvicovú nátierku

Variácií je veľa, tak prečo si nevyskúšať tekvicovú nátierku aj s orieškami a štipkou tymianu. Postup je rovnaký, len do zmäknutej tekvice nedáme šunku a kapiu, ale trochu cesnaku, tymianu a pomletých vlašských alebo lieskových orieškov. Tiež je možnosť k základu pridať rozmarín a červenú papriku.

Jej sladkastá chuť je potlačená, ale nie každý z nás má rád tymian alebo rozmarín. Pre gurmánov, ktorí postrádajú slanšiu chuť je možnosť na tekvicu použiť vitanu, ktorá z nej uvoľní všetky vône a chute.

Vyskúšajte aj recepty na tieto nátierky:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button