Úvod / Návody / Ako vyrobiť tekvicu na Halloween?

Ako vyrobiť tekvicu na Halloween?

ako vydlabať tekvicu na HalloweenV predvečer sviatku Všetkých svätých sa v Amerike rozsvecujú vydlabané tekvice v tvare strašidelných hláv, aby odohnal duchov mŕtvych, ktoré sa tej noci potulujú všade okolo. Tento zvyk prišiel do Ameriky z Írska, kde sa častejšie vydlabávala repa alebo aj zemiaky a dnes sa opäť vracia do Európy. A tak dnes môžeme v sychravých jesenných večeroch obdivovať mihotavé svetlo sviečok v rôznych tvaroch tekvíc a výtvoroch z nich.

Čo je potrebné ak chcete vyrezať tekvicu na Halloween:


Vyrežeme otvor a vydlabeme

tekvice na odohnanie duchovNajprv vyrežeme okolo stopky tekvice dostatočne veľký otvor na to, aby sa ním dala pomocou napr. lyžice vydlabať dužina.

Tá sa dá následne spracovať napríklad do vynikajúceho kompótu. Dávame však pozor, aby pod šupkou zostala ešte dostatočná vrstva dužiny, aby sa nám tekvica nezrútila.

Požadovaný tvar

Na vonkajšiu stranu tekvice potom namaľujeme požadovaný tvar strašidelnej tváre, obľúbené sú aj siluety napr. netopierov, mačiek, ďalším námetom sa medze nekladú.

Pomocou tenkých ostrých vykosťovací nožov opatrne vyrežeme požadovanú siluetu alebo tvár. Pre dostatočnú pevnosť je dôležité, aby neboli otvory príliš blízko pri sebe.

Už len sviečka

Helloween - svietiace tekvicePotom už len stači do vydlabanej a vyrezanej tekvice vložiť sviečku a postaviť za okno alebo napríklad ku vchodu do domu.

Svojim mihotavým svetlom určite priláka pozornosť a presvetlí šedivý jesenný večer.

Tipy ako vyrobiť tekvicu na Halloween


Sviečka umiestnená vnútri tekvice ju bohužiaľ príliš rýchlo vysušuje, takže je dobré ju napred na pár hodín namočiť do vody, alebo potrieť aspoň všetky rezné plochy vazelínou.

Ako vyrobiť tekvicu na Halloween?
5 (99.2%) 25 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

lepidlo odstranenie

Ako odstrániť lepidlo z porcelánu?

Porcelán môže mať nielen estetickú, ale aj historickú hodnotu. Preto sa pri rozbití jednotlivé časti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *