Recepty

Ako pripraviť dobrú pomazánku z údenej makrely?

najlepšia nátierka z údenej makrelyRyby sú veľmi zdravé a sú pre nás spestrením nášho jedálnička. Mali by sme ich tam teda rozhodne zaradiť, či už v podobe hlavných chodov, ale i malých pochúťok. Rybie mäso je jemné, biele a chutí výborne. Makrela je exkluzívna, pretože je mastnejšia a dá sa s ňou výborne pracovať. Hodí sa na gril, ale urobiť dá sa z nej urobiť aj skvelá nátierka. Prinášame vám jednoduchý recept na pomazánku z údenej makrely.

Čo je na dobrú pomazánku z údenej makrely potrebné

Ryby a vajcia sa k sebe výborne hodia, nemusíte sa tejto kombinácie vôbec báť. Kto nemá vajíčka rád, nakrája si sterilizované uhorky (asi 4 ks).

Čo bude na prípravu nátierky z údenej makrely nutné kúpiť? Určite údenú makrelu, ktorú doma bežne nemáme. Pre menšie rodiny postačí aj jedna makrela, keď chcete viac nátierky, urobte si ju zo zdvojenej dávky.

Z chladničky si vyberieme maslo

masloPoužite asi ½ kocky alebo 4 lyžice majonézy, ďalej 2 vajcia a 1 lyžicu horčice. S korenín potom štandardne soľ (tu pozor, údená makrela je sama o sebe veľmi slaná, stačí pol štipky, niekedy ani nie) a štipka čierneho korenia.

Na zlepšenie chuti si ešte vymačkáme citrón a na dozdobenie použijeme jeden čerstvý plátok. Náročnejší stravníci si pripravia worcester – stačí pár kvapiek a plátky surovej cibule.

Kúpte si menšiu či väčšiu údenú makrelu podľa toho, koľko nátierky vlastne chcete vytvoriť. Ak máte vlastnú udiareň, môžte ju dať vyúdiť a prevonia vám aj celé okolie.

Postup prípravy pomazánky z makrely krok po kroku

Kúpenú alebo hotovú makrelu či makrely oberte, ale najprv si odstráňte chrbticu. Kúsočky mäsa medzi prstami premiešajte, odstráňte drobné kostičky a utvorte hmotu.

Cibuľku si nakrájajte na jemno a pridajte do zmesi.

príprava údenej makrely v pomazánkeMaslo je ďalším produktom, ktorý vám dotvorí tu správnu konzistenciu. Tučnejšou variantou je majonéza, ktorá dodá pomazánke úplne inú chuť.

Horčica ju obohatí o šmrnc, vajcia ju zjemnia a zároveň pridajú na objeme.

Hotovú pomazánku z údenej makrely dochuťte soľou a korením.

Nátierku pokvapkajte pár kvapkami citrónovej šťavy a ozdobte v mištičke čerstvým plátkom citróna.

Nátierka z údenej makrely je skvelou kombináciou k čerstvému ​​chrumkavému chlebu alebo bagete. Na celozrnnom pečive nie je nátierka až tak dobrá, tam skvele korešpondujú zase zeleninové nátierky.

Tip ako urobiť dobrú pomazánku z makrely

Pre gurmánov je možnosť nátierku z údenej makrely dochutiť worcestrom a na chlebe plátkom surovej cibule.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button