Ako si vybrať

Ako kúpiť zrelú tekvicu?

ako správne kupiť zrelú tekvicuKaždú jeseň sú obchody a predajcovia so zeleninou zavalení charakteristickými obrími oranžovými plodmi. Tekvicová polievka alebo tekvicové rizoto, to sú skvelé a zdravé jedlá. Ako ale spoznať zrelú tekvicu? A je nejaký rozdiel medzi tekvicou kupovanou na jedlo a recepty a tou, ktorú chcete vydlabať na Halloween?

Čo vám treba na nákup zrelej tekvice:

  • tekvicu

Tekvica na jedlo

rôzne druhy a tvary tekvícNajprv sa pozrite na šupku tekvice. Šupka zrelých tekvíc je tuhá a matná.

Nezrelé plody tekvice sa viac lesknú. Na tekvici nesmú byť mäkké ani hnedé miesta. Takáto tekvica môže byť postihnutá hnilobou a je nepožívateľná.

kupovnaie tekvice na halloweenĎalším skvelým ukazovateľom zrelosti tekvica je stopka. Musí byť zahnednutá a zoschnutá.

Ak je svieža a zelená, znamená to, že tekvica bola zo záhonu zozbieraná príliš skoro.

Tekvicu vyberajte skôr ťažšiu, taká obsahuje veľa dužiny a málo semienok. Ak väčší plod nezdvihnete, zaťukajte naň. Mal by znieť duto.

Tekvica na Halloween

rôzne veselé vyrezávané tekviceTúto tekvicu vyberajte skôr ľahšiu. Semená sa dlabu lepšie ako dužina. Nezabudnite ani na správnu veľkosť tekvice. Aj keď to na prvý pohľad vyzerá, že čajová sviečka sa bez problémov vojde aj do malého plodu, nenechajte sa zmýliť.

Nad plameňom musí byť dostatočný priestor, inak sa vám veľmi skoro vršok tekvice chytí, a keď už nič iné, strašne to smrdí.

Kde tekvicu skladovať?

Ak máte vhodné priestory, nemusíte tekvicu spracovať hneď. Na poličke vystlanej slamou vám pri teplote 10 až 18 ° C a  vlhkosti  vzduchu 50-75% vydrží zdravá tekvica aj 4 mesiace bez ujmy na vzhľade alebo chuti.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button