Recepty

Ako pripraviť zemiakovú nátierku?

ako pripraviť zemiakovú nátierkuAk patríte medzi milovníkov hrianok, určite oceníte túto jednoduchú zemiakovú nátierku. Zemiaková nátierka je síce trochu náročnejšia na čas, pretože je potrebné počítať s časom na uvarenie samotných zemiakov, ktoré musia následne vyhladnúť, avšak výsledok stojí skutočne za to. Zemiaková nátierka je aj výborný spôsob, ako môžete spotrebovať zemiaky, ktoré vám ostali napríklad z obeda. Prečítajte si ako môžete pripraviť túto vynikajúcu zemiakovú nátierku.

Čo je na zemiakovú nátierku potrebné:

  • 2 stredne veľké zemiaky
  • 2 lyžice kečupu
  • 1 lyžica plnotučnej horčice
  • 1 lyžica worcesterskej omáčky
  • príprava zemiakovej nátierky2 strúčiky cesnaku
  • 1 menšia cibuľa (môžete použiť aj jarnú alebo lahôdkovú cibuľku)
  • soľ a korenie na ochutenie
  • majorán či žeruchu (ako ozdoba)
  • chlieb na podávanie

Postup prípravy zemiakovej nátierky krok po kroku

S časovým predstihom si uvarte zemiaky. Môžete spotrebovať aj tie, ktoré ste varili kvôli inému účelu. Najlepšie je použiť zemiaky, ktoré boli uvarené v šupke, šupku ošúpete až bezprostredne pred ich podávaním.

Nelúpané uvarené zemiaky vydržia v chladničke niekoľko dní bez akýchkoľvek problémov. Vychladnuté zemiaky, z ktorých ste odstránili šupku, roztlačte na kašu alebo ich nastrúhajte na jemnom strúhadle.

zemiakovú nátierkuCibuľu nakrájajte nadrobno, najvhodnejšia pre vás bude jarná cibuľka, pretože je v surovom stave chutnejšia a navyše v tejto nátierke splní aj určitú estetickú funkciu.

Nakrájanú cibuľu nasypte do misky s lisovanými zemiakmi. Cesnak očistíte a prelisujete k zemiakom a cibuli. Môžete použiť aj väčšie množstvo cesnaku, ale musíte mať na pamäti to, že sa nátierka trochu rozloží.

Ak ju budete podávať až na druhý deň, tak bude chuť cesnaku o niečo výraznejšia a štipľavejšia.

Pridajte kečup, horčicu a premiešajte hmotu tak, aby sa všetko dokonale spojilo a kečup rovnomerne zafarbil zemiakový základ.

Množstvo kečupu môžete meniť podľa chuti, len musíme počítať s tým, že čím bude sladší kečup, tým ľahšie prebije všetky ostatné chute.

Ako zemiakovú nátierku dokončiť

Následne nalejete do nátierky worcesterskú omáčku a potom ju dosolíte a okoreníte podľa chuti.

Worcesterskú omáčku určite nevynechávajte, je dosť podstatnou chuťovú zložkou. Nakoniec môžete pridať majoránku alebo ju môžete použiť len ako ozdobu. Žerucha sa taktiež výborne hodí na posypanie vašej nátierky.

Hrianky opečte na sucho v hriankovači alebo na panvici. Zemiakovú nátierku natierajte na hrianku pomocou vidličky. Paradajky nakrájajte na kolieska a ozdobte nimi krajec chleba s nátierkou. Prajeme vám dobrú chuť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button