Recepty

Ako pripraviť Rafaelo rezy?

Rafaelo rezyRafaelo rezy sa hodia ako na všedné, tak i na sviatočné príležitosti, skvele chutia v spojitosti s kávičkou alebo čajom. Postup prípravy Rafaelo rezov je taký istý ako pri bábovkovom ceste, iba finálna príprava je obohatená kokosom a jednoduchým poliatím šľahačkou ešte za horúca. Výroba domácich Rafaelo rezov nie je nijak obzvlášť komplikovaná. Napriek tomu si však upresníme ingrediencie a postup pre tých, ktorí si prípravu týchto rezov ešte nevyskúšali.

Čo je potrebné na Rafaelo rezy:

Na cesto budete potrebovať:

  • ako pripraviť Rafaelo rezy2 hrnčeky polohrubej múky
  • 1 hrnček mlieka (cca 2dcl)
  • 2 vajcia
  • ½ hrnčeka masla alebo Héry (cca 250g)
  • ½ hrnčeka práškového cukru
  • 1 prášok do pečiva

Na posypanie rezov budete potrebovať:

  • 1 balíček strúhaného kokosu
  • 1/2 hrnčeka práškového cukru
  • 1 téglik 30% (a viac) šľahačky pre poliatie rezov

Postup prípravy Rafaelo rezov krok po kroku

Prípravu Rafaelo rezov začnete tým, že vymiešate tuk s cukrom alebo rovno oboje rozšľaháte metličkami, pridáte múku, celé vajcia a mlieko.

Môžete použiť aj olej namiesto Héry, ten prilejete k zmesi a všetko dobre znovu premiešate. Najlepšie zmes vyšľaháte vtedy, keď zapnete najvyššiu rýchlosť na mixéri s metličkami.

recept na Rafaelo rezyDo vyšľahaného cesta na Rafaelo rezy vsypete prášok do pečiva.

Prášok do pečiva primiešavajte pozvoľna a to z toho dôvodu, aby ste zachovali maximálnu perlivosť kypriaceho prášku.

Pokiaľ pridáte prášok spoločne so všetkými ingredienciami (tam kde je tekutina), kypriaci prášok v tekutine vyšumí a zníži sa tak jeho perlivosť. Cesto potom nebude dostatočne kypré.

Prichystané cesto na Rafaelo rezy vlejete do malého pekáčika alebo na hlbší plech, ktorý máte už pripravený – čiže premazaný a posypaný.

Cesto uhladíte do roviny stierkou a posypete ho strúhaným kokosom. Kokos si vopred pripravte a zmiešajte ho s práškovým cukrom (1 balíček strúhaného kokosu na ½ hrnčeka práškového cukru).

Celú hmotu dáte do rozohriatej rúry a necháte ju mierne piecť pri teplote 150 až 170 stupňov Celzia.

Je dôležité, aby pečenie bolo len mierne, pretože strúhaný kokos pri pečení rýchlo stmavne.

Kokos by mal byť upečený len dozlatista. Doba pečenia je 20 až 25 minút. Upečenú hmotu môžete skontrolovať tak, že do nej pichnete špajdľou.

Ako dokončiť rezy Rafaelo

Upečený múčnik opatrne vytiahnite, hlavne s plechom o nič nebuchnite (pretože inak by sa vám mohlo cesto zraziť) a ešte za horúca polejte múčnik tekutou smotanou (šľahačkou) podľa jednoduchej „cik-cakovitej“ techniky.

Koláč necháte vychladnúť a potom ho pokrájate na kocky alebo formičkou z neho povykrajujete rôzne tvary. Rezy Rafaelo by mali byť po dokončení krehké a vláčne. Prajeme vám dobrú chuť!

Vyskúšajte si pripraviť aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button