Ako si vybraťElektronikaKuchyňa

Ako vybrať tyčový mixér?

návod ako si správne vybrať tyčový mixérTyčový mixér patrí k základným a praktickým potrebám každej modernej domácnosti. Vďaka tyčovému mixéru môžete rozšíriť váš jedálniček o veľa ďalších receptov. V čase malých detí, ide o takmer nevyhnutný kuchynský spotrebič. Aby ste však boli spokojní, potrebujete si vybrať ten správny tyčový mixér, ktorý prinesie očakávaný úžitok. Pri výbere mixéra postupujte podľa tejto metodiky.

Podľa čoho si vybrať tyčový mixér

Použitie tyčového mixeru

V prvom rade je potrebné, aby ste premysleli, ako tyčový mixér v kuchyni najčastejšie využijete. Táto skutočnosť potom rozhoduje o tom, koľko nástavcov bude treba prikúpiť.

Tyčové mixéry môžu totiž nielen mixovať, ale aj sekať, krájať, drviť či šľahať.

Výkon a výdrž mixéru

ako kúpiť mixérPri vybranom tyčovom mixéri sa zaujímajte o jeho výkon. Na trhu sú mixéry s výkonom od 300 – 1000 W.

Čím väčší výkon mixér má, tým väčšiu má mnohokrát tiež aj výdrž.

Rýchlosť tyčového mixeru

Ďalším faktorom pri výbere tyčového mixéra je ponuka rýchlosti. Niektoré mixéry ponúkajú až dvadsať rýchlostí.

Nenechajte sa však oklamať, to nemusí byť to najlepšie.

Rozdiel medzi jednotlivými stupňami je tak minimálna, že to ani neoceníte. Lepšie je radšej 5 viac výrazných rozdielov rýchlosti.

Umývanie

Pri výbere tyčového mixéra má významný vplyv aj to, ako sa bude po použití spotrebič umývať. Niektoré tyčové mixéry sú jednoliate a môžu sa umývať od nečistôt iba pod tečúcou vodou.

Tyčové mixéry, ktoré možno rozložiť na viacero súčiastok, je možné zvyčajne umývať v umývačke riadu.

Obsluha tyčového mixeru

Pri nákupe tyčového mixéra je dôležité, ako sa vám bude obsluhovať. Obsluha mixéra musí byť jednoduchá a bezpečná. Pozrite sa, či je mixér prehľadne označený. Zaujímajte sa o váhu mixéra.

Uvedomte si, že ho budete dlho držať v jednej ruke, a tak by nemal vážiť viac ako 1 kilogram (čím menej, tým samozrejme lepšie). Rukoväť tyčového mixéra musí byť pevná a vyrobená z materiálu, ktorý nebude kĺzať z ruky. Ideálne je, keď je rukoväť pogumovaná.

Pri tyčových mixéroch sa môžete stretnúť so zapínaním na stlačenie alebo takým, kedy musíte spínač neustále držať. Trvalé držanie predstavuje väčšiu bezpečnosť voči riziku prehriatia spotrebiča.

Materiál z ktorého je tyčový mixér vyrobený

Jedným z rozhodujúcich prvkov pre výber mixéra je materiál, z ktorého je prevažná časť spotrebiča vyrobená. Na výber máte mixéry plastové a kovové.

Plastové tyčové mixéry sú síce lacnejšie, ale s nimi nie je vhodné mixovať horúce pokrmy.

Navyše nechcený pád mixéra na zem môže mať za následok rozbitie a nefunkčnosť prístroja. Kovové mixéry sú odolnejšie, zato majú vyššiu hmotnosť.

Cena tyčových mixerov

A nebola by to vzorná gazdinka, keby nepozerala pri nákupe tyčového mixéra na cenu. Tie najlacnejšie tyčové mixéry zoženiete už cca za 7 €, ale ich životnosť je minimálna, údržba je náročná, príslušenstvo nulové a bezpečnosť na bode mrazu.

Niekedy nie je vhodné prehnane šetriť. Tie najdrahšie tyčové mixéry u nás stoja cca 200 €. Skúste hľadať zlatú strednú cestu.

Ďalšie odporúčané články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button