Recepty

Ako si pripraviť domáci hamburger na grile?

recept na domáci hamburgerMali by ste záujem o skvelý domáci hamburger priamo z „vašej kuchyne“? Väčšinou sa hamburger na grile pripravuje z hovädzieho mäsa a pridáva sa doň len soľ a mleté korenie. Túto definíciu nájdete v kuchárskej knihe. Dovoľujeme si vám ponúknuť postup na korenenú placku z mletého miešaného mäsa. Síce to nie je „originálny“ hamburger ale chutí mnohonásobne lepšie ako ten, ktorý dostanete z obchodu s rýchlym občerstvením.

Čo je potrebné na domáci hamburger na grile:

Postup prípravy domáceho hamburgeru na grile krok po kroku

Mäso vyberajte trochu prerastené a to kvôli tomu, aby váš hamburger dobre chutil, pretože musí obsahovať aspoň 20 percent tuku. Tuk je nositeľom chuti a hamburger z ľubovoľného mäsa by mohol byť suchý. Mäso si nechajte namlieť nahrubo alebo si ho pomeľte sami.

Ak si budete mäso pripravovať sami doma, pracujte radšej s vychladnutým mäsom, lepšie sa melie za studena.

ako na domáci hamburgerK mäsu pridajte čerstvé mleté korenie – má výraznejšiu arómu a chuť, soľ a trochu tymianu.

Mokrými rukami si utvorte guľaté hamburgery. Robte ich o trochu väčšie než sú samotné žemle, do ktorých ich budete potom vkladať. Pri tepelnej úprave sa vám totiž zmenšia.

Placky vkladajte na rozpálenú mriežku a grilujte ich z oboch strán niekoľko minút (cca 7 min po každej strane). Mäso musí zostať šťavnaté. Hotové hamburgery nechajte chvíľu odpočívať a až potom s nimi pracujte ďalej.

Ako poskladať hamburger

Hotový domáci hamburger vkladajte do rozkrojenej žemle potrenej kečupom alebo dresingom, obložte mäso zeleninou podľa chuti a ihneď ho konzumujte. Dobrú chuť!

Ďalšie výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button