Zdravie a krása

Ako využiť zdravé účinky kokosovej vody?

kokosová vodaKokos – chlpatý veľký orech, nabitý poriadnou dávkou enzýmov, minerálov, vitamínov, aminokyselín aj antioxidantov. Tieto hodnoty obsahuje najmä kokosová voda, ktorá vypĺňa stred kokosu. Poznáme tiež všetci kokosové mlieko, ktoré sa získava z dužiny kokosového orecha. Kokosová voda je úžasný nápoj z hľadiska prospechu pre ľudský organizmus. Výborne hydratuje naše telo a bezkonkurenčne posilňuje jeho imunitu. Vyrobte si nápoj plný energie z kokosovej vody a zdravých produktov, ktorý vás osvieži a zaručene bude chutiť.

Čo je na energetický nápoj z kokosovej vody potrebné:

  • pol hrnčeka bieleho jogurtu, môže byť aj ochutený
  • kokos
  • jeden banán
  • 2 lyžice kokosovej vody alebo kokosového oleja
  • 2 lyžice rozomletých ľanových semienok. Namiesto ľanových semienok môžete použiť mandle, sezamové alebo slnečnicové semienka, orechy alebo čokoľvek podobného máte radi.

Všetko dajte do mixéra a rozmixujte. Nakoniec môžete pridať kocky ľadu a znova rozmixovať.

Podporte a zvýšte si imunitu s kokosovou vodou

Kokosovou vodou prospejete svojej imunite. Značné množstvo kyseliny laurovej, ktorú kokosová voda obsahuje, a ktorá má výrazné antibakteriálne a antivírusové účinky, chráni telo proti chorobám.

Pite vodu z kokosa a podporte svoju imunitu prírodnou cestou.

Športovci, pite kokosovú vodu

Voda z kokosa si získava stále väčšiu popularitu u športovcov, ktorí uprednostnia prírodné cestu hydratácie a doplnenie energie. Je to rýdzo prírodný nápoj, ktorý obsahuje životne dôležité elektrolyty. Tie ovplyvňujú množstvo vody v našom tele aj svalovú činnosť.

Najmä pri zvýšenej fyzickej námahe sa v našom tele vylučujú elektrolyty, ktoré je nutné doplniť tekutinou. Elektrolyty – draslík, vápnik, sodík a horčík na seba viažu vodu a tým spoľahlivo hydratujú telo.

Kokosová voda pre štíhlu líniu

štíhla líniaKokosová voda je zlatým kľúčom hydratácie tela. Ale ako je to s chudnutím?

To určite zaujíma veľkú časť populácie. Voda neobsahuje žiadny cholesterol a tuk, urýchľuje metabolizmus. Ale zázraky sa nedejú a ak sa budeme prejedať, nebudeme mať dostatok pohybu, nezmôže nič ani kokosová voda.

Najväčším a neprekonaným faktom zostáva tajomstvo malých porcií jedla počas celého dňa. Budiž veľká chvála kokosovej vode, ktorá sa stáva náhradou za presladené nápoje plné cukru, konzervantov a tuku. Kokosová voda je osviežujúca a chutí skvele.

Ďalšie odporúčané články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button