Úvod / Zdravie a krása / Ako využiť zdravé účinky kokosovej vody?

Ako využiť zdravé účinky kokosovej vody?

kokosová vodaKokos – chlpatý veľký orech, nabitý poriadnou dávkou enzýmov, minerálov, vitamínov, aminokyselín aj antioxidantov. Tieto hodnoty obsahuje najmä kokosová voda, ktorá vypĺňa stred kokosu. Poznáme tiež všetci kokosové mlieko, ktoré sa získava z dužiny kokosového orecha. Kokosová voda je úžasný nápoj z hľadiska prospechu pre ľudský organizmus. Výborne hydratuje naše telo a bezkonkurenčne posilňuje jeho imunitu. Vyrobte si nápoj plný energie z kokosovej vody a zdravých produktov, ktorý vás osvieži a zaručene bude chutiť.


Čo je na energetický nápoj z kokosovej vody potrebné:

  • pol hrnčeka bieleho jogurtu, môže byť aj ochutený
  • kokos
  • jeden banán
  • 2 lyžice kokosovej vody alebo kokosového oleja
  • 2 lyžice rozomletých ľanových semienok. Namiesto ľanových semienok môžete použiť mandle, sezamové alebo slnečnicové semienka, orechy alebo čokoľvek podobného máte radi.

Všetko dajte do mixéra a rozmixujte. Nakoniec môžete pridať kocky ľadu a znova rozmixovať.

Podporte zvýšenie imunity

Kokosovou vodou prospejete svojej imunite. Značné množstvo kyseliny laurovej, ktorú kokosová voda obsahuje, a ktorá má výrazné antibakteriálne a antivírusové účinky, chráni telo proti chorobám. Pite vodu z kokosa a podporte svoju imunitu prírodnou cestou.


Športovci, pite kokosovú vodu

Voda z kokosa si získava stále väčšiu popularitu u športovcov, ktorí uprednostnia prírodné cestu hydratácie a doplnenie energie. Je to rýdzo prírodný nápoj, ktorý obsahuje životne dôležité elektrolyty. Tie ovplyvňujú množstvo vody v našom tele aj svalovú činnosť.

Najmä pri zvýšenej fyzickej námahe sa v našom tele vylučujú elektrolyty, ktoré je nutné doplniť tekutinou. Elektrolyty – draslík, vápnik, sodík a horčík na seba viažu vodu a tým spoľahlivo hydratujú telo.

Pre štíhlu líniu

štíhla líniaKokosová voda je zlatým kľúčom hydratácie tela. Ale ako je to s chudnutím? To určite zaujíma veľkú časť populácie. Voda neobsahuje žiadny cholesterol a tuk, urýchľuje metabolizmus. Ale zázraky sa nedejú a ak sa budeme prejedať, nebudeme mať dostatok pohybu, nezmôže nič ani kokosová voda.

Najväčším a neprekonaným faktom zostáva tajomstvo malých porcií jedla počas celého dňa. Budiž veľká chvála kokosovej vode, ktorá sa stáva náhradou za presladené nápoje plné cukru, konzervantov a tuku. Kokosová voda je osviežujúca a chutí skvele.

Ďalšie odporúčané články:


Ako využiť zdravé účinky kokosovej vody?
5 (99.26%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako pripraviť domácu tinktúru proti kliešťom

Ako pripraviť domácu tinktúru proti kliešťom?

Návod ako pripraviť domácu tinktúru proti kliešťom. Tiež sa obávate kliešťovej encefalitídy či lymskej boreliózy? …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.